Lewicowa krytyka pseudo-pandemii

Pseudo-pandemia miała odwrócić uwagę społeczeństwa od implodującego kapitalizmu finansowego.


Polityka pandemii musi być usytuowana w szerszym kontekście globalnych kryzysów finansowych. Tak tłumaczył to niedawno Fabio Vighi, profesor filozofii i teorii krytycznej na Uniwersytecie Cardiff w Anglii, na zakończenie cyklu wykładów "Open Debates" w "linksbündig" w Zurychu


Według Vighiego kapitalizm, który stał się "zniedołężniały" z powodu gospodarki długu i wynikających z niej baniek finansowych, w widoczny sposób imploduje. Załamanie walutowe, dumping płacowy i spirala spadkowa w rywalizacji o coraz mniejszą liczbę miejsc pracy to minusy tych baniek finansowych. W stanie tej ostatniej fazy napompowanego kapitalizmu, "pseudo-pandemia" służyła do odwrócenia uwagi ludzi od jego implozji lub do oszukania nas o niej. To zwodzenie było napędzane przez precyzyjnie przemyślaną, surrealistyczną propagandę medialną.


"Paradoks naszych czasów polega na tym, że spekulacyjny pieniądz, który pompuje bańki finansowe, jest fikcją, bo nie ma żadnej realnej wartości substancjalnej. Ale gdy bańki finansowe pękną, rozpętuje się całe piekło". Aby nadal zapewniać rynkom niezbędną płynność, finansowi globaliści kontrolują swobodny spadek realnej gospodarki za pomocą autorytarnych środków, które jeszcze bardziej pogłębiają przepaść między garstką superbogatych właścicieli a zubożałą ludnością. Zubożała ludność nie powinna posiadać niczego i musi być szczęśliwa.


Vighi krytykuje fakt, że od ludności wymaga się również poświęcenia jej wolności, w tym wolności słowa, która jest coraz bardziej tłumiona w przeregulowanej "wojnie kulturowej". Od ludzi wymaga się zrzeczenia się prawa do istnienia na rzecz państwa, które zarządza nim w sposób biopolityczny - na przykład za pomocą paszportu zdrowia lub obowiązkowych szczepień.

 

zobacz też:

10 istotnych punktów ze szkicu "Traktatu Pandemicznego" WHO

O co tak właściwie chodziło z Covid?

Czy blokady były testem dla indywidualnego limitu CO2?


Ta mroczna faza "kryzysowego kapitalizmu" została poważnie niedoceniona przez elitarną lewicę. Nie była w stanie zrozumieć powiązań między tą rozdętą globalną gospodarką a państwowym autorytaryzmem.

 

COVID-19 był ostatecznie niczym więcej niż finansowym zamachem stanu, możliwym dzięki największemu i najbardziej spektakularnemu praniu mózgu, jakiego ludzkość kiedykolwiek doświadczyła. Udawana pandemia służyła ukryciu faktu, że to sam system kapitalistyczny został dotknięty śmiertelną chorobą, a nie ludność świata. COVID-19 był przede wszystkim pandemią strachu, aby zmusić zubożałe masy do posłuszeństwa. Długofalowy wpływ na umysł i ciało jest do dziś nieznany.

 

Analiza Vighiego jest ważna, ponieważ pokazuje, że polityka korony jest globalnym ciosem przeciwko ludzkości, który ma swoje podstawy w neokonserwatyzmie. Deregulacja gospodarcza, zwłaszcza masowa akumulacja kapitału w rękach nielicznych finansowych globalistów, i jednoczesny demontaż państwa opiekuńczego, tu zwłaszcza służby zdrowia, są forsowane w coraz szybszym tempie. Tylko poprzez tworzenie nowych rynków - ludzkich ciał - można było utrzymać chory system.


Opowiadanie się za autorytarnymi środkami przez elitarną lewicę nie powinno prowadzić do założenia, że środki te miały charakter socjalistyczny czy komunistyczny. Autorytarna polityka Corony nie ma nic wspólnego z socjalizmem czy komunizmem. Nie wolno nam ignorować faktu, że polityka Corony była neokonserwatywnym ciosem wymierzonym w ludzkość: akumulacja kapitału wśród superbogatych, demontaż opieki zdrowotnej, egzekwowany autorytarnymi środkami państwa. Skala skutków tego ciosu przeciwko ludzkości dopiero powoli staje się widoczna.

 

autor:

Simone Machado


źródło:

https://zeitpunkt.ch/die-pseudo-pandemie-soll-die-bevoelkerung-vom-implodierenden-finanzkapitalismus-ablenken


zobacz też:

Covid, cyfryzacja i nowa normalność

Catalyst - Przejście od kryzysu do zmiany systemów

Unikanie blokad klimatycznychSimone Machado jest członkiem zarządu linksbuendig.ch

 

linksbuendig.ch jest stowarzyszeniem osób o lewicowej orientacji politycznej, które domagają się otwartej debaty na temat działań państwa w związku z koronawirusem. Naszym zdaniem środki przymusu są częścią ciągłego rozwoju zachodnich społeczeństw kapitalistycznych w kierunku totalitarnego neoliberalizmu. Ważne jest, aby przeciwdziałać temu rozwojowi za pomocą autentycznej lewicowej krytyki.

Udostępnij ten artykuł

Nawigacja po wpisach

Zostaw komentarz:

Skomentuj jako pierwszy(a)

Rząd naprawdę szpieguje - i jest to legalne

Dane konsumentów stały się lukratywnym towarem, a rząd USA je kupuje.

Tobias Ulbrich o walce o sprawiedliwość i zadośćuczynienie

Adwokat Tobias Ulbrich jest jednym z tych odważnych prawników, którzy ciężko pracują, aby broni...

DNA w szczepionkach na Covid: Czy to tylko przypadkowe błędy pomiarowe? - Część 2

Grupa autorów naukowych ocenia potencjalne ryzyko związane z pozostałościami DNA w preparatach ...

DNA w szczepionkach na Covid: Czy to tylko przypadkowe błędy pomiarowe? - Część 1

Grupa autorów naukowych śledzi dyskusję i ocenia potencjalne ryzyko związane z pozostałościami ...

Eksperci ds. klimatu twierdzą, że biliony wydane na "zmiany klimatu" opierają się na błędnych danych dotyczących temperatury.

Meteorolog stwierdza, że 96 procent stacji pomiarowych NOAA znajduje się na "miejskich wyspach ...

Sędzia ostrzega: wolność słowa w UE w poważnym niebezpieczeństwie

Niemcy. Nowy przepis UE zagraża prawom podstawowym: opinie, które są nieprzyjemne dla rządu, mo...

Testuj, testuj i inkasuj - Wyłudzenia za miliard €

Według szacunków Federalnego Urzędu Policji Kryminalnej oszuści zarobili 1,2 miliarda euro na f...

Klaus Cichutek - Sędzia Dredd

Witamy w świecie przyszłości, gdzie władza ustawodawcza, wykonawcza i sądownicza jest w jednych...

Medialna wrzawa wokół zanieczyszczeń DNA i raportu TV MDR

Na poczatku grudnia w niemieckich mediach zaczęły pojawiać się czarne chmury nad bezpiczeństwem...

Społeczność, którą chciałam chronić, zawiodła mnie

Nasza autorka z niecierpliwością czekała na szczepienie przeciwko koronawirusowi, ale wszystk...

Najnowsze posty

Tags

Podążaj za nami