Lewicowa krytyka pseudo-pandemii

Pseudo-pandemia miała odwrócić uwagę społeczeństwa od implodującego kapitalizmu finansowego.


Polityka pandemii musi być usytuowana w szerszym kontekście globalnych kryzysów finansowych. Tak tłumaczył to niedawno Fabio Vighi, profesor filozofii i teorii krytycznej na Uniwersytecie Cardiff w Anglii, na zakończenie cyklu wykładów "Open Debates" w "linksbündig" w Zurychu


Według Vighiego kapitalizm, który stał się "zniedołężniały" z powodu gospodarki długu i wynikających z niej baniek finansowych, w widoczny sposób imploduje. Załamanie walutowe, dumping płacowy i spirala spadkowa w rywalizacji o coraz mniejszą liczbę miejsc pracy to minusy tych baniek finansowych. W stanie tej ostatniej fazy napompowanego kapitalizmu, "pseudo-pandemia" służyła do odwrócenia uwagi ludzi od jego implozji lub do oszukania nas o niej. To zwodzenie było napędzane przez precyzyjnie przemyślaną, surrealistyczną propagandę medialną.


"Paradoks naszych czasów polega na tym, że spekulacyjny pieniądz, który pompuje bańki finansowe, jest fikcją, bo nie ma żadnej realnej wartości substancjalnej. Ale gdy bańki finansowe pękną, rozpętuje się całe piekło". Aby nadal zapewniać rynkom niezbędną płynność, finansowi globaliści kontrolują swobodny spadek realnej gospodarki za pomocą autorytarnych środków, które jeszcze bardziej pogłębiają przepaść między garstką superbogatych właścicieli a zubożałą ludnością. Zubożała ludność nie powinna posiadać niczego i musi być szczęśliwa.


Vighi krytykuje fakt, że od ludności wymaga się również poświęcenia jej wolności, w tym wolności słowa, która jest coraz bardziej tłumiona w przeregulowanej "wojnie kulturowej". Od ludzi wymaga się zrzeczenia się prawa do istnienia na rzecz państwa, które zarządza nim w sposób biopolityczny - na przykład za pomocą paszportu zdrowia lub obowiązkowych szczepień.

 

zobacz też:

10 istotnych punktów ze szkicu "Traktatu Pandemicznego" WHO

O co tak właściwie chodziło z Covid?

Czy blokady były testem dla indywidualnego limitu CO2?


Ta mroczna faza "kryzysowego kapitalizmu" została poważnie niedoceniona przez elitarną lewicę. Nie była w stanie zrozumieć powiązań między tą rozdętą globalną gospodarką a państwowym autorytaryzmem.

 

COVID-19 był ostatecznie niczym więcej niż finansowym zamachem stanu, możliwym dzięki największemu i najbardziej spektakularnemu praniu mózgu, jakiego ludzkość kiedykolwiek doświadczyła. Udawana pandemia służyła ukryciu faktu, że to sam system kapitalistyczny został dotknięty śmiertelną chorobą, a nie ludność świata. COVID-19 był przede wszystkim pandemią strachu, aby zmusić zubożałe masy do posłuszeństwa. Długofalowy wpływ na umysł i ciało jest do dziś nieznany.

 

Analiza Vighiego jest ważna, ponieważ pokazuje, że polityka korony jest globalnym ciosem przeciwko ludzkości, który ma swoje podstawy w neokonserwatyzmie. Deregulacja gospodarcza, zwłaszcza masowa akumulacja kapitału w rękach nielicznych finansowych globalistów, i jednoczesny demontaż państwa opiekuńczego, tu zwłaszcza służby zdrowia, są forsowane w coraz szybszym tempie. Tylko poprzez tworzenie nowych rynków - ludzkich ciał - można było utrzymać chory system.


Opowiadanie się za autorytarnymi środkami przez elitarną lewicę nie powinno prowadzić do założenia, że środki te miały charakter socjalistyczny czy komunistyczny. Autorytarna polityka Corony nie ma nic wspólnego z socjalizmem czy komunizmem. Nie wolno nam ignorować faktu, że polityka Corony była neokonserwatywnym ciosem wymierzonym w ludzkość: akumulacja kapitału wśród superbogatych, demontaż opieki zdrowotnej, egzekwowany autorytarnymi środkami państwa. Skala skutków tego ciosu przeciwko ludzkości dopiero powoli staje się widoczna.

 

autor:

Simone Machado


źródło:

https://zeitpunkt.ch/die-pseudo-pandemie-soll-die-bevoelkerung-vom-implodierenden-finanzkapitalismus-ablenken


zobacz też:

Covid, cyfryzacja i nowa normalność

Catalyst - Przejście od kryzysu do zmiany systemów

Unikanie blokad klimatycznychSimone Machado jest członkiem zarządu linksbuendig.ch

 

linksbuendig.ch jest stowarzyszeniem osób o lewicowej orientacji politycznej, które domagają się otwartej debaty na temat działań państwa w związku z koronawirusem. Naszym zdaniem środki przymusu są częścią ciągłego rozwoju zachodnich społeczeństw kapitalistycznych w kierunku totalitarnego neoliberalizmu. Ważne jest, aby przeciwdziałać temu rozwojowi za pomocą autentycznej lewicowej krytyki.

Udostępnij ten artykuł

Nawigacja po wpisach

Zostaw komentarz:

Skomentuj jako pierwszy(a)

Tylko nie córka! Brak kobiet w Azji i jego następstwa.

Żeby zrozumieć teraźniejszość, trzeba znać przeszłość. Efekty działań takich grup jak Fundacja ...

AAPS: Maski nie zapobiegają rozprzestrzenianiu się wirusów oddechowych, powodują szkody i naruszają prawo do świadomej zgody

Zalecenia i nakazy rządowe dotyczące zakrywania twarzy były sprzeczne, przekazywane opinii publ...

Lasy nie są już naszymi klimatycznymi przyjaciółmi

Kanadyjskie pożary spaliły w tym roku obszar większy niż 104 z 195 krajów świata. Dwutlenek węg...

Czy czerwone mięso będzie obciążone podatkiem od emisji CO2?

Wywiad z Erikiem Lambinem, głównym doradcą naukowym Komisji Europejskiej, na temat konsensusu n...

Akta Vax-Gene: Czy organy regulacyjne zatwierdziły konia trojańskiego?

Czy organy regulacyjne nie wywiązały się ze swojego obowiązku ochrony ludzi, czy były współwinn...

Władze Londynu naciskały na zmianę niekorzystnego dla ULEZ badania

Zastępca Sadiqa Khana wezwała naukowców do zmiany badania Lancet, które wykazało, że londyńska ...

Wyrok w sprawie utajnienia szczepionki Covid-19 - zwycięstwem demokracji

Sąd Najwyższy w Pretorii orzekł wczoraj na korzyść Health Justice Initiative, że Minister i Dep...

Federalne "Wizje hiperpołączonego świata"

"Karta inteligentnego miasta - Zrównoważone kształtowanie transformacji cyfrowej w gminach" opi...

Bawarscy sędziowie: kwarantanna spowodowana koronawirusem niezgodna z prawem

Podczas pandemii koronawirusa każda osoba wjeżdżająca do Bawarii z obszaru ryzyka została podda...

Zmiany klimatu nie podpaliły świata

W 2022 r., ostatnim roku, za który dostępne są kompletne dane, świat osiągnął nowy rekordowo ni...

Najnowsze posty

Tags

Podążaj za nami