Niemcy - Więcej skutków ubocznych szczepień niż sądzono

Analiza danych milionów osób ubezpieczonych w firmowej kasie chorych BKK daje znacznie wyższe liczby skutków ubocznych niż podaje Instytut Paula Ehrlicha. Nowe dane to "sygnał alarmowy" - mówi członek zarządu BKK Andreas Schöfbeck.


Po raz pierwszy dane dotyczące działań niepożądanych szczepionek Covid zostały udostępnione przez jedno z głównych niemieckich towarzystw ubezpieczeń zdrowotnych. Andreas Schöfbeck, członek zarządu BKK ProVita, zlecił analizę danych milionów osób ubezpieczonych w grupie BKK. Zgodnie z tym, całkowita liczba działań niepożądanych jest wielokrotnie wyższa niż ta podawana przez Instytut Paula Ehrlicha (PEI). W rozmowie telefonicznej z WELT w środę, Schöfbeck powiedział: "Ustalone liczby są znaczne i pilnie wymagają sprawdzenia pod kątem wiarygodności".

Poważny sygnał ostrzegawczy dotyczący kodowanych działań niepożądanych po szczepieniu szczepionką przeciwko Coronie


„Szanowny prof. dr hab. Cichutek,


Instytut Paula Ehrlicha ogłosił w komunikacie prasowym, że w roku kalendarzowym 2021 zgłoszono 244 576 przypadków podejrzeń wystąpienia niepożądanych odczynów poszczepiennych po szczepieniach koronowych.


Dostępne dane dają nam podstawy, by sądzić, że istnieje bardzo duże niedoinformowanie o przypadkach podejrzenia wystąpienia działań niepożądanych po szczepieniu szczepionką Corona. W moim liście załączam analizę tego zagadnienia.


Podstawą naszej oceny są dane rozliczeniowe lekarzy. Nasza próba pochodzi z anonimowych danych zakładowych kas chorych. Próba obejmuje 10 937 716 osób ubezpieczonych. Do tej pory dysponujemy danymi rozliczeniowymi lekarzy za pierwsze półrocze 2021 r. i mniej więcej połową za trzeci kwartał 2021 r. Nasza kwerenda obejmuje obowiązujące kody ICD dla działań niepożądanych szczepień. Ocena ta wykazała, choć nie dysponujemy jeszcze pełnymi danymi za rok 2021, że na podstawie dostępnych danych liczbowych można już założyć 216 695 leczonych przypadków działań niepożądanych po szczepieniu szczepionką Corona z tej próby. Jeśli dane te zostaną ekstrapolowane na cały rok i populację Niemiec, to przypuszczalnie 2,5-3 mln osób w Niemczech skorzystało z opieki medycznej z powodu skutków ubocznych szczepienia po szczepionce Corona.


Uważamy to za poważny sygnał alarmowy, który należy wziąć pod uwagę przy dalszym stosowaniu szczepionek. Naszym zdaniem dane te można stosunkowo łatwo zweryfikować, także w krótkim okresie, zwracając się do innych rodzajów kas chorych (AOK-ów, zastępczych kas chorych itp.) o dokonanie odpowiedniej oceny dostępnych im danych. W przeliczeniu na liczbę zaszczepionych osób w Niemczech oznacza to, że około 4-5% zaszczepionych osób było leczonych przez lekarza z powodu skutków ubocznych szczepienia.


dane BKK vs. Instytut Paula Ehrlicha


Uważamy, że istnieje znaczne niedoinformowanie o działaniach niepożądanych szczepień. Ważnym zadaniem jest określenie przyczyn takiego stanu rzeczy w perspektywie krótkoterminowej. Nasze pierwsze założenie jest takie, że ponieważ za zgłaszanie zdarzeń niepożądanych związanych ze szczepionkami nie jest wypłacane wynagrodzenie, często nie zgłasza się ich do Instytutu Paula Ehrlicha ze względu na duży wysiłek z tym związany. Lekarze powiedzieli nam, że zgłoszenie podejrzenia zaistnienia szkody poszczepiennej zajmuje około pół godziny. Oznacza to, że 3 miliony przypadków podejrzenia niepożądanych reakcji na szczepionki wymagają około 1,5 miliona godzin pracy lekarzy. To prawie tyle, ile wynosi roczne obciążenie pracą 1000 lekarzy. Należy to również wyjaśnić w najbliższym czasie.

 

W związku z tym kopia niniejszego listu zostanie przesłana również do Niemieckiego Stowarzyszenia Lekarzy oraz Krajowego Stowarzyszenia Lekarzy Ustawowego Ubezpieczenia Zdrowotnego.

 

Związek GKV-Spitzenverband również otrzyma kopię tego pisma z prośbą o uzyskanie odpowiednich analiz danych ze wszystkich kas chorych.

 

Ponieważ nie można wykluczyć zagrożenia życia ludzkiego, prosimy o przekazanie informacji zwrotnej na temat podjętych działań do 22.2.2022 r. do godz. 18:00.

 

Z poważaniem

źródła:

https://www.welt.de/politik/deutschland/plus237106177/Coronavirus-Mehr-Impf-Nebenwirkungen-als-bisher-bekannt.html

https://twitter.com/laura_lissabon/status/1496549355775475719

https://twitter.com/andrewbostom/status/1496581880958881800

Udostępnij ten artykuł

Nawigacja po wpisach

Leave a Reply

Skomentuj jako pierwszy(a)

Blockchain, Cyfrowy Twining i Globalny Mózg Ekonomii cz.2

Finansowana przez chiński rząd operacja Impact Data Consortium Chain, we współpracy z globalnym...

Blockchain, Cyfrowy Twining i Globalny Mózg Ekonomii

Pierwsza część tej serii poświęcona jest "walutom społecznościowym" (Community Currencies, CC) ...

Mikroplastik z masek w płucach - badanie

Badanie przeprowadzone w Wielkiej Brytanii wykazało obecność cząsteczek mikroplastiku - obecnyc...

Obowiązkowe szczepienia otworzyłyby szeroko drzwi do nadużyć

Berliński lekarz Erich Freisleben jest przeciążony pacjentami z efektami ubocznymi szczepień. W...

Pfizergate: czego nam nie powiedziano - Postępowanie przeciwko rządowi Holandii

W ostatnich miesiącach Niels Vanaken przeprowadził szeroko zakrojone badania na temat szczepion...

Wojna Putina z Ukrainą obnaża głupotę ESG

Rosja jest nagle zbyt toksyczna, by jej dotykać. Nagle stało się oczywiste, że demokracje potrz...

Technokracja: System operacyjny dla nowego międzynarodowego ładu opartego na zasadach

Międzynarodowy Porządek Oparty na Zasadach jest zagrożony, a władza na świecie zmienia się. W m...

Wielki Reset w praktyce: Komunistyczny program "Cyfrowej tożsamości" WEF

System tożsamości cyfrowej Światowego Forum Ekonomicznego kładzie podwaliny pod globalny system...

Najnowsze posty

Tags

Podążaj za nami