Dokumenty RKI a sytuacja prawna poszkodowanych

Poniżej publikuję tłumaczenie 2 postów na twitter/X zamieszczonych 30 marca 30 marca 2024 r. przez Prof. Dr. Olafa Gierhake.


Proponuję śledzić komentarze innych prawników i specjalistów pod oryginalnymi postami:

https://twitter.com/OlafGierhake/status/1774060493600174589

https://twitter.com/OlafGierhake/status/1774061817125331420

Oto moja bezstronna analiza akt #RKI, część 2


Tak więc w Szwajcarii obywatele zaczynają podejmować kroki prawne przeciwko politykom i władzom odpowiedzialnym za katastrofę koronową. Jednym z przykładów jest dobrze sformułowany pozew przeciwko szwajcarskiemu organowi ds. zezwoleń medycznych, Swissmedic.


Warte podkreślenia jest to, że te skargi karne, w których przeprowadzana jest czysta ocena prawna działań podmiotów, są również publikowane w Internecie w Szwajcarii. Istnieje nawet strona internetowa, której nie mogłem znaleźć za pomocą Google pod słowami kluczowymi Corona-Anzeige-Swissmedic, ale znalazłem ją tutaj:

https://coronaanzeige.ch .


Myślę, że jest to dobre podejście do kwestii argumentacji i konkretnych środków prawnych, ponieważ politycy, media głównego nurtu i większość aktorów #WirHabenMitgemacht ("Braliśmy udział") nadal się nie wychylają i nie wykazują wnikliwości, nawet po aktach RKI. Jak wszyscy wiemy, pan Spahn chciałby, abyśmy poszli na wiele ustępstw. Czyli żebyśmy nadal nie robili nic, co mogłoby zaszkodzić sprawcom i przynieść korzyści ofiarom. Napisał nawet książkę na ten temat, aby na tym zarobić.


Jednak akta #RKI znacząco zmieniają również prawną i taktyczną pozycję wyjściową Niemiec. Dzieje się tak, ponieważ standardowy argument prokuratur i sądów, że RKI wszystko dokładnie sprawdziła i uznała za "świetne", runął jak domek z kart.

 

Wiele podmiotów - jak obecnie udowodniono: działających wbrew ich lepszemu osądowi - osobiście oszukało obywateli w ich indywidualnych decyzjach dotyczących szczepień i zbiorowo oszukało całą populację za pośrednictwem państwa i organizacji w dużej mierze kontrolowanych przez państwo. Prawnicy nazywają to "zamiarem" lub przynajmniej "rażącym zaniedbaniem". Są oni zatem współodpowiedzialni za szkody i zgony spowodowane przez "szczepienia". Nie powinni byli ślepo polegać wyłącznie na oświadczeniach RKI, które w świetle akt #RKI okazały się sprzeczne z faktami i kontrolowane politycznie.

 

Jeśli pominiemy skorumpowaną RKI, nie ma wielu argumentów przemawiających za słabo przetestowanym eksperymentalnym leczeniem genetycznym milionów ludzi w Niemczech.

 

Nawet powoływanie się przez osoby zaangażowane, że podobne (głupie) działania podjęto również za granicą, nie pomaga im z punktu widzenia odpowiedzialności. W końcu niemiecki podatnik płaci za instytucję zwaną RKI, która ma za zadanie krytycznie badać sytuację w Niemczech i dokonywać właściwej oceny w interesie ludności (a nie w interesie nadrzędnych polityków).

 

Z punktu widzenia prawa karnego sytuacja sprawców nie wygląda najlepiej.

 

Jednak w świetle prawa cywilnego sytuacja poszkodowanych jest moim zdaniem jeszcze lepsza:

 

Przynajmniej "osoby zaszczepione" powinny były zostać szczegółowo poinformowane o szansach i zagrożeniach związanych z leczeniem dla ich własnego życia w każdym indywidualnym przypadku. Moja siostra prof. dr Katrin Gierhake z Uniwersytetu w Regensburgu i pan Carlos Gebauer (prawnik specjalizujący się w prawie medycznym) udowodnili w wysoko cenionej publikacji prawniczej w zeszłym roku, że właśnie te szczegółowe informacje, które są prawnie wymagane do zwolnienia lekarzy (i ich ubezpieczycieli od odpowiedzialności zawodowej) z odpowiedzialności, praktycznie nigdy nie zostały dostarczone. Nie podczas rozmowy z "osobą szczepiącą", a już na pewno nie w tak zwanych "punktach szczepień".

 

Podpisane kartki papieru z oświadczeniami o zwolnieniu z odpowiedzialności są zatem prawnie nieistotne, z czego wiele ofiar szczepień i ich krewnych nie zdaje sobie sprawy. Moim zdaniem pozycja wyjściowa powodów poszkodowanych przez szczepienia nie mogłaby być lepsza.

 

Szczegóły tutaj:

https://de.linkedin.com/posts/carlos-a-gebauer.....

 


tu można podejżeć wersję pdf do druku(niemiecki):

Informacje medyczne dotyczące leczenia warunkowo dopuszczonymi szczepionkami mRNA


Jeśli chodzi o prawo cywilne, sytuacja wygląda dobrze dla poszkodowanych "zaszczepionych": ponieważ jest jasne, że nie udzielono prawnie skutecznych informacji, strona wyrządzająca szkodę ponosi  zatem również odpowiedzialność za konsekwencje ekonomiczne.


Nie tylko za koszty leczenia i opieki poniesione do tej pory i w przyszłości, o ile nie były one objęte ubezpieczeniem zdrowotnym. Zasadniczo odpowiada  również za wszelkie inne konsekwencje ekonomiczne, takie jak utrata zarobków lub - w przypadku przedsiębiorców - utrata zysku.


Tak więc moja propozycja: żadnych "Komisji Śledczych" Bundestagu pod przewodnictwem Lauterbacha i przy większościowym zaangażowaniu i "neutralnym umiarkowaniu" dużej liczby posłów do Bundestagu, z których prawie większość głosowała nawet za wprowadzeniem powszechnego obowiązku szczepień, chociaż posiadali lepszą wiedzę. Poszkodowani nie otrzymają tutaj sprawiedliwości, a jedynie więcej pieniędzy podatników zostanie spalonych, o ile oczywiście do tego dojdzie, czego najbardziej zaangażowani domniemani sprawcy zapewne woleliby uniknąć.


Pozostają jednak pozwy sądowe. Dobrze przygotowane pod względem prawnym pozwy poszczególnych obywateli przeciwko odpowiedzialnym członkom rządu federalnego. Przeciwko ministrom i premierom. Przeciwko członkom Bundestagu i parlamentów krajowych. Przeciwko grupom interesu i urzędnikom stowarzyszeń farmaceutycznych i medycznych. Przeciwko lekarzom.


Na mocy prawa karnego. I na mocy prawa cywilnego o pełne odszkodowanie. Pod każdym kątem.


Skorzystaj z ubezpieczenia ochrony prawnej, jeśli je posiadasz. Lub wnieś pozew z własnej kieszeni. Lub skorzystaj ze wzorów pozwów, jeśli takie znajdziesz. Prawnicy, proszę, stwórzcie jakieś.


Ryzyko kosztów związanych z oskarżeniami karnymi jest możliwe do opanowania. Pozwy cywilne przeciwko lekarzom, którzy do niedawna dumnie pokazywali etykietę "szczepionkowca" na swoich profilach w mediach społecznościowych, również mogą być opłacalne ze względu na wysokość odszkodowań, których często można się domagać. Wszystko jest lepsze niż nic nie robienie, to tylko pomaga panu Spahnowi, panu Lauterbachowi i innym domniemanym sprawcom uniknąć kary.


Nawet jeśli przegrasz swoją sprawę, osiągniesz wiele: lekarze, którzy muszą liczyć się z pozwami sądowymi, w przyszłości dwa razy zastanowią się nad wstrzykiwaniem ludziom słabo przetestowanych leków do terapii genowej bez wcześniejszego odpowiedniego poinformowania ich o możliwych konsekwencjach.


A jeśli twoje skargi zostaną zignorowane lub nie zostaną potraktowane poważnie i szybko, to przynajmniej będziesz wiedział z pierwszej ręki, jak bardzo możesz polegać na rządach prawa w przyszłości - i będziesz mógł odpowiednio zareagować.


Składaj skargi precyzyjnie i na podstawie argumentów, które są gromadzone i wymieniane między zainteresowanymi stronami. Nie tylko w szanownych czasopismach branżowych lub mediach podlegających cenzurze, takich jak Facebook, Google, YouTube, LinkedIn itp., co - jak wiemy z okresu Korony - jest uniemożliwiane lub zajmuje zbyt dużo czasu przez "weryfikatorów faktów" opłacanych przez rząd z naszych podatków, takich jak "Correctiv".


Ale w wolnych, alternatywnych mediach i forach, gdzie jest to nadal możliwe. Telegram, X i spółka są - ku wielkiemu rozczarowaniu sprawców - nadal dostępne jako "usługi konspiracyjne". Lub, jak w Szwajcarii, nawet z profesjonalnymi stronami internetowymi. Należy się zorganizować.


Pozwolę sobie zacząć: Zachęcam do zamieszczania w komentarzach wszelkich istotnych wskazówek i źródeł, które mogą okazać się pomocne.


autor:

Prof. Dr. Olaf Gierhake


źródło:

https://twitter.com/OlafGierhake/status/1774060493600174589

https://twitter.com/OlafGierhake/status/1774061817125331420


O autorze

Prof. dr Olaf Gierhake jest założycielem i dyrektorem zarządzającym Vermoegensschutz Gierhake AG, firmy specjalizującej się w zarządzaniu prywatnymi fundacjami w Księstwie Liechtensteinu. Fundacje Liechtensteinu są niezawodnym transgranicznym narzędziem ochrony majątku i sukcesji dla klientów prywatnych i ich rodzin, głównie w Niemczech i Szwajcarii.


Jego bieżące badania obejmują wiele nauk istotnych dla rozwiązań w zakresie zarządzania majątkiem. Olaf Gierhake posiada dwa doktoraty (z informatyki biznesowej i prawa międzynarodowego) oraz 7 tytułów magisterskich: z prawa spółek, fundacji i powiernictwa, z prawa bankowego i bezpieczeństwa, z międzynarodowego prawa podatkowego (wszystkie na Uniwersytecie Liechtensteinu), z inżynierii biznesowej (Karlsruhe Institute of Technology), z medycyny (Friedrich-Alexander-University Erlangen-Nuremberg) oraz z psychologii klinicznej (Chemnitz University of Technology).


Olaf Gierhake jest wykładowcą na Uniwersytecie Liechtensteinu i autorem licznych artykułów naukowych oraz książek na temat ochrony majątku.

Udostępnij ten artykuł

Nawigacja po wpisach

Zostaw komentarz:

Skomentuj jako pierwszy(a)

Dochodzenia przeciwko von der Leyen docierają do Bundestagu

Politycy opozycji w Bundestagu wzywają Niemcy do współpracy w śledztwie przeciwko Ursuli von de...

Przesłanie z Japonii dla Świata

Masowe wiece w Japonii przeciwko pandemicznemu traktatowi WHO. "Powstrzymajmy trzecią bombę ato...

Czy węże mogą wkrótce zastąpić kurczaka?

Zwierzęta te potrzebują niewiele pożywienia, aby rosnąć, a ich mięso jest bogate w białko i ma ...

Chiny wykorzystały PCR na C19 do pobierania DNA od milionów ludzi na całym świecie

Raporty rządu USA i agencji wywiadowczych potwierdzają, że Chiny wykorzystywały testy PCR COVID...

CDC ujawnia ukryte raporty dotyczące NOP po preparatach na COVID-19

Agencja została zmuszona przez sędziego federalnego do ujawnienia raportów.

Dokumenty RKI a sytuacja prawna poszkodowanych

Według Prof. Dr. Olafa Gierhake publikacja dokumentów RKI znacząco zmienia sytuacje poszkodowan...

Niedobory żywności wywołane programami proekologicznymi?

UK. Dostawy warzyw i zbóż mogą ucierpieć, ponieważ nowe dotacje środowiskowe sprawiają, że bard...

Musimy znaleźć model zapewniający zgodność

Jak skłonić ludzi w demokracji do głosowania za środkami przymusu? Heinz Bude był doradcą niemi...

Należy zwiększyć ocenę ryzyka

Multipolar ujawnił tajne protokoły RKI. Wynika z nich jasno, że zaostrzenie oceny ryzyka z "umi...

Lukratywne behawioralne bigdata kierowców

Kierowcy samochodów mogą nie zdawać sobie sprawy, że ich dane dotyczące jazdy są udostępniane f...

Najnowsze posty

Tags

Podążaj za nami