Tony Blair i William Hague: Nadajmy wszystkim cyfrowe dowody tożsamości

Nadajmy wszystkim cyfrowe dowody tożsamości, wzywają Tony Blair i William Hague

 

Niegdysiejsi rywale jednoczą się, by domagać się radykalnej rewolucji technologicznej w państwie brytyjskim

 

Każdy mieszkaniec Wielkiej Brytanii powinien otrzymać cyfrowy dowód tożsamości zawierający jego paszport, prawo jazdy, dane podatkowe, kwalifikacje i prawo do pracy jako kamień węgielny "rewolucji technologicznej", twierdzą dziś Sir Tony Blair i Lord Hague z Richmond.

 

Pisząc w The Times, były premier i były lider konserwatystów mówią, że brytyjskie państwo nie spełnia już swojej roli i musi być dramatycznie przekształcone, jeśli kraj ma uniknąć pozostania w tyle przez globalne postępy technologiczne.

 

Obaj panowie, którzy stanęli naprzeciwko siebie przy urnie, twierdzą, że musi istnieć ponadpartyjny konsensus, aby "radykalnie" zmienić politykę, umieszczając technologię w centrum NHS, szkół i innych usług publicznych.

Dziś publikują raport, który zawiera ponad 40 zaleceń, jak wykorzystać technologię do przekształcenia gospodarki i społeczeństwa.


Obejmują one:

- Ograniczenie uprawnień Skarbu Państwa do " mikrozarządzania" wydatkami na naukę i technologię, co ich zdaniem doprowadziło do wieloletniego niedoinwestowania w nowe technologie.


- Mianowanie "ministrów wykonawczych", którzy nie są posłami lub członkami Izby Lordów, w celu przeorganizowania podejścia Whitehall do nauki i technologii.


- Zachęcanie do korzystania z usług asystentów sztucznej inteligencji w szkołach, aby pomóc nauczycielom i zapewnić uczniom spersonalizowane wsparcie w domu.


- Wykorzystanie ulg podatkowych, aby zachęcić do tworzenia funduszy super-emerytalnych, które będą mogły inwestować w brytyjskie start-upy i potencjalne firmy o wysokiej wartości.


- Usprawnienie systemu planowania, aby laboratoria i inna infrastruktura technologiczna mogły otrzymać zatwierdzenie w ciągu sześciu miesięcy.


W ramach planu wzywają rząd do wprowadzenia cyfrowego identyfikatora, który ludzie mogliby mieć w swoich telefonach komórkowych. Umożliwiłoby to ludziom udowodnienie, kim są, a także potencjalnie zawierało ich kwalifikacje edukacyjne i prawo do pracy w Wielkiej Brytanii.


W swoim raporcie Blair i Hague argumentują, że wiele osób żyje w "całkowicie cyfrowej erze", robiąc zakupy, uzyskując dostęp do swoich kont bankowych i rezerwując loty "za pomocą stuknięcia w zegarek lub telefon". Twierdzą, że z czasem cyfrowy identyfikator może sprawić, że dostęp do świadczeń będzie "prostszy i łatwiejszy" i będzie można korzystać z dostosowanego do potrzeb wsparcia i usług publicznych.


Przyznają, że plany cyfrowej identyfikacji okazały się kontrowersyjne - po silnej krytyce Blair porzucił próbę ich wprowadzenia, kiedy sprawował urząd - ale argumentują, że w dobie smartfonów istniejące podejście jest "nielogiczne".


W swoim artykule w Timesie twierdzą, że świat przechodzi przez rewolucję technologiczną "tak ogromną w swoich implikacjach jak XIX-wieczna rewolucja przemysłowa". Piszą: "Obaj uważamy, że wyzwanie jest tak pilne, niebezpieczeństwo pozostania w tyle tak wielkie, a możliwości dla Wielkiej Brytanii tak ekscytujące, że potrzebne jest nowe poczucie narodowego celu ponad podziałami politycznymi".


Twierdzą, że Wielka Brytania pozostaje w tyle za konkurentami, ze znacznym spadkiem udziału w globalnych inwestycjach w badania i rozwój nauk przyrodniczych. Próba osiągnięcia "jakiegokolwiek politycznego marzenia z lewej lub prawej strony" "przyjdzie na niewiele", chyba że Wielka Brytania mogłaby "przewodzić w nauce, technologii i innowacji", dodają. "Technologia nie jest jakimś geekowskim zagadnieniem pobocznym, którym można się zająć, gdy już rozszaleją się 'prawdziwe debaty polityczne'" - piszą. " To jest właśnie ten problem".

W trakcie publikacji raportu okazało się, że resort biznesu zwrócił Skarbowi Państwa 1,6 mld funtów funduszy, które zostały przeznaczone na inwestycje w naukę, w tym na unijny program Horizon Europe lub krajową alternatywę. Sir Adrian Smith, prezes Royal Society, powiedział: "Jak to się ma do deklarowanej przez rząd misji uczynienia z Wielkiej Brytanii supermocarstwa naukowego? Skarb musi zapewnić, że te pieniądze zostaną ponownie zainwestowane w badania w nadchodzących latach."


W swoim raporcie Hague i Blair argumentują, że Wielka Brytania została powstrzymana przez Whitehallowy proces decyzyjny, który nie jest dostosowany do szybkiego charakteru postępu technologicznego. W szczególności podkreślają "rozległą biurokrację ze strony państwa brytyjskiego" i "księgowy" sposób myślenia Skarbu Państwa jako kluczowe przeszkody dla wzrostu.


Dodają: "Wydatki podlegają rozległej biurokracji, która również zarządza nimi w małych, odizolowanych od siebie pulach i tworzy ciągłe rokroczne krawędzie finansowania, zamiast ułatwiać zrównoważone inwestycje."


Pochwalili decyzję Rishi Sunaka o stworzeniu Departamentu Nauki, Innowacji i Technologii, ale powiedzieli, że będzie on musiał zatrudnić talenty techniczne, co może wymagać złagodzenia zasad rekrutacji Whitehall.


autorzy:

Oliver Wright, Steven Swinford


źródło:

https://www.thetimes.co.uk/article/b62f1ebc-b23e-11ed-be6b-8488e113f360

https://archive.is/X1SWZ

https://institute.global/sites/default/files/articles/A-New-National-Purpose-Innovation-Can-Power-the-Future-of-Britain.pdf

https://institute.global/policy/new-national-purpose-innovation-can-power-future-britain

https://institute.global/policy/william-hague-and-tony-blair-science-single-issue-all-our-dreams-depend

Udostępnij ten artykuł

Nawigacja po wpisach

Zostaw komentarz:

Skomentuj jako pierwszy(a)

Rząd naprawdę szpieguje - i jest to legalne

Dane konsumentów stały się lukratywnym towarem, a rząd USA je kupuje.

Tobias Ulbrich o walce o sprawiedliwość i zadośćuczynienie

Adwokat Tobias Ulbrich jest jednym z tych odważnych prawników, którzy ciężko pracują, aby broni...

DNA w szczepionkach na Covid: Czy to tylko przypadkowe błędy pomiarowe? - Część 2

Grupa autorów naukowych ocenia potencjalne ryzyko związane z pozostałościami DNA w preparatach ...

DNA w szczepionkach na Covid: Czy to tylko przypadkowe błędy pomiarowe? - Część 1

Grupa autorów naukowych śledzi dyskusję i ocenia potencjalne ryzyko związane z pozostałościami ...

Eksperci ds. klimatu twierdzą, że biliony wydane na "zmiany klimatu" opierają się na błędnych danych dotyczących temperatury.

Meteorolog stwierdza, że 96 procent stacji pomiarowych NOAA znajduje się na "miejskich wyspach ...

Sędzia ostrzega: wolność słowa w UE w poważnym niebezpieczeństwie

Niemcy. Nowy przepis UE zagraża prawom podstawowym: opinie, które są nieprzyjemne dla rządu, mo...

Testuj, testuj i inkasuj - Wyłudzenia za miliard €

Według szacunków Federalnego Urzędu Policji Kryminalnej oszuści zarobili 1,2 miliarda euro na f...

Klaus Cichutek - Sędzia Dredd

Witamy w świecie przyszłości, gdzie władza ustawodawcza, wykonawcza i sądownicza jest w jednych...

Medialna wrzawa wokół zanieczyszczeń DNA i raportu TV MDR

Na poczatku grudnia w niemieckich mediach zaczęły pojawiać się czarne chmury nad bezpiczeństwem...

Społeczność, którą chciałam chronić, zawiodła mnie

Nasza autorka z niecierpliwością czekała na szczepienie przeciwko koronawirusowi, ale wszystk...

Najnowsze posty

Tags

Podążaj za nami