Zakrzepy po preparacie dotyczą setek, ale problemy z sercem dotyczą tysięcy - kardiolog

Problem z zakrzepami krwi po szczepionce COVID "może dotyczyć setek osób", ale "problem z sercem dotyczy tysięcy osób": Kardiolog

 

Od czasu wprowadzenia szczepionki COVID kardiolog odnotowuje znacznie więcej przypadków zapalenia serca

 

Dr Sanjay Verma, kardiolog specjalizujący się w leczeniu dorosłych, praktykujący w Coachella Valley w Kalifornii, przyjmuje kilkuset pacjentów miesięcznie, a od lata ubiegłego roku widział "prawdopodobnie tuzin" pacjentów, których choroby serca mogą być związane ze szczepionkami COVID.

 

Mogę tylko powiedzieć "prawdopodobnie", a nie "ostatecznie", ponieważ nie dysponujemy jeszcze żadnym testem diagnostycznym, który w 100 procentach potwierdzałby, że "to spowodowało to". To, co robimy, to tak zwany proces wykluczania. Szukamy typowych skojarzeń, takich jak koronawirus, wirus grypy, inne infekcje, miażdżyca lub choroba wieńcowa, alkohol, narkotyki, a jeśli wszystko wychodzi negatywnie lub w normie, to domyślnie i na zasadzie procesu wykluczania uszkodzenie serca związane ze szczepionką jest prawdopodobne.

 

"Zazwyczaj nie odnotowujemy nawet takiej liczby [problemów z sercem] w ciągu roku" - powiedział Verma.

 

Dodając, że przed pandemią było ich "znacznie mniej niż w ciągu roku".

 

Verma jest zdziwiony, dlaczego media poświęciły więcej uwagi problemom związanym z zakrzepami krwi po szczepionce COVID, skoro według jego obserwacji było znacznie więcej przypadków zapalenia mięśnia sercowego.

 

"Nie mogę z całą pewnością stwierdzić, dlaczego jednemu z nich poświęca się więcej uwagi. I nie chodzi tu tylko o doniesienia prasowe, ale do tego stopnia, że w zasadzie wprowadzono ostrzeżenie, aby używać szczepionki Johnson and Johnson tylko wtedy, gdy nie ma innego wyboru. Jest to więc dość silna przestroga. Natomiast w przypadku szczepionek zawierających mRNA i problemów z sercem, ostrzeżenie znajduje się w arkuszu informacyjnym FDA. Ale liczba osób, których to dotyczy, jest znacznie większa"

- powiedział Verma.

 

"Problem skrzepów krwi spowodowanych przez Johnson & Johnson może dotyczyć setek osób, ale problem z sercem - tysięcy. To inny poziom narażenia pacjentów".

 

W czerwcu ubiegłego roku FDA ogłosiła zmianę w arkuszach informacyjnych szczepionek COVID firm Pfizer i Moderna, ostrzegając, że istnieje "niskie" ryzyko myocarditis - zapalenia mięśnia sercowego, oraz pericarditis - zapalenia wyściółki na zewnątrz serca, osierdzia.

 

W badaniu opublikowanym w październiku ubiegłego roku w New England Journal of Medicine stwierdzono, że ryzyko zapalenia mięśnia sercowego było większe w przypadku COVID-19 niż szczepionki, ale według badań przeprowadzonych przez Vermę, opracowanie to było błędne.

 

"Analiza ta była niedoskonała, ponieważ połączono w niej wszystkie grupy wiekowe. Powszechnie wiadomo, że hospitalizacje związane z COVID-19 dotyczą głównie osób w wieku powyżej 65 lat (ta kohorta jest liczniejsza niż wszystkie inne grupy wiekowe razem wzięte w przypadku hospitalizacji związanych z COVID). Analiza przeprowadzona przez CDC wykazała, że 91% wszystkich hospitalizacji związanych z COVID-19 miało miejsce u osób z chorobami współistniejącymi, a ostatnio dyrektor CDC Rochelle Walensky stwierdziła, że 75% zgonów związanych z COVID dotyczyło osób z co najmniej 4 chorobami współistniejącymi. Dlatego też przypadki zapalenia mięśnia sercowego po zakażeniu wirusem COVID prawdopodobnie występują u osób starszych z chorobami współistniejącymi" - napisał Verma.

 

"Zostało to potwierdzone w nowszym badaniu, które wykazało, że u osób w wieku poniżej 40 lat ryzyko zapalenia mięśnia sercowego po szczepieniu przeciwko COVID jest znacznie większe niż po zakażeniu wirusem COVID-19. W badaniu stwierdzono, że w porównaniu z ogólną częstością występowania w populacji ogólnej ryzyko po szczepionce Pfizer COVID było 3,4-krotnie zwiększone, a po szczepionce Moderna 20,71-krotnie, podczas gdy ryzyko po zakażeniu COVID było 4,06-krotnie większe niż ryzyko w populacji ogólnej. W przypadku dalszej stratyfikacji ryzyka w tej grupie wiekowej, w grupie 16-29 lat ryzyko wystąpienia zapalenia mięśnia sercowego po szczepieniu było jeszcze większe, zwłaszcza w przypadku szczepionki Moderna mRNA (zakażenie COVID wiązało się z 2,83-krotnym zwiększeniem ryzyka, szczepionka Moderna - z 74,39-krotnym zwiększeniem ryzyka, a szczepionka Pfizer - z 2,88-krotnym zwiększeniem ryzyka w porównaniu z częstością tła w populacji ogólnej). Autorzy tego badania przeprowadzili ostatnio pilną, uaktualnioną analizę uwzględniającą wpływ szczepień przypominających. Stwierdzili oni, że ryzyko zapalenia mięśnia sercowego jeszcze bardziej wzrasta po szczepieniach przypominających, zwłaszcza w przypadku szczepionki mRNA firmy Pfizer. W innym niedawno przeprowadzonym badaniu dotyczącym zapalenia mięśnia sercowego po szczepieniu autorzy stwierdzili, że tylko w 17% przypadków występowały jakiekolwiek choroby współistniejące (w przeciwieństwie do 91% przypadków hospitalizacji z powodu COVID, w których występowały choroby współistniejące). W tej grupie młodych, zdrowych osób ryzyko wystąpienia ciężkich powikłań po zakażeniu COVID jest bardzo niskie".

 

Na pytanie, czy reakcje były spowodowane reakcjami autoimmunologicznymi na ekspresję białka kolcowego pochodzącego ze szczepionki, Verma powiedział, że jest to jedna z hipotez, która może powodować zakrzepy krwi, ale nie ma zdefiniowanego mechanizmu dla przypadków zapalenia mięśnia sercowego lub osierdzia.

 

"Mogą to być autoprzeciwciała przeciwko białku kolca. Może to być bezpośrednie uszkodzenie białka kolca. Może to być połączenie obu tych czynników" - powiedział - "I oczywiście, jako kardiolog, przyznaję, że może się wydawać, iż jestem stronniczy, skupiając się na problemach sercowych, ale ponieważ problemy sercowe są liczniejsze, mają one większy wpływ na wahania dotyczące szczepionek".

 

Epoch Times doniósł niedawno, że kardiolog dziecięcy musiał przerwać pracę i został ukarany przez swoją radę nadzorczą za to, że nie chciał zalecić szczepionki młodemu pacjentowi, który już wcześniej zachorował na COVID.

 

Liczba zgłoszeń do VAERS dotyczących zapalenia mięśnia sercowego i osierdzia gwałtownie wzrosła w 2021 roku do 24 084 przypadków i 16 417 do dnia 6 maja 2022 roku.

 

Większość z tych reakcji (31 501) jest związana ze szczepionkami firmy Pfizer.

 

Według OpenVAERS: "VAERS to System Zgłaszania Niepożądanych Działań Szczepionek (Vaccine Adverse Event Reporting System) wprowadzony w 1990 roku. Jest to dobrowolny system raportowania, który według szacunków odpowiada jedynie za 1% urazów wywołanych przez szczepionki."

 

Oficjalne zastrzeżenie VAERS stwierdza jednak: "Choć bardzo ważne w monitorowaniu bezpieczeństwa szczepionek, same raporty VAERS nie mogą być wykorzystane do ustalenia, czy szczepionka spowodowała lub przyczyniła się do zdarzenia niepożądanego lub choroby".

 

FDA zwróciła się do sędziego w grudniu 2021 r. z prośbą o danie jej 75 lat na przedstawienie danych dotyczących bezpieczeństwa szczepionki Pfizer i BioNTech, ale na początku stycznia tego roku FDA otrzymała nakaz ujawnienia związanych z nią dokumentów w ciągu około 8 miesięcy.

 

Ujawniono, że od pierwszego dnia wprowadzenia szczepionki Pfizer-BioNTech, tj. od 1 grudnia 2020 r., do 28 lutego 2021 r. firmie Pfizer zgłoszono 1223 zgony i 42 086 zdarzeń niepożądanych.

 

Warto również zauważyć, że szczepionki nie były natychmiast wstrzykiwane ludziom od 1 grudnia 2020 r., ale były powoli wprowadzane na rynek, więc zdarzenia niepożądane wystąpiły w okresie krótszym niż 3 miesiące.

 

autor:

Enrico Trigoso

 

źródło:

https://www.theepochtimes.com/covid-vaccine-blood-clot-issue-may-be-in-the-hundreds-but-heart-issue-is-in-the-thousands-cardiologist_4474375.html

Udostępnij ten artykuł

Nawigacja po wpisach

Zostaw komentarz:

Skomentuj jako pierwszy(a)

Rząd naprawdę szpieguje - i jest to legalne

Dane konsumentów stały się lukratywnym towarem, a rząd USA je kupuje.

Tobias Ulbrich o walce o sprawiedliwość i zadośćuczynienie

Adwokat Tobias Ulbrich jest jednym z tych odważnych prawników, którzy ciężko pracują, aby broni...

DNA w szczepionkach na Covid: Czy to tylko przypadkowe błędy pomiarowe? - Część 2

Grupa autorów naukowych ocenia potencjalne ryzyko związane z pozostałościami DNA w preparatach ...

DNA w szczepionkach na Covid: Czy to tylko przypadkowe błędy pomiarowe? - Część 1

Grupa autorów naukowych śledzi dyskusję i ocenia potencjalne ryzyko związane z pozostałościami ...

Eksperci ds. klimatu twierdzą, że biliony wydane na "zmiany klimatu" opierają się na błędnych danych dotyczących temperatury.

Meteorolog stwierdza, że 96 procent stacji pomiarowych NOAA znajduje się na "miejskich wyspach ...

Sędzia ostrzega: wolność słowa w UE w poważnym niebezpieczeństwie

Niemcy. Nowy przepis UE zagraża prawom podstawowym: opinie, które są nieprzyjemne dla rządu, mo...

Testuj, testuj i inkasuj - Wyłudzenia za miliard €

Według szacunków Federalnego Urzędu Policji Kryminalnej oszuści zarobili 1,2 miliarda euro na f...

Klaus Cichutek - Sędzia Dredd

Witamy w świecie przyszłości, gdzie władza ustawodawcza, wykonawcza i sądownicza jest w jednych...

Medialna wrzawa wokół zanieczyszczeń DNA i raportu TV MDR

Na poczatku grudnia w niemieckich mediach zaczęły pojawiać się czarne chmury nad bezpiczeństwem...

Społeczność, którą chciałam chronić, zawiodła mnie

Nasza autorka z niecierpliwością czekała na szczepienie przeciwko koronawirusowi, ale wszystk...

Najnowsze posty

Tags

Podążaj za nami