Health Canada: 400 zgonów po przyjęciu szczepionki COVID to mało

Health Canada uznaje 400 zgonów po otrzymaniu szczepionki COVID za niski poziom

 

Ale pogrążony w żałobie ojciec 17-letniego hokeisty zastanawia się, ile zgonów potrzeba, by uznać je za znaczące

 

Kanada ma obecnie 400 zgłoszonych zgonów i ponad 10 000 poważnych przypadków obrażeń po otrzymaniu szczepionki przeciw COVID-19, ale Health Canada wskazuje, że ma zaufanie do szczepionek do walki z wariantami koronawirusów.

 

Jednak dla rodzin stojących za tymi liczbami, nie chodzi o statystyki.

 

"Dowody wskazują, że korzyści ze szczepionek COVID-19 nadal przewyższają ryzyko związane z chorobą" - stwierdza Health Canada w swojej nowej aktualizacji działań niepożądanych. "Health Canada, Public Health Agency of Canada (PHAC), prowincje i terytoria oraz producenci nadal ściśle monitorują bezpieczeństwo szczepionek COVID-19".

 

"Będziemy reagować na wszelkie kwestie bezpieczeństwa od razu i będziemy informować Kanadyjczyków o wszelkich zagrożeniach, które pojawiają się w Kanadzie".

 

Ale Dan Hartman, ojciec 17-letniego hokeisty z Ontario, Seana Hartmana, który zmarł 33 dni po otrzymaniu szczepionki Pfizer, po tym jak został poddany ocenie w szpitalu z powodu wysypki, bolącego ramienia i obwódek wokół oczu, powiedział, że ma nadzieję, że nowe liczby zachęcą władze do pogłębiania wiedzy na temat zapewnienia bezpieczeństwa szczepionek.

 

Health Canada wskazuje, że właśnie to robi - przyznając, że Stany Zjednoczone badają obecnie, czy osoby powyżej 65 roku życia mogą stanąć w obliczu potencjalnie wyższego ryzyka udaru po szczepionce.

 

"Health Canada i PHAC są świadome raportu wydanego w piątek, 13 stycznia 2023 roku przez Centers for Disease Control and Prevention (CDC) i U.S. Food and Drug Administration (FDA) na temat ustaleń z Vaccine Safety Datalink" - stwierdza Health Canada. "Ten wstępny sygnał bezpieczeństwa skłonił do przeprowadzenia dodatkowego badania, czy istnieje obawa o bezpieczeństwo pomiędzy szczepionką biwalentną COVID-19 firmy Pfizer-BioNTech a udarem niedokrwiennym u osób w wieku 65 lat i starszych".

 

"Sygnał nie został znaleziony w innych systemach monitorowania bezpieczeństwa szczepionek w USA ani w innych krajach, w tym w Kanadzie. Health Canada i PHAC będą nadal ściśle monitorować tę kwestię."

 

Kanadyjczycy mogą również śledzić na stronie internetowej rządu Kanady pod adresem health-infobase.canada.ca, która została zaktualizowana w piątek. Aktualne liczby pokazują na tle 95,565,309 podanych szczepionek, zgłoszono 53,064 działań niepożądanych, z czego 10,519 uznano za "poważne".

 

Health Canada informuje, że "choć te (400) zgony nastąpiły po zaszczepieniu szczepionką COVID-19, to niekoniecznie są one związane ze szczepionką."

 

Podczas gdy te liczby reprezentują to, co zostało zgłoszone, liczby te wskazują na niską szansę statystycznie na doznanie poważnego urazu lub śmierci.

 

Ale jest to ciężka transakcja dla taty Hartmana.

 

Hartman powiedział, że autopsja jego syna Seana określiła przyczynę jego śmierci 27 września 2021 roku jako "nieokreśloną", co oznacza, że nie może powiedzieć, że jego syn zmarł od szczepionki, ale inni nie mogą powiedzieć, że tak nie było.

 

Kiedy przeczytał najnowsze liczby rządu, jego pierwszą myślą było: "Czy mój chłopiec jest liczony jako jeden z tych 400?".

 

Hartman powiedział również, że "docenia (właściciela Twittera) Elona Muska za ostatnie tweety o niepożądanej reakcji jego i jego krewnego, co pozwala większej liczbie osób otwarcie o tym mówić." 

"A mój kuzyn, który jest młody i w doskonałym zdrowiu, miał poważny przypadek zapalenia mięśnia sercowego. Musiał udać się do szpitala."

    

Wezwał "rząd, ekspertów medycznych i obywateli, aby pamiętali że dla rodzin pogrążonych w żałobie nie ma statystyk, ale tylko ból i pytania bez odpowiedzi."


Teraz, gdy Health Canada "okazała się transparentna z tym nowym raportem pokazującym 400 zgonów i ponad 10,000 poważnych urazów", Hartman chce, aby uwaga została przesunięta z mówienia "liczba jest niska i akceptowalna do liczby jest znacząca i nie chcemy jej powiększać."


Health Canada powiedział, że jego następna aktualizacja będzie 17 lutego.


autor:

Joe Warmington


źródło:

https://torontosun.com/news/local-news/warmington-health-canada-deems-400-deaths-after-receiving-covid-vaccine-low

Udostępnij ten artykuł

Nawigacja po wpisach

Zostaw komentarz:

Skomentuj jako pierwszy(a)

Tylko nie córka! Brak kobiet w Azji i jego następstwa.

Żeby zrozumieć teraźniejszość, trzeba znać przeszłość. Efekty działań takich grup jak Fundacja ...

AAPS: Maski nie zapobiegają rozprzestrzenianiu się wirusów oddechowych, powodują szkody i naruszają prawo do świadomej zgody

Zalecenia i nakazy rządowe dotyczące zakrywania twarzy były sprzeczne, przekazywane opinii publ...

Lasy nie są już naszymi klimatycznymi przyjaciółmi

Kanadyjskie pożary spaliły w tym roku obszar większy niż 104 z 195 krajów świata. Dwutlenek węg...

Czy czerwone mięso będzie obciążone podatkiem od emisji CO2?

Wywiad z Erikiem Lambinem, głównym doradcą naukowym Komisji Europejskiej, na temat konsensusu n...

Akta Vax-Gene: Czy organy regulacyjne zatwierdziły konia trojańskiego?

Czy organy regulacyjne nie wywiązały się ze swojego obowiązku ochrony ludzi, czy były współwinn...

Władze Londynu naciskały na zmianę niekorzystnego dla ULEZ badania

Zastępca Sadiqa Khana wezwała naukowców do zmiany badania Lancet, które wykazało, że londyńska ...

Wyrok w sprawie utajnienia szczepionki Covid-19 - zwycięstwem demokracji

Sąd Najwyższy w Pretorii orzekł wczoraj na korzyść Health Justice Initiative, że Minister i Dep...

Federalne "Wizje hiperpołączonego świata"

"Karta inteligentnego miasta - Zrównoważone kształtowanie transformacji cyfrowej w gminach" opi...

Bawarscy sędziowie: kwarantanna spowodowana koronawirusem niezgodna z prawem

Podczas pandemii koronawirusa każda osoba wjeżdżająca do Bawarii z obszaru ryzyka została podda...

Zmiany klimatu nie podpaliły świata

W 2022 r., ostatnim roku, za który dostępne są kompletne dane, świat osiągnął nowy rekordowo ni...

Najnowsze posty

Tags

Podążaj za nami