CDC - preparaty mają zostać na stałe, JHU - maski mają zostać na stałe

Według CDC szczepionki mają zostać na stałe, a obywatel ma być "na bieżąco" ze szczepieniamiDr Rochelle Walensky, dyrektor CDC:


"A to, nad czym naprawdę pracujemy, to zmiana języka, aby upewnić się, że każdy jest tak aktualny ze swoimi szczepieniami przeciwko COVID19, jak tylko mógłby być, w oparciu o to, kiedy otrzymał swoją ostatnią szczepionkę. Tak więc, co ważne, właśnie teraz zmieniamy język. Naprawdę chcemy mieć pewność, że ludzie są na bieżąco. Oznacza to, że jeśli niedawno otrzymałeś drugą dawkę, nie kwalifikujesz się do szczepienia uzupełniającego, jesteś na bieżąco. Jeśli kwalifikujesz się do dawki przypominającej, a jeszcze jej nie otrzymałeś, nie jesteś na bieżąco i musisz otrzymać dawkę przypominającą, aby być na bieżąco."


Czyli już nigdy nie będziesz "w pełni" zaszczepiony, i teraz musisz być "na bieżąco", mieć "aktualne" szczepienia...


...czyżby stopniowe wprowadzanie "cudownych preparatów" do kalendarza rutynowych szczepień?Uniwersytet Johnsa Hopkinsa chce by maski zostały na stałe


Johns Hopkins University - uczelnia finansowana przez potentata medialnego Michaela Bloomberga, w opublikowanym w październiku raporcie "Maski i respiratory na XXI wiek: Zmiany w polityce potrzebne, by ratować życie i zapobiegać zakłóceniom społecznym" omawia sposoby dalszego rozwoju branży "maskowej" i zalecenia do zwiększenia akceptacji społecznej do noszenia masek.


Co ciekawe autorzy w dokumencie sami przyznają, że dowody naukowe stojące za maskowaniem są niejednoznaczne i upolitycznione, co nie przeszkadza im w przedstawieniu obszernej listy zaleceń do dalszego ich promowania i wdrażania.

"Wyzwania związane z zapewnieniem społeczeństwu akceptowalnej ochrony dróg oddechowych komplikuje brak badań w tej dziedzinie. Opublikowana literatura jest skąpa, jeśli chodzi o opis kontekstu, w którym społeczeństwo byłoby skłonne do noszenia ochrony dróg oddechowych i jaki stopień zmiany zachowań jest konieczny, aby wpłynąć na przestrzeganie wytycznych dotyczących ochrony dróg oddechowych. Chociaż CDC i inne organizacje wykorzystały oparte na dowodach kampanie informacyjne, aby poinformować społeczeństwo o COVID-19 i ryzyku choroby, kampanie te miały ograniczoną skuteczność."


Przekazywanie społeczeństwu wytycznych dotyczących stosowania masek napotkało wiele wyzwań. Po pierwsze, w trakcie pandemii nastąpił rozwój nauki, a wytyczne podążały za zmieniającymi się dowodami. Niejednoznaczne i często sprzeczne wytyczne wydane przez CDC, stanowe i lokalne departamenty zdrowia, liderów zdrowia publicznego, naukowców  i liderów politycznych spowodowały zamieszanie i brak zaufania ze strony społeczeństwa i stworzyły okazję do utrwalenia błędnych informacji. To, wraz z mieszanymi komunikatami i upolitycznieniem noszenia masek przez partie polityczne, spowodowało dalsze zamieszanie i opór przed noszeniem jakiegokolwiek rodzaju ochrony dróg oddechowych.Nauki Społeczne o Zmianach Kulturowych

Jeśli celem jest zwiększenie powszechności używania masek po pandemii, konieczna jest zmiana zachowań normatywnych. Niektórzy nazywają to "kulturą bezpieczeństwa" w służbie zdrowia; te same zachowania dotyczyłyby ogółu społeczeństwa. W przeszłości miały miejsce zmiany normatywne wynikające z polityki; ograniczenie palenia i używanie pasów bezpieczeństwa to dwa przykłady. Zmiany te wymagały znacznego wysiłku i czasu. Psychologowie społeczni opisują 2 istotne teorie, które odnoszą się do takich zmian: normy społeczne i dyfuzję innowacji.


CDC powinno prowadzić trwałą krajową kampanię informacyjną w celu zapobiegania chorobom poprzez zachęcanie społeczeństwa do używania masek w sezonie grypowym, podczas infekcji dróg oddechowych lub sezonowych alergii, a także w przypadku wysokiego poziomu dymu lub pyłu. Pomoże to promować zdrowy rynek dla tych produktów, który będzie potrzebny producentom do utrzymania zdolności produkcyjnych. Pomoże to również promować ciągłe innowacje w projektowaniu urządzeń medycznych i masek do użytku publicznego.


źródła i inspiracje:

https://off-guardian.org/2022/01/25/cdc-pivoting-its-language-on-vaccination-status

https://youtu.be/mqFX_eBCP7k

https://twitter.com/elleprovocateur/status/1483191508643815425

https://www.centerforhealthsecurity.org/our-work/publications/masks-and-respirators-for-the-21st-century

Udostępnij ten artykuł

Nawigacja po wpisach

Leave a Reply

Skomentuj jako pierwszy(a)

Szczepionki COVID robią dokładnie to, do czego zostały stworzone

Zawsze pojawiają się stwierdzenia, że tzw. szczepienia zawiodą lub nic nie dadzą. Z mojego punk...

10 istotnych punktów ze szkicu "Traktatu Pandemicznego" WHO

Dziesięć rzeczy, które każdy powinien wiedzieć o proponowanym "Traktacie Pandemicznym" obecnie ...

Postępowanie wobec Włoskiej Agencji ds Leków

Miesiące temu prawnik zażądał od Aify dokumentów dotyczących bezpieczeństwa "preparatów" przeci...

Luka fiskalna - zmierzch "wieków postępu społecznego".

Wielu pracowników w rozwiniętych gospodarkach zbliża się do wieku emerytalnego, zwłaszcza w Jap...

Koniec hegemonii dolara - część 4

Co się stanie, jeśli ten system kredytu elektronicznego się załamie? Wtedy rzeczywiście mamy do...

Profesor Richard A. Werner o przyczynach kryzysu

Jaki jest związek z naszą obecną trudną sytuacją? Dlaczego doświadczamy inflacji? Czy można był...

Koniec hegemonii dolara - część 3

Aby dodać geopolitykę do finansów międzynarodowych, zróbmy kolejny przykład - krach giełdowy i ...

Zaprojektowany kryzys żywności i ubóstwa, by zabezpieczyć ciągłą dominację USA.

Widzimy obfitość żywności, ale ceny gwałtownie rosną. Problemem nie jest niedobór żywności, ale...

Najnowsze posty

Tags

Podążaj za nami