Texas pozywa Pfizer za kłamstwa ws skuteczności i cenzurę publicznej dyskusji

Prokurator generalny Teksasu Ken Paxton pozwał firmę Pfizer, Inc. za bezprawne wprowadzanie w błąd co do skuteczności szczepionki przeciwko COVID-19 i próbę cenzurowania publicznej dyskusji na temat tego produktu.


Firma Pfizer zaangażowała się w fałszywe, zwodnicze i wprowadzające w błąd działania i praktyki, przedstawiając niepoparte dowodami twierdzenia dotyczące szczepionki COVID-19 z naruszeniem ustawy Texas Deceptive Trade Practices Act.


Powszechne oświadczenie firmy farmaceutycznej, że jej szczepionka ma 95% skuteczności przeciwko infekcji, było wysoce mylące. Wskaźnik ten stanowił obliczenie tak zwanej "względnej redukcji ryzyka" dla osób zaszczepionych we wstępnych, dwumiesięcznych wynikach badań klinicznych firmy Pfizer. Publikacje FDA wskazują, że "względna redukcja ryzyka" jest wprowadzającą w błąd statystyką, która "bezpodstawnie wpływa" na wybory konsumentów. Firma Pfizer została również poinformowana w tym czasie, że nie można dokładnie przewidzieć ochrony przed szczepionką po upływie dwóch miesięcy. Mimo to firma Pfizer wspierała mylące wrażenie, że ochrona poszczepienna jest trwała i ukrywała przed opinią publiczną informacje, które podważały jej twierdzenia dotyczące czasu trwania ochrony. I pomimo faktu, że badanie kliniczne nie wykazało, czy szczepionka chroni przed transmisją, Pfizer rozpoczął kampanię mającą na celu zastraszenie opinii publicznej, aby przyjęła szczepionkę jako niezbędny środek ochrony swoich bliskich.


W rzeczywistości produkt Pfizer nie spełnił zapewnień firmy. Liczba przypadków COVID-19 wzrosła po powszechnym podaniu szczepionki, a na niektórych obszarach odnotowano większy odsetek zgonów z powodu COVID-19 wśród zaszczepionej populacji niż wśród osób niezaszczepionych. Kiedy porażka jego produktu stała się oczywista, Pfizer przestawił się na uciszanie osób ujawniających prawdę. W pozwie zauważono: "W jaki sposób Pfizer zareagował, gdy stało się jasne, że jego szczepionka zawodzi, a rentowność jego dojnej krowy jest zagrożona? Zastraszając osoby głoszące prawdę i spiskując w celu cenzurowania swoich krytyków. Pfizer nazwał "przestępcami" tych, którzy rozpowszechniali fakty na temat szczepionki. Oskarżał ich o szerzenie "dezinformacji". I zmusił platformy mediów społecznościowych do uciszenia czołowych głosicieli prawdy".


"Dążymy do sprawiedliwości dla mieszkańców Teksasu, z których wielu zostało zmuszonych przez tyranię mandatów szczepionkowych do przyjęcia wadliwego produktu sprzedawanego dzięki kłamstwom" - powiedział prokurator generalny Paxton. "Fakty są jasne. Pfizer nie powiedział prawdy o swoich szczepionkach na COVID-19. Podczas gdy administracja Bidena wykorzystała pandemię do wymuszenia na społeczeństwie nielegalnych dekretów dotyczących zdrowia publicznego i wzbogacenia firm farmaceutycznych, użyję wszelkich dostępnych mi narzędzi, aby chronić naszych obywateli, którzy zostali wprowadzeni w błąd i skrzywdzeni przez działania firmy Pfizer".


Pozew jest następstwem dochodzenia prokuratora generalnego Paxtona w sprawie Pfizera i innych producentów szczepionek ogłoszonego na początku tego roku.


źródła:

https://www.texasattorneygeneral.gov/news/releases/attorney-general-ken-paxton-sues-pfizer-misrepresenting-covid-19-vaccine-efficacy-and-conspiring


https://www.texasattorneygeneral.gov/sites/default/files/images/press/Pfizer%20Vaccine%20Petition%20Filed.pdf


https://www.texasattorneygeneral.gov/news/releases/paxton-launches-investigation-gain-function-research-and-misrepresentations-covid-19-vaccine


https://twitter.com/KenPaxtonTX/status/1730301900669505942

Udostępnij ten artykuł

Nawigacja po wpisach

Zostaw komentarz:

Skomentuj jako pierwszy(a)

Rząd naprawdę szpieguje - i jest to legalne

Dane konsumentów stały się lukratywnym towarem, a rząd USA je kupuje.

Tobias Ulbrich o walce o sprawiedliwość i zadośćuczynienie

Adwokat Tobias Ulbrich jest jednym z tych odważnych prawników, którzy ciężko pracują, aby broni...

DNA w szczepionkach na Covid: Czy to tylko przypadkowe błędy pomiarowe? - Część 2

Grupa autorów naukowych ocenia potencjalne ryzyko związane z pozostałościami DNA w preparatach ...

DNA w szczepionkach na Covid: Czy to tylko przypadkowe błędy pomiarowe? - Część 1

Grupa autorów naukowych śledzi dyskusję i ocenia potencjalne ryzyko związane z pozostałościami ...

Eksperci ds. klimatu twierdzą, że biliony wydane na "zmiany klimatu" opierają się na błędnych danych dotyczących temperatury.

Meteorolog stwierdza, że 96 procent stacji pomiarowych NOAA znajduje się na "miejskich wyspach ...

Sędzia ostrzega: wolność słowa w UE w poważnym niebezpieczeństwie

Niemcy. Nowy przepis UE zagraża prawom podstawowym: opinie, które są nieprzyjemne dla rządu, mo...

Testuj, testuj i inkasuj - Wyłudzenia za miliard €

Według szacunków Federalnego Urzędu Policji Kryminalnej oszuści zarobili 1,2 miliarda euro na f...

Klaus Cichutek - Sędzia Dredd

Witamy w świecie przyszłości, gdzie władza ustawodawcza, wykonawcza i sądownicza jest w jednych...

Medialna wrzawa wokół zanieczyszczeń DNA i raportu TV MDR

Na poczatku grudnia w niemieckich mediach zaczęły pojawiać się czarne chmury nad bezpiczeństwem...

Społeczność, którą chciałam chronić, zawiodła mnie

Nasza autorka z niecierpliwością czekała na szczepienie przeciwko koronawirusowi, ale wszystk...

Najnowsze posty

Tags

Podążaj za nami