Prokuratura w Erfurcie nie poprzestaje nawet na kandydatach do Bundestagu: osiem rewizji w tym samym czasie z powodu "sensacyjnego orzeczenia"

Dziś prawie jednocześnie miało miejsce co najmniej osiem przeszukań domów. Oficjalnym powodem jest oskarżenie sędziego weimarskiego Christiana Dettmara, który wydał sensacyjne orzeczenie w sprawie ochrony dzieci, o sprzeniewierzenie się wymiarowi sprawiedliwości. Ciekawostką jest fakt, że policja weszła w posiadanie oryginalnych akt sądowych. W wyniku nalotów ucierpieli również kandydaci do Bundestagu z partii dieBasis prof. Ulrike Kämmer i Ulrich Masuth.


Jak dowiedziało się 2020News, w dniu dzisiejszym przeszukano mieszkania i/lub biura sędziego Christiana Dettmara, sędziego Matthiasa Guericke, opiekuna prawnego dzieci, matki tych dzieci, prof. dr Ulrike Kämmerer, prof. dr Christiana Kuhbandnera, prof. dr Ines Kappstein oraz Uli Masutha, a także skonfiskowano ich telefony komórkowe, komputery i różne dokumenty.


Oskarżenie o rzekome naginanie prawa przez sędziego Dettmara stoi na bardzo chwiejnym gruncie prawnym. Sędzia Dettmar podjął decyzję, znaną jako "sensacyjne orzeczenie", o wprowadzeniu zakazu maskowania, dystansu społecznego i przeprowadzania testów w dwóch weimarskich szkołach, aby zapobiec (dalszemu) zagrożeniu dobra dzieci. Federalny Sąd Administracyjny orzekł niedawno w sprawie o równej wartości merytorycznej, że droga sądowa do sądów rodzinnych jest w tej sprawie otwarta, więc sędzia Dettmar słusznie uznał się za właściwego. Sąd jest zdania, że sędzia nie powinien był jednak przeprowadzać badania pod kątem zagrożenia dobra dziecka, ponieważ jego polecenie sądowe było skierowane przeciwko organowi. Orzeczenie Federalnego Sądu Administracyjnego jest jednak sprzeczne z dotychczasowym orzecznictwem, zgodnie z którym dyspozycje wobec podmiotów państwowych w służbie zdrowia były objęte § 1666 kodeksu cywilnego. Szczególna ochrona, której podlegają dzieci zgodnie z Konwencją o prawach dziecka ONZ, obowiązującą w Niemczech od 15 lipca 2021 r., znajduje, zgodnie z ogólnym poglądem, wyraz w szczególnych kompetencjach kontrolnych i regulacyjnych sędziów rodzinnych na podstawie § 1666 BGB. Gdyby zaprzeczyć obowiązkowi badania w tym przypadku, dzieci w szkołach państwowych byłyby w gorszej sytuacji niż w szkołach prywatnych. Dzieci musiałyby bronić się w długotrwałych sporach sądowo-administracyjnych przed niebezpiecznymi warunkami w szkołach. Jednak właśnie tego rodzaju przestrzeni wolnej od ochrony stara się zapobiec dla dobra dzieci niebiurokratyczna kompetencja badawcza i decyzyjna sędziów sądu rodzinnego.


Być może istnieje jeszcze potrzeba szczegółowego wyjaśnienia prawa w tym zakresie, ale naginanie prawa jest wykluczone, jeśli sędzia przyjmie pogląd prawny, który da się obronić, a w niniejszej sprawie może to być nawet jedyny, który uwzględnia wysokie dobro, jakim jest zabezpieczenie dobra dzieci.

Tym bardziej niepokojące jest masowe postępowanie prokuratury w Erfurcie. Nie tylko udało się ponownie w dniu dzisiejszym przeprowadzić przeszukanie domu sędziego Dettmara. Na polecenie policji zatrzymano w tym samym czasie czterech domniemanych świadków rzekomego przestępstwa i zajęto ich środki pracy i dokumenty.


Ucierpiał na tym sędzia Guericke, który również podjął decyzję krytyczną wobec działań w Weimarze. Nie ma on żadnego związku z postępowaniem prowadzonym przez sędziego Dettmara.

Przeszukano również mieszkanie kuratora sądowego, który reprezentuje interesy dzieci. Matka, która wszczęła postępowanie zgodnie z § 1666 kodeksu cywilnego, wniosła właśnie do Federalnego Trybunału Sprawiedliwości odwołanie od decyzji Wyższego Sądu Krajowego Turyngii, który odmówił sędziemu Dettmarowi właściwości. Pełnomocnik procesowy miał właśnie przesłane oryginalne akta sądowe. Akta były jeszcze nieotwarte w skrzynce odbiorczej i zostały wyniesione z izby przez policję. Należy się obawiać ewentualnego zniszczenia dowodów.


Przeszukano również biologa prof. Kämmerera, który przygotował ekspertyzę o braku znaczenia testu PCR dla postępowania przed Sądem Rodzinnym w Weimarze. W tym samym czasie przeszukano prywatne pokoje prof. Kämmerer oraz jej biuro. W biurze wymuszono na pracowniku zgodę na zabranie dokumentów. Co ciekawe, wśród dokumentów przejętych przez policję znalazła się książka "The PCR Test Disaster" autorstwa Illa. "Jest to zdecydowanie niezwykłe zdarzenie," powiedział prof. Kämmerer. "Zeznawałem już jako (biegły) świadek w różnych postępowaniach. W normalnym przypadku osoba jest wzywana do złożenia zeznań, a następnie przesłuchiwana przez policję lub sąd. To niewiarygodne, że policja bez potrzeby po prostu konfiskuje wszystkie rodzaje dokumentów, mój telefon komórkowy i mój komputer, a tym samym uzyskuje dostęp do całej mojej korespondencji, również jako głównego kandydata partii DieBasis w wyborach federalnych. Zadaję sobie pytanie, czy moja kandydatura nie jest raczej powodem do poszukiwań niż moja ekspertyza w procedurze opieki nad dzieckiem. Pełny tekst ekspertyzy został opublikowany i każdy może się z nim zapoznać."


Ofiarą rewizji domowej padł również inny czołowy kandydat partii dieBasis w wyborach do Bundestagu, po tym jak przeszukano jego dom małżeński: Uli Masuth z Weimaru. "Powodem rewizji w naszym mieszkaniu małżeńskim jest według sądowego rozstrzygnięcia kwestia, czy moja żona utrzymuje "relacje towarzyskie" z sędzią Dettmarem. Moja żona, zapytana o to, w każdej chwili stwierdziłaby, że nie tylko zna sędziego Dettmara, ale że przyjaźnimy się od wielu lat. Ale co to ma wspólnego z postępowaniem sądowym? Przy okazji, z dziewięciu skonfiskowanych urządzeń technicznych, tylko JEDNO należało do mojej żony. Jej Apple PC. Wszystkie inne urządzenia, jak Macbook, dyski twarde i pendrive'y były moje. Nie powinny one zostać skonfiskowane. Kandyduję z ramienia partii DieBasis w wyborach federalnych. Nie może być tak, że podmiot państwowy bez powodu przejmuje przedmioty i dokumenty opozycji, tym bardziej w czasach wyborczych. Ciekawe w tym kontekście: policja chciała nawet uzyskać dostęp do naszego "Basis - Samochodu", co to może mieć wspólnego z ewentualnymi "relacjami towarzyskimi"?"


źródło:

https://2020news.de/staatsanwaltschaft-erfurt-macht-selbst-vor-bundestagskandidaten-nicht-halt-sechs-hausdurchsuchungen-gleichzeitig-wegen-sensationsurteil/


odnośniki z tekstu:

https://2020news.de/sensationsurteil-aus-weimar-keine-masken-kein-abstand-keine-tests-mehr-fuer-schueler/

https://diebasis-partei.de/

https://2020news.de/familiengerichte-sind-fuer-%C2%A7-1666-bgb-zustaendig/

https://2020news.de/entscheidungspingpong-um-%C2%A7-1666-bgb/

https://www.thomaskubo.de/das-pcr-desaster.html


Udostępnij ten artykuł

Nawigacja po wpisach

Zostaw komentarz:

Skomentuj jako pierwszy(a)

Nieoczekiwane procesy komórkowe po szczepieniu na C-19

Technologia szczepionek mRNA jest wciąż dość nowa. Naukowcy zaobserwowali nieoczekiwane procesy...

Texas pozywa Pfizer za kłamstwa ws skuteczności i cenzurę publicznej dyskusji

Prokurator generalny Teksasu Ken Paxton pozwał firmę Pfizer, Inc. za bezprawne wprowadzanie w b...

W imieniu narodu włoskiego - sędzia obala kampanię szczepień

Wyrok w sprawie Chieti, ma historyczne znaczenie, ponieważ słowa sędziego w sprawie szczepień s...

AIFA przyznaje w sądzie, że nie posiada danych na temat skuteczności i korzyści szczepionek

Kiedy szczepionki zostały wprowadzone na rynek, Aifa nie miała żadnych danych na temat skuteczn...

PEI i BMG: nic nie widzieli, nic nie słyszeli, nic nie powiedzieli

PEI nie przeprowadza żadnych laboratoryjnych testów diagnostycznych w celu wykrycia lub określe...

Te odpowiedzi EMA są druzgocące - Europejczycy zostali wprowadzeni w błąd

Szczepionki nie zostały opracowane w celu zapobiegania infekcjom i z pewnością nie ma danych, k...

Pierwszy pozew przeciwko Modernie przed Sądem Okręgowym w Düsseldorfie

Sąd Okręgowy w Düsseldorfie zaplanował na czwartek 16 listopada 2023 r. rozprawy ustne w 4 post...

Nikt nie chce trącić tej kostki domina

Pfizer używał dwóch różnych procesów do produkcji preparatów na koronawirusa. Jeden z nich był ...

Zielony plan energii zero netto będzie wymagał gospodarki centralnie planowanej

Oraz kilku niemożliwości technologicznych i ogromnego spadku standardów życia.

Mit przystępnej cenowo zielonej energii się skończył

W ostatnich latach wszechobecna narracja na temat morskiej energetyki wiatrowej głosiła, że kos...

Najnowsze posty

Tags

Podążaj za nami