Austriackie Ministerstwo Zdrowia pod gradem celnych pytań TK

Austriacki Trybunał Konstytucyjny zażądał od Ministerstwa Zdrowia szczegółowych danych uzasadniających reakcję rządu na koronawirusa.


Czternastoosobowy sąd wystosował 26 stycznia 10 zestawów pytań do ministerstwa zdrowia w celu przygotowania "ewentualnego przesłuchania ustnego" w sprawie szeregu skarg, które wpłynęły na austriackie środki Covid-19.


Ministerstwo zdrowia ma czas na odpowiedź do 18 lutego.


Austria planuje złagodzić niektóre ograniczenia od wtorku, kiedy wejdzie w życie jej ogólnokrajowy wymóg szczepień, pierwszy w Europie.


Ale w celu uzasadnienia surowych zasad rządu, sąd poprosił ministra zdrowia Wolfganga Mücksteina o przedstawienie danych dotyczących szerokiego zakresu tematów, w tym hospitalizacji i zgonów "z", a nie "z powodu" Covid-19, skuteczności masek i szczepionek, a także dowodów na poparcie obecnie odwołanej "blokady dla nieszczepionych".


"Blokada dla nieszczepionych" jest prawdopodobnie oparta, między innymi, na uznaniu, że osoby bez szczepienia Covid mają wyższe ryzyko hospitalizacji niż osoby zaszczepione, co prawdopodobnie pociąga za sobą wyższe ryzyko dla systemu opieki zdrowotnej" - napisał sąd.


"Jaki jest wpływ "blokady" dla osób niezaszczepionych na obciążenie szpitali, wyrażony w procentach?".


Dwa dni po wysłaniu listu Austria zniosła ten środek.


"Doszliśmy do wniosku, że blokada dla osób nieszczepionych w Austrii jest uzasadniona tylko w przypadku groźby rychłego przeciążenia mocy przerobowych intensywnej terapii", powiedział pan Mückstein na konferencji prasowej.


https://report24.news/wp-content/uploads/2022/01/4_6028621718224898533.pdf

 

Austriacka gazeta "Österreich" określiła ostre pytania sądu, zawarte w pięciostronicowym piśmie, jako "wybuchowe".

 

"Główny nacisk kładzie się na obciążenie systemu opieki zdrowotnej, z którym związane były środki" - napisała gazeta.

 

 "(Sąd) jest zainteresowany tym, czy kiedykolwiek istniało zagrożenie przeciążenia systemu opieki zdrowotnej – jedyny scenariusz, który zgodnie z prawem uzasadnia blokadę".

 

List rozpoczął się od przytoczenia doniesienia medialnego z października ubiegłego roku, w którym stwierdzono, że na przykład pacjenci przebywający na intensywnej terapii z powodu niewydolności nerek, którzy "przypadkiem wykazali pozytywny wynik testu" na obecność Covid-19, "liczyliby się jako przypadki Corony".

 

"Trybunał Konstytucyjny zwraca się zatem o informację, czy podane liczby hospitalizacji lub zgonów (...) obejmują wszystkie osoby zakażone SARS-CoV-2, które są hospitalizowane na oddziałach normalnej lub intensywnej terapii lub które zmarły 'z powodu lub z' SARS-CoV-2? Jeśli tak, to dlaczego wybrano taką metodę liczenia?" - napisano w piśmie.

 

Sąd poprosił o informacje, które warianty wirusa były związane z tymi liczbami, podział na kohorty wiekowe oraz o "przydział procentowy" określający, gdzie doszło do zakażenia, np. w rodzinie, w pracy, na zakupach lub w czasie wolnym.

 

W innym pytaniu zapytano: "O jaki procent noszenie maski FFP2 w pomieszczeniach lub na zewnątrz zmniejsza ryzyko zakażenia lub przeniesienia zakażenia?".

 

Szereg innych pytań dotyczyło szczepionek, przy czym sąd prosił o dane dotyczące ich skuteczności w zmniejszaniu ciężkich zachorowań, zapobieganiu transmisji oraz trwałości ochrony.

 

"O jaki procent szczepionka Covid zmniejsza ryzyko ciężkiej choroby?" zapytał sąd.

 

"W doniesieniach medialnych mówiło się nawet o 95 procentach. Teraz wydaje się, że ogólne ryzyko zgonu z powodu Covid-19 (nie zróżnicowane ze względu na wiek i stan zdrowia) wynosi obecnie 0,1516 procent".

 

"Do czego odnosi się deklarowana skuteczność szczepień wynosząca np. 95 procent? Co w tym kontekście oznacza bezwzględne i względne zmniejszenie ryzyka?"

 

List zawierał również pytanie o ryzyko hospitalizacji związane z Covid w okresie jednego roku dla niezaszczepionego 25-latka w porównaniu z podwójnie zaszczepionym 25-latkiem, oraz to samo dla 65-latka.

 

Zakończyło się ono pytaniem o austriackie statystyki nadmiernej śmiertelności.

 

W grudniu gazeta Der Standard podała, że w 2021 r. było o jedną trzecią mniej zgonów z powodu Covid-19 w porównaniu z rokiem poprzednim, ale tygodniowa nadumieralność była wyższa.

 

"Czy to prawda?", zapytano w liście. "Jeśli tak, jaka była całkowita nadwyżka śmiertelności w 2021 roku, której nie można było wyjaśnić zgonami z powodu Covid-19, i jakie jest wyjaśnienie tej nadwyżki śmiertelności?".

 

W Austrii w ostatnich dniach odnotowano rekordowo wysoką liczbę przypadków, napędzaną przez wariant Omicron.

 

Kanclerz Karl Nehammer ogłosił na konferencji prasowej w sobotę, że począwszy od 5 lutego, restauracje będą mogły być otwarte do północy, zamiast do 22:00.

 

Tymczasem przepisy zabraniające nieszczepionym osobom wstępu do sklepów i restauracji będą stopniowo wycofywane od 12 lutego.

 

Austria odnotowała 34,748 nowych przypadków w piątek, ale pan Nehammer powiedział, że niskie wskaźniki hospitalizacji oznaczają, że przepisy mogą zacząć być łagodzone.

 

Urzędnicy oczekują, że austriacka fala Omicron osiągnie szczyt w pierwszym tygodniu lutego.

 

Sytuacja ta ma miejsce, gdy wiele krajów w całej Europie rozpoczyna poważne złagodzenie ograniczeń.

 

Dania w zeszłym tygodniu oświadczyła, że Covid-19 nie jest już "społecznie krytyczną chorobą", a większość przepisów zostanie zniesiona od 1 lutego.

 

źródło:

https://www.news.com.au/world/coronavirus/health/explosive-questions-court-demands-data-from-austrian-health-ministry-justifying-covid19-rules/news-story/c3fd996e8e382ede7bb69fbc4c87f699

https://chrisveber.blogspot.com/2022/01/game-over.html

https://report24.news/wp-content/uploads/2022/01/4_6028621718224898533.pdf

Udostępnij ten artykuł

Nawigacja po wpisach

Zostaw komentarz:

Skomentuj jako pierwszy(a)

Rząd naprawdę szpieguje - i jest to legalne

Dane konsumentów stały się lukratywnym towarem, a rząd USA je kupuje.

Tobias Ulbrich o walce o sprawiedliwość i zadośćuczynienie

Adwokat Tobias Ulbrich jest jednym z tych odważnych prawników, którzy ciężko pracują, aby broni...

DNA w szczepionkach na Covid: Czy to tylko przypadkowe błędy pomiarowe? - Część 2

Grupa autorów naukowych ocenia potencjalne ryzyko związane z pozostałościami DNA w preparatach ...

DNA w szczepionkach na Covid: Czy to tylko przypadkowe błędy pomiarowe? - Część 1

Grupa autorów naukowych śledzi dyskusję i ocenia potencjalne ryzyko związane z pozostałościami ...

Eksperci ds. klimatu twierdzą, że biliony wydane na "zmiany klimatu" opierają się na błędnych danych dotyczących temperatury.

Meteorolog stwierdza, że 96 procent stacji pomiarowych NOAA znajduje się na "miejskich wyspach ...

Sędzia ostrzega: wolność słowa w UE w poważnym niebezpieczeństwie

Niemcy. Nowy przepis UE zagraża prawom podstawowym: opinie, które są nieprzyjemne dla rządu, mo...

Testuj, testuj i inkasuj - Wyłudzenia za miliard €

Według szacunków Federalnego Urzędu Policji Kryminalnej oszuści zarobili 1,2 miliarda euro na f...

Klaus Cichutek - Sędzia Dredd

Witamy w świecie przyszłości, gdzie władza ustawodawcza, wykonawcza i sądownicza jest w jednych...

Medialna wrzawa wokół zanieczyszczeń DNA i raportu TV MDR

Na poczatku grudnia w niemieckich mediach zaczęły pojawiać się czarne chmury nad bezpiczeństwem...

Społeczność, którą chciałam chronić, zawiodła mnie

Nasza autorka z niecierpliwością czekała na szczepienie przeciwko koronawirusowi, ale wszystk...

Najnowsze posty

Tags

Podążaj za nami