Przegląd wieści 22.07.2021

 • Grupa zadaniowa ds. syndromu hawańskiego będzie kierowana przez weterana polowania na Bin Ladena Dyrektor CIA William Burns powołał weterana agencyjnego polowania na Osamę bin Ladena do kierowania grupą zadaniową, której celem jest znalezienie przyczyny niewyjaśnionych zdarzeń zdrowotnych, na które cierpią amerykańscy szpiedzy i dyplomaci na całym świecie, jak powiedzieli obecni i byli urzędnicy zaznajomieni z tą sprawą. Panel naukowy w ramach Narodowej Akademii Nauk, Inżynierii i Medycyny w grudniu powiedział, że jakaś forma ukierunkowanych emisji energii była najbardziej prawdopodobnym winowajcą objawów doświadczanych przez urzędników amerykańskich, które obejmują zawroty głowy, silne bóle głowy, nudności i trudności poznawcze.
 • Zjednoczone Emiraty Arabskie, wysuszone przez fale upałów i suchy klimat, testują nową technologię elektrycznego zasiewania chmur, aby sztucznie wywołać deszcz. Podobne formy zasiewu chmur istnieją już od dziesięcioleci. Jednak proces ten zazwyczaj wykorzystywał flary solne i wiązał się z obawami o środowisko, koszty i skuteczność, według Desert Research Institute i CNN. Tak więc Zjednoczone Emiraty Arabskie testują teraz nową metodę, w której drony latają w chmury, aby wywołać w nich szok elektryczny, by uruchomić produkcję deszczu, jak wcześniej donosiły BBC i CNN. Sukcesy odnotowano również w USA, a także w Chinach, Indiach i Tajlandii. Długoterminowe zasiewy chmur w górach Nevady zwiększyły pokrywę śnieżną o 10% lub więcej każdego roku, zgodnie z badaniami opublikowanymi przez Amerykańskie Towarzystwo Meteorologiczne. 10-letni eksperyment z zasiewem chmur w Wyoming zaowocował 5-10% wzrostem pokrywy śnieżnej, według stanu Wyoming. Praktyka ta jest stosowana w co najmniej ośmiu stanach w zachodniej części USA i w kilkudziesięciu krajach, donosi Scientific American.
 • Błędne przekonanie o ryzyku finansowym związanym z klimatem Zmiana klimatu i stabilność finansowa to palące problemy. Wymagają spójnych, inteligentnych, uzasadnionych naukowo reakcji politycznych i to szybko. Jednak regulacje finansowe dotyczące klimatu nie pomogą klimatowi, jeszcze bardziej upolityczni banki centralne i zniszczą ich cenną niezależność, a zmuszając firmy finansowe do opracowania absurdalnie fikcyjnych ocen ryzyka klimatycznego, zrujnują regulacje finansowe. Następny kryzys przyjdzie z innego źródła. A nasi, mający obsesję na punkcie klimatu, regulatorzy po raz kolejny całkowicie tego nie przewidzą – podobnie jak dziesięcioletni testerzy warunków skrajnych nigdy nie brali pod uwagę możliwości pandemii.
 • Jak podejść do inwestycji infrastrukturalnych  Rząd USA niedawno podkreślił swoją kluczową rolę w planach wydatków wspierających – a infrastruktura wchodzi w supercykl inwestycyjny. Ponieważ infrastruktura wciąż ewoluuje, istnieją 3 główne motywy napędzające wzrost. Wzrost danych: wdrożenie technologii na szeroką skalę zwiększa nasze zapotrzebowanie na infrastrukturę cyfrową. Starzejące się aktywa: istniejąca infrastruktura wymaga modernizacji lub całkowitej wymiany. Dekarbonizacja: zmiana klimatu napędza popyt na bardziej zrównoważoną energię. Daje to duże możliwości inwestorom. W latach 2016-2040 globalne potrzeby infrastrukturalne wyniosą 94 T USD, czyli około 3,7 T USD rocznie. 
 • "Pingdemia" oznacza, że ​​łańcuchy dostaw supermarketów „zaczynają zawodzić” ponieważ "pingdemia" wysyła tysiące pracowników do samoizolacji, ostrzegli w środę wieczorem liderzy przemysłu spożywczego. Półki sklepowe w niektórych obszarach były opróżnione z podstawowych artykułów, podczas gdy na stacjach benzynowych zabrakło paliwa ponieważ aplikacja NHS Test and Trace zagraża doprowadzeniem części gospodarki do zamrożenia. Półki były opróżnione z zapasów, w tym chleba, mięsa, owoców i warzyw w części Bristolu, Cambridge i Southampton. Parlamentarzyści i liderzy branży wezwali rząd do złagodzenia rosnącego kryzysu poprzez włączenie pracowników supermarketów, kierowców ciężarówek i innych pracowników pierwszej linii na listę osób zwolnionych z automatycznej samoizolacji, gdy są "pingowani" przez aplikację jako kontakt kogoś z Covid. Rząd musi jeszcze opublikować wytyczne dotyczące tego, które branże będą korzystać z jakiegokolwiek systemu zwolnień. Lista była oczekiwana w środę, ale nie ogłoszono żadnego komunikatu. Na początku tego tygodnia rząd powiedział, że nie będzie listy krytycznych pracowników zwolnionych z zasad izolacji, a zwolnienia będą "rozpatrywane indywidualnie dla każdego przypadku".
 • Niedobór kontenerów transportowych uderza w niemieckich konsumentów. Niemcy mają trudności z zakupem nowego roweru lub remontem domu w związku z zakłóceniami w dostawach. Wąskie gardła w dostawach szkodzą sektorom od budownictwa po produkcję, które muszą walczyć o kluczowe surowce. Niedobór powoduje spustoszenie w osobistych budżetach, a męka konsumentów dopiero się zaczyna. Silne ożywienie popytu konsumpcyjnego, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych, po złagodzeniu ograniczeń COVID-19 oraz pośpiech zachodnich firm w uzupełnianiu uszczuplonych zapasów doprowadziły do nierównomiernego rozmieszczenia kontenerów morskich na świecie. Spowodowało to powszechne niedobory kontenerów. Niedobór ten stał się jeszcze bardziej dotkliwy z powodu zakłóceń operacyjnych spowodowanych blokadą Kanału Sueskiego w marcu i wąskich gardeł w głównych portach, w tym w chińskim porcie Yantian, które spowodowały, że statki dłużej pozostają na morzu. "Wiele statków po prostu omija porty na całym świecie, a z naszych informacji rynkowych wynika, że 25-30% dostępnej przepustowości po prostu nie działa. Oznacza to, że kontenery nie są przewożone do miejsc, w których są potrzebne, ponieważ cały system nie działa optymalnie" - powiedział. Ceny kontenerów poszybowały do rekordowych poziomów, ponieważ firmy ścigają się, aby ich towary znalazły się na statkach. Według Drewry Shipping, średni koszt transportu morskiego 40-stopowej stalowej skrzyni z ładunkiem wzrósł ponad czterokrotnie w porównaniu z rokiem ubiegłym, do prawie 9 000 dolarów (7 600 euro) na dzień 15 lipca. Wysłanie podobnego kontenera z Szanghaju do Rotterdamu, największego portu Europy, kosztuje obecnie  około 13 000 USD. Ponieważ duża część handlu towarami odbywa się drogą morską, gwałtowny wzrost kosztów transportu zagraża lub już powoduje wzrost cen towarów, począwszy od materiałów budowlanych i części samochodowych, a skończywszy na odzieży, meblach i zabawkach. 
 • Mikroby i energia słoneczna "mogłyby produkować 10 razy więcej żywności niż rośliny". Zdaniem naukowców system miałby również bardzo niewielki wpływ na środowisko, w przeciwieństwie do hodowli zwierząt, która powoduje ogromne ilości gazów ogrzewających klimat, a także zanieczyszczenie wody. Bezpieczeństwo żywnościowe jest "krytyczną kwestią" dla ludzkości w nadchodzących dekadach, powiedzieli, z rosnącą globalną populacją, biopaliwami konkurującymi o ziemię z upraw i około 800 milionami ludzi już niedożywionych dzisiaj. Ponadto, walka z kryzysem klimatycznym będzie prawie niemożliwa bez zmniejszenia emisji pochodzących z produkcji żywności zwierzęcej i mlecznej. Koncepcja wykorzystuje energię elektryczną z paneli słonecznych i dwutlenek węgla z powietrza do tworzenia paliwa dla mikrobów, które są uprawiane w kadziach bioreaktorów, a następnie przetwarzane na suche proszki białkowe. Proces sprawia, że bardzo wydajne wykorzystanie gruntów, wody i nawozów i może być stosowany wszędzie, nie tylko w krajach o silnym nasłonecznieniu lub żyznych glebach, powiedzieli naukowcy.
 • Planetarna dieta zdrowotna", która sugeruje, że powinniśmy zamienić mięso i produkty mleczne na fasolę, aby uratować Ziemię, została potępiona przez ekspertów jako "radykalna i nieodpowiedzialna".
  Raport  EAT-Lancet został opracowany przez panel ekspertów ds. żywienia, rolnictwa i środowiska z 16 różnych krajów. Zaleca on dietę opartą na roślinach, powołując się na wcześniej opublikowane badania, które powiązały czerwone mięso z podwyższonym ryzykiem problemów zdrowotnych. Mówi, że ludzie powinni spożywać tylko jedną porcję czerwonego mięsa na tydzień, mniej niż cztery jajka na tydzień i około jednej porcji nabiału dziennie, lub mniej. Wychodzi na to, że codziennie należy zjeść ćwierć porcji bekonu, jedną piątą jajka lub półtora nuggetsa z kurczaka. Panel twierdzi, że dieta może zapobiec milionom zgonów przez zmniejszenie otyłości.  Eksperci twierdzą, że dowody stojące za tymi sugestiami "nie są tak silne, jak się wydają". Wyrazili obawę, że wdrożenie takich drastycznych zmian w diecie w całej kulturze może mieć niezamierzone skutki.
 • Szczyt ONZ FoodSystems ma na celu przekształcenie sposobu odżywiania się na świecie w oparciu o 5 ścieżek działania. - twittorial Frédérica Leroya:  EAT jest organizacją opowiadającą się za niemal wegetariańską "Dietą Zdrowia Planety" poprzez interwencjonistyczną "Wielką Transformację Żywnościową". "Przejście na zdrowe i zrównoważone wzorce konsumpcji - dokument na temat ścieżki działania 2"
 • "Naukowcy znaleźli „ślad” epidemii koronawirusa sprzed 20 000 lat"  wiadomości od wujka Klausa
 • Prof. Harald Walach Nasze badania nad szczepieniami i badania nad maskami dziecięcymi zostały wycofane - kilka wyjaśnień, objaśnień i dalszych przemyśleń Nasze badania nad szczepieniami w "Vaccines" (https://doi.org/10.3390/vaccines9070693) wzbudziły pewne emocje. To dobrze, bo taki był jego cel. Wielu wykorzystało tę publikację, aby powiedzieć, że udowodniono, że... Albo teraz wiemy, że.... Nie, nic nie zostało udowodnione i nic nie wiemy. Wskazaliśmy raczej, że obecnie, przy najlepszych dostępnych danych, które nadal są niezwykle ubogie, musimy obawiać się, że korzyści płynące ze szczepionek Covid-19 nie przeważają nad szkodami.  "Vaccines" najpierw opublikowało "Expression of Concern" - zastrzeżenie co do ważności stwierdzeń zawartych w tej publikacji - a ostatecznie wycofało badania. Podobnie było w przypadku naszego badania pomiarowego, w którym mierzono zawartość dwutlenku węgla w powietrzu wdychanym przez dzieci pod maską (dostęp 18 lipca 2021 r.).(...)

  Co mnie trochę smuci, to fakt, jak bardzo dyskurs naukowy zszedł z torów. Dane, analizy i opinie odbiegające od głównego nurtu narracji traktowane są jak materiał zakaźny, który należy jak najszybciej zniszczyć. Wydaje się, że ci, którzy rozpowszechniają tę wiadomość, również muszą zostać wydaleni. Uniwersytet Medyczny w Poznaniu nie przedłużył mojej umowy, która wygasła 30.6.21 - a Uniwersytet w Witten/Herdecke zawiesił moją profesurę gościnną i nie przedłuży jej. W przyszłości powinienem lepiej upowszechniać swoje publikacje bez podawania nazwy uczelni. To niezwykła zmiana kulturowa, że już teraz ulega się czarowi inkwizycji, nazywając nieprzyjemne fakty i publikowanie niestosownych danych ("niepomocne"), jak napisał jeden z komentatorów. Niektórzy nazywają to "postępem". Ja nie.

 • Po przeglądzie EMA zespół Guillain-Barré został wymieniony jako bardzo rzadkie działanie niepożądane w przypadku stosowania preparatu na C19 Janssena (Jonson&Jonson).
 • Dane z Izraela - 21.07.2021 Nowy rekord zakażeń: 1411 osób, Hospitalizowani: 143 osoby - zaszczepieni II dawki: 58%, niezaszczepieni: 39%, zaszczepieni I dawka: 3%, 3) Zgony w lipcu: 20 osób - 15 osób zaszczepieni,  5 osób niezaszczepieni.
 • Izraelski gabinet koronawirusowy zgadza się na powrót Green Pass od przyszłego tygodnia Zgodnie z konspektem Izraelczycy będą musieli przedstawić zaświadczenie o szczepieniu lub wyzdrowieniu przy wejściach na imprezy publiczne, w tym na siłownie i synagogi, w których znajduje się ponad 100 osób...
 • Izraelskie laboratorium: Niektóre istniejące leki mogą powstrzymać COVID w prawie 100%
  Zespół badawczy Hebrajskiego Uniwersytetu w Jerozolimie odkrył 18 leków, które ich zdaniem mogą być skuteczne w leczeniu pacjentów zarażonych COVID-19.
 • Degradacja dwuwarstwy lipidowej indukowana przez białko wypustek SARS-CoV-2 wykazana za pomocą reflektometrii neutronowej ...Wszystkie pomiary wskazują, że obecność białka indukuje usuwanie lipidów membranowych, zarówno w obecności, jak i przy braku ACE2, co sugeruje, że cząsteczki sSpike silnie wiążą się z lipidami i odrywają je od dwuwarstwy poprzez niespecyficzne oddziaływanie. Zaobserwowano również kooperacyjny efekt sACE2 i sSpike na ekstrakcję lipidów.
 • Prezydent Meksyku wzywa do uwolnienia założyciela WikiLeaks Juliana Assange'a w związku ze skandalem ze złośliwym oprogramowaniem Pegasus: "Nikt nie powinien być karany za ujawnianie faktów".

Udostępnij ten artykuł

Nawigacja po wpisach

Zostaw komentarz:

Skomentuj jako pierwszy(a)

Niemieckie protokoły pandemiczne: rząd obawia się o "życie i zdrowie" swoich ekspertów

W obawie o ekspertów ds. koronawirusa i nadwyrężenie stosunków z Chinami: niemiecki rząd nie ch...

Włoskie lokalne władze zdrowotne muszą wypłacić odszkodowanie zawieszonemu pracownikowi służby zdrowia

Sensacyjny wyrok w Bolzano: lokalny urząd ds. zdrowia musi wypłacić odszkodowanie w wysokości p...

Dashboard, który rządził światem

"Fałszywe liczby", które wywołały reakcję świata na Covid19. Globalny wpływ, którego zbudowanie...

Holenderski parlament odrzuca traktat WHO

Holenderski parlament przyjął wniosek o odrzucenie traktatu pandemicznego i poprawki do Międzyn...

Dochodzenia przeciwko von der Leyen docierają do Bundestagu

Politycy opozycji w Bundestagu wzywają Niemcy do współpracy w śledztwie przeciwko Ursuli von de...

Przesłanie z Japonii dla Świata

Masowe wiece w Japonii przeciwko pandemicznemu traktatowi WHO. "Powstrzymajmy trzecią bombę ato...

Czy węże mogą wkrótce zastąpić kurczaka?

Zwierzęta te potrzebują niewiele pożywienia, aby rosnąć, a ich mięso jest bogate w białko i ma ...

Chiny wykorzystały PCR na C19 do pobierania DNA od milionów ludzi na całym świecie

Raporty rządu USA i agencji wywiadowczych potwierdzają, że Chiny wykorzystywały testy PCR COVID...

CDC ujawnia ukryte raporty dotyczące NOP po preparatach na COVID-19

Agencja została zmuszona przez sędziego federalnego do ujawnienia raportów.

Dokumenty RKI a sytuacja prawna poszkodowanych

Według Prof. Dr. Olafa Gierhake publikacja dokumentów RKI znacząco zmienia sytuacje poszkodowan...

Najnowsze posty

Tags

Podążaj za nami