Przegląd wieści 21.08.2021

 • Wariant Delta. Szczepieni są zaniepokojeni, a naukowcy nie mają odpowiedzi Anegdoty mówią nam to, czego nie mówią dane: Wydaje się, że osoby zaszczepione zarażają się koronawirusem w zaskakująco wysokim tempie. Ale nie wiadomo dokładnie, jak często, ani też nie jest pewne, jak duże jest prawdopodobieństwo rozprzestrzenienia się wirusa na innych. A teraz rosną obawy, że osoby zaszczepione mogą być bardziej podatne na poważne choroby, niż wcześniej sądzono.
 • Wewnętrzny dokument CDC z końca lipca Delta różni się od poprzednich szczepów: Wysoce zakaźna, Prawdopodobnie cięższy przebieg choroby, Przełomowe infekcje mogą być tak samo przenoszone jak przypadki nieszczepione, Szczepionki zapobiegają >90% przypadków ciężkiej choroby, ale mogą być mniej skuteczne w zapobieganiu zakażeniom lub przenoszeniu choroby, Dlatego więcej przełomów i większe rozprzestrzenianie się w społeczności pomimo szczepień, NPI są niezbędne, aby zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się choroby przy obecnym pokryciu szczepionkami
 • Wariant Delta: Jaka jest wiedza naukowa na ten temat? (CDC Zaktualizowano 19 sierpnia 2021 r.) Wariant Delta jest bardziej zaraźliwy, Niektóre dane sugerują, że wariant Delta może powodować cięższą chorobę niż poprzednie szczepy u osób nieszczepionych, Największym problemem pozostają osoby nieszczepione : chociaż infekcje przełomowe zdarzają się znacznie rzadziej niż infekcje u osób nieszczepionych, osoby zakażone wariantem Delta, w tym w pełni zaszczepione osoby z objawowymi infekcjami przełomowymi, mogą przenosić go na inne osoby, W pełni zaszczepione osoby z przełomowymi infekcjami wariantem Delta mogą przenosić wirusa na inne osoby. Jednak zaszczepione osoby wydają się być zakaźne przez krótszy okres...
 • Wydalanie zakaźnego SARS-CoV-2 pomimo szczepień, gdy dominuje wariant Delta – Wisconsin, lipiec 2021r. Nasze dane potwierdzają pogląd, że zaszczepione osoby, które zarażą się wariantem Delta, mogą potencjalnie przenosić SARS-CoV-2 na inne osoby. Zaszczepione osoby powinny nadal nosić osłony twarzy w pomieszczeniach i na zgromadzeniach, a jednocześnie być badane pod kątem SARS-CoV-2, jeśli są narażone lub doświadczają objawów podobnych do COVID.
 • Transmisja wariantu delta SARS-CoV-2 wśród zaszczepionych pracowników służby zdrowia, Wietnam Przełomowe infekcje wariantem Delta są związane z wysokim mianem wirusa, długotrwałym dodatnim wynikiem PCR i niskim poziomem przeciwciał neutralizujących indukowanych przez szczepionkę, co wyjaśnia przenoszenie między zaszczepionymi osobami. Fizyczne środki odległości pozostają kluczowe dla ograniczenia transmisji wariantu SARS-CoV-2 Delta.
 • SARS-CoV-2 B.1.617.2 Pojawienie się wariantu delta i przełom w szczepionce (Indie) Rzeczywiście, w warunkach in vitro wariant delta jest mniej wrażliwy na neutralizujące przeciwciała w surowicy od osób, które odzyskały zdrowie, przy wyższej wydajności replikacji w porównaniu z wariantem Alfa. W analizie przełomu poszczepiennego u ponad 100 pracowników służby zdrowia w trzech ośrodkach w Indiach, wariant delta nie tylko dominuje w zakażeniach poszczepiennych z wyższą wiremią oddechową w porównaniu z zakażeniami bez wariantu delta (wartość Ct 16,5 w porównaniu z 19), ale również generuje większą transmisję między HCW w porównaniu z B.1.1.7 lub B.1.617.1 (p=0,02). W warunkach in vitro wariant Delta wykazuje około 8-krotnie zmniejszoną wrażliwość na przeciwciała wywołane szczepionką w porównaniu z typem dzikim Wuhan-1 noszącym D614G. Chociaż ciężka choroba u w pełni zaszczepionych HCW była rzadka, przełomowe skupiska transmisji w szpitalach związane z wariantem Delta są niepokojące i wskazują, że środki kontroli zakażeń muszą być kontynuowane w erze po szczepieniu.
 • Przeciwciała anty-SARS-CoV-2 rozpoznają zarówno oryginalny szczep Wuhan/D614G, jak i warianty Delta. Potencjalne zagrożenie dla masowych szczepień? Przeciwciała zwiększające ryzyko zakażenia wykryto w objawowym Covid-19. Wzmocnienie zależne od przeciwciał (ADE) jest potencjalnym problemem w przypadku szczepionek. Przeciwciała wzmacniające rozpoznają zarówno szczep Wuhan, jak i warianty delta.  ADE wariantów delta jest potencjalnym zagrożeniem dla obecnych szczepionek. Sugerowane są preparaty szczepionkowe pozbawione epitopu ADE.
 • Zastrzyk Pfizer tylko 39% skuteczny przeciwko infekcji Delta, ale w dużym stopniu zapobiega ciężkiej chorobie, sugeruje izraelskie badanie (23 lipca) Liczby te, oparte na danych uzyskanych od nieokreślonej liczby osób pomiędzy 20 czerwca a 17 lipca, są znacznie niższe niż wcześniejsze szacunki skuteczności szczepionki przeciwko innym wariantom, które we wstępnych badaniach klinicznych wynosiły 95%. Odmiana Delta wydaje się być co najmniej umiarkowanie odporna na wiele powszechnie stosowanych szczepionek, zwłaszcza już po jednym szczepieniu. Ostatnie badania wykazały, że szczepionka firmy Johnson & Johnson jest skuteczna w 33% w zapobieganiu objawowym chorobom wywołanym przez ten wariant. 
 • WASZYNGTON, 20 sierpnia (Reuters) – Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków zamierza w poniedziałek udzielić pełnej zgody na szczepionkę Pfizer na COVID-19, podał w piątek New York Times. Miała ustawić nieoficjalny termin zatwierdzenia w okolicach Święta Pracy - 6 września, donosi raport. Aprobata mogłaby pobudzić kampanię szczepień poprzez przekonanie większej liczby nieszczepionych Amerykanów, że zastrzyk Pfizera jest bezpieczny i skuteczny, a także sprawić, że lokalni urzędnicy poczują się bardziej komfortowo w realizacji mandatów szczepionkowych. Oczekuje się, że wojsko amerykańskie będzie wymagało od członków służby szczepień wkrótce po dopuszczeniu szczepionki Pfizera, a inni główni amerykańscy pracodawcy mogą pójść w ich ślady. Niechęć do szczepień jest główną przeszkodą w osiągnięciu celu Białego Domu, jakim jest zaszczepienie wszystkich uprawnionych Amerykanów przeciwko koronawirusowi.
 • Analiza amerykańskich doniesień o możliwym związku między szczepionką Moderna a rzadkim efektem ubocznym opóźnia zatwierdzenie szczepionki dla młodzieży Dochodzenie, które angażuje FDA oraz CDC, koncentruje się na kanadyjskich danych, które sugerują, że szczepionka Moderna może nieść 2½ razy większe ryzyko zapalenia mięśnia sercowego u młodzieży niż szczepionka Pfizer-BioNTech, zwłaszcza u mężczyzn poniżej 30 roku życia. Władze analizują również dane ze Stanów Zjednoczonych, aby ustalić, czy istnieją dowody na zwiększone ryzyko związane ze szczepionką Moderna w populacji amerykańskiej związane z tym schorzeniem, powodującym zapalenie serca.
 • Protokół NIATONIN Ochrona przed lub pełny powrót do zdrowia po (+ usunięcie) ekspozycji na kolce:
  SARS_CoV_2/warianty; COVID19 (ostre i długotrwałe); uraz poszczepienny (plakat)
 • Wystarczająca podaż niacyny: brakujący element układanki COVID-19 i nie tylko? Zdecydowane właściwości przeciwwirusowe są udowodnione dla niacyny, tj. kwasu nikotynowego (NA), jako terapii choroby koronawirusowej 2019 (COVID-19) zarówno w leczeniu jak i profilaktyce, do tego stopnia, że odwrócenie lub progresja patologii następuje jako nieodłączna funkcja podaży NA. To szczegółowe dochodzenie dostarcza gruntownego wyjaśnienia, w jaki sposób rozprzestrzenianie się zapalenia w następstwie ostrej infekcji wirusem 2 ostrej niewydolności oddechowej (SARS-CoV-2) jest całkowicie uniemożliwione lub odwrócone w organizmie, aby szybko przywrócić zdrowie dzięki dobrze tolerowanej dynamicznej suplementacji wystarczającej ilości NA (tj. ~1-3 gramy dziennie). Kulminacja tych badań prowadzi do uświadomienia sobie potencjalnie wszechobecnej terapeutycznej i zapobiegawczej mocy NA przeciwko chorobom zapalnym, w ogóle.
 • Plastikowe bariery zapobiegające Covid prawdopodobnie nie pomagają i mogą pogorszyć sytuację

  Intuicja podpowiada nam, że plastikowa osłona chroniłaby przed zarazkami. Ale naukowcy badający aerozole, przepływ powietrza i wentylację twierdzą, że przez większość czasu bariery nie pomagają i prawdopodobnie dają ludziom fałszywe poczucie bezpieczeństwa. A czasami bariery mogą pogorszyć sytuację. Badania sugerują, że w niektórych przypadkach bariera chroniąca urzędnika za ladą kasową może przekierować zarazki do innego pracownika lub klienta. Rzędy przezroczystych plastikowych osłon, takich jak te, które można znaleźć w salonie paznokci lub klasie, mogą również utrudniać normalny przepływ powietrza i wentylację...

 • Nauka stojąca za maskowaniem dzieci w szkole pozostaje nadal niepewna Wiele porównywalnych do Ameryki krajów na całym świecie - w tym Wielka Brytania, Irlandia, wszystkie kraje skandynawskie, Francja, Holandia, Szwajcaria i Włochy - zwolniły dzieci, o różnych przedziałach wiekowych, z noszenia masek w salach lekcyjnych. Co znamienne, nie ma dowodów na to, że w szkołach w tych krajach jest więcej ognisk choroby niż w szkołach w USA, gdzie zdecydowana większość dzieci nosiła maski przez cały rok akademicki i będzie to robić w przewidywalnej przyszłości. Kraje te, wraz ze Światową Organizacją Zdrowia, której wytyczne dotyczące maskowania dzieci znacznie różnią się od zaleceń CDC, wyraźnie uznały, że decyzja o maskowaniu uczniów niesie ze sobą potencjalne szkody naukowe i społeczne dla dzieci i może nie przynosić wyraźnych korzyści. Jak dotąd, wysoce zakaźny wariant Delta nie skłonił ich do zmiany tego stanowiska. (Wielu ekspertów, z którymi rozmawiałem, powiedziało mi, że chociaż wariant Delta stanowi ważny i niepokojący nowy postęp w pandemii Covid, prawdopodobnie nie powinien on zmienić naszego myślenia o wymogu masek w szkołach).

Udostępnij ten artykuł

Nawigacja po wpisach

Zostaw komentarz:

Skomentuj jako pierwszy(a)

Nieoczekiwane procesy komórkowe po szczepieniu na C-19

Technologia szczepionek mRNA jest wciąż dość nowa. Naukowcy zaobserwowali nieoczekiwane procesy...

Texas pozywa Pfizer za kłamstwa ws skuteczności i cenzurę publicznej dyskusji

Prokurator generalny Teksasu Ken Paxton pozwał firmę Pfizer, Inc. za bezprawne wprowadzanie w b...

W imieniu narodu włoskiego - sędzia obala kampanię szczepień

Wyrok w sprawie Chieti, ma historyczne znaczenie, ponieważ słowa sędziego w sprawie szczepień s...

AIFA przyznaje w sądzie, że nie posiada danych na temat skuteczności i korzyści szczepionek

Kiedy szczepionki zostały wprowadzone na rynek, Aifa nie miała żadnych danych na temat skuteczn...

PEI i BMG: nic nie widzieli, nic nie słyszeli, nic nie powiedzieli

PEI nie przeprowadza żadnych laboratoryjnych testów diagnostycznych w celu wykrycia lub określe...

Te odpowiedzi EMA są druzgocące - Europejczycy zostali wprowadzeni w błąd

Szczepionki nie zostały opracowane w celu zapobiegania infekcjom i z pewnością nie ma danych, k...

Pierwszy pozew przeciwko Modernie przed Sądem Okręgowym w Düsseldorfie

Sąd Okręgowy w Düsseldorfie zaplanował na czwartek 16 listopada 2023 r. rozprawy ustne w 4 post...

Nikt nie chce trącić tej kostki domina

Pfizer używał dwóch różnych procesów do produkcji preparatów na koronawirusa. Jeden z nich był ...

Zielony plan energii zero netto będzie wymagał gospodarki centralnie planowanej

Oraz kilku niemożliwości technologicznych i ogromnego spadku standardów życia.

Mit przystępnej cenowo zielonej energii się skończył

W ostatnich latach wszechobecna narracja na temat morskiej energetyki wiatrowej głosiła, że kos...

Najnowsze posty

Tags

Podążaj za nami