Przegląd wieści 20.07.2021

 • Wiedeń nowym punktem zapalnym syndromu Hawany  Od czasu objęcia urzędu przez Joe Bidena, około dwa tuziny oficerów amerykańskiego wywiadu, dyplomatów i innych urzędników państwowych w Wiedniu zgłosiło, że doświadcza tajemniczych dolegliwości podobnych do syndromu hawańskiego. Amerykańscy urzędnicy twierdzą, że liczba możliwych nowych przypadków w stolicy Austrii - od dawna będącej węzłem szpiegostwa amerykańskiego i rosyjskiego - jest obecnie większa niż liczba zgłoszonych przez urzędników w jakimkolwiek mieście z wyjątkiem samej Hawany, gdzie odnotowano pierwsze przypadki. Dokładna przyczyna dolegliwości w Wiedniu, które amerykańskie agencje rządowe oficjalnie nazywają "anomalnymi przypadkami zdrowotnymi" lub "niewyjaśnionymi przypadkami zdrowotnymi", pozostaje nieznana, ale w odpowiedzi na wzrost liczby zachorowań CIA, Departament Stanu i inne agencje podwajają wysiłki w celu ustalenia przyczyny i zidentyfikowania winowajcy lub winowajców. Syndrom Hawany wywodzi swoją nazwę od stolicy Kuby, gdzie funkcjonariusze C.I.A. i pracownicy Departamentu Stanu po raz pierwszy zgłosili doświadczanie dziwnych odczuć dźwięku i ciśnienia w głowie w 2016 i 2017 roku. Niektórzy z pacjentów mówili, że sensacje wydawały się podążać za nimi po ich domach, mieszkaniach i pokojach hotelowych w stolicy Kuby. Niektórzy z pacjentów opisywali uczucie, jakby stali w niewidzialnej wiązce energii. Wielu z nich cierpiało na osłabiające objawy, od bólów i zawrotów głowy po problemy z widzeniem. Specjaliści z University of Pennsylvania's Center for Brain Injury and Repair użyli zaawansowanego rezonansu magnetycznego, aby zbadać mózgi czterdziestu pacjentów z Hawany. Nie znaleźli żadnych oznak fizycznego uderzenia w czaszki pacjentów - to było tak, jakby mieli "wstrząs mózgu bez wstrząsu", powiedział mi jeden specjalista - a zespół wykrył oznaki uszkodzenia ich mózgów.

 • Aż 200 Amerykanów zgłosiło możliwe objawy "syndromu Hawany", twierdzą urzędnicy.
  Prawie połowa osób zgłaszających objawy jest powiązana z CIA, twierdzą urzędnicy, z możliwymi przypadkami w Berlinie i Wiedniu i na każdym kontynencie z wyjątkiem Antarktydy.  "To jest globalne - ale wydaje się, że strasznie dużo dzieje się w Europie."

 • Ostrzegawcza perspektywa dotycząca izolacji i seryjnej propagacji SARS-CoV-2 w komórkach Vero Obserwacje zasobów roboczych SARS-CoV-2 sugerują, że sekwencyjna propagacja w komórkach Vero prowadzi do krytycznych zmian w rejonie miejsca cięcia furyny, które znacznie obniżają wartość materiału roboczego dla krytycznych badań naukowych. Szeregowa propagacja SARS-CoV-2 w komórkach Vero E6 prowadzi do szybkiego wzrostu wariantów genetycznych, podczas gdy propagacja w innych liniach komórkowych (np. Vero/hSLAM) wydaje się zmniejszać to ryzyko, poprawiając w ten sposób ogólną stabilność genetyczną stad roboczych. Na podstawie tych obserwacji, badacze są zachęcani do uważnego monitorowania wariantów genetycznych podczas namnażania SARS-CoV-2 w komórkach Vero.

 • Kalifornia staje się pierwszym stanem, który uchwali plan dochodów gwarantowanych Kalifornijscy ustawodawcy jednogłośnie przyjęli w czwartek środek zapewniający gwarantowany, miesięczny dochód podstawowy dla kobiet w ciąży i dzieci, które wychodzą z systemu opieki zastępczej, bez żadnych ograniczeń co do sposobu wydawania pieniędzy, według doniesień.

 • Zmiany klimatyczne są wykorzystywane jako dzika karta do przerzucania odpowiedzialności Niemcy nie zdołały ochronić swoich obywateli przed powodzią. "Wszystkie dane były zgromadzone, ale nie dotarły do tych, którzy byli w niebezpieczeństwie" - mówi reporter naukowy Axel Bojanowski. Zamiast tego zwalają winę na zmiany klimatyczne - to skandal. 

 • Niemieccy urzędnicy pozostawili tamy pełne na tygodnie, nawet przy prognozowanych ulewnych deszczach

 • Mologic stanie się 'Przedsiębiorstwem Społecznym' po przejęciu przez fundatorów i inwestorów zajmujących się wpływem społecznym Nowy Jork, USA, i Bedford, Wielka Brytania, 19 lipca 2021 r: Grupa funduszy filantropijnych i inwestorów pod przewodnictwem Soros Economic Development Fund (SEDF), przy wsparciu Bill & Melinda Gates Foundation, ogłasza dziś uruchomienie Global Access Health (GAH), przedsiębiorstwa społecznego, które będzie dążyć do rozszerzenia dostępu do przystępnych cenowo najnowocześniejszych technologii medycznych poprzez zdecentralizowane badania, rozwój i produkcję w krajach Globalnego Południa i dla nich. Grupa sfinansowała przejęcie firmy Mologic Ltd., światowego lidera innowacji w rozwoju technologii lateral flow i szybkiej diagnostyki, w tym testów, które mogą pomóc w zwalczaniu chorób tropikalnych, takich jak denga, bilharzia i ślepota rzeczna, a także dla COVID-19. (więcej też tutaj Inkluzywność - sztuka czerpania zysku z biedy)

 • Gdy Big Tech i rząd łączą siły Wojna z "dezinformacją" kurczy przestrzeń publiczną. Były prezydent Donald Trump ogłosił w tym miesiącu, że pozwie Facebooka, Twittera, Google'a i ich prezesów Marka Zuckerberga, Jacka Dorseya i Sundara Pichaia. Gigantom mediów społecznościowych zarzuca się nadużywanie władzy poprzez cenzurowanie opinii i współpracę z Demokratami. (...) Firmy technologiczne są firmami prywatnymi i dlatego mają prawo egzekwować swoje warunki korzystania z usług. W rzeczy samej, można powiedzieć, że są do tego zmuszone. Ale Trump będzie argumentował, że te firmy nie są już prywatne, ponieważ są one skutecznie wykorzystywane jako agenci państwowi. Kongres, zdaniem Trumpa, chce przekazać Big Tech to, czego sam nie może zrobić - karać tych, którzy nie zgadzają się z głównym nurtem narracji politycznej. Wymiana e-maili Marka Zuckerberga na temat Covid z Anthonym Fauci w zeszłym roku, w którym zaoferował Fauci platformę do "uzyskania autorytatywnych informacji" na temat pandemii, sugeruje, że mogło dojść do zmowy między państwem amerykańskim a Facebookiem. Trudno to stwierdzić, ponieważ część treści maili została zredagowana. Ale już same redakcje powinny wzbudzić nasze podejrzenia. (...) W świecie cyfrowym deplatformizacja jest równoznaczna z depersonalizacją. Jest to zatem walka o suwerenność. Prawie na pewno doprowadzi ona do powstania jakiejś cyfrowej Karty Praw. Pozostaje tylko pytanie, jak będzie ona wyglądała.

 • New York Nano: Naród Klonów transmutuje imperium Neurotechu cz. 2 video (tu cz. 1 video) Dwuczęściowa prezentacja wykładu, który Alison McDowell, blogerka z wrenchinthegears.com, wygłosiła w Utica, NY w zeszłym tygodniu. Tematy dotykają gamifikacji życia, finansów kapitału ludzkiego, obliczeń kwantowych i grafenu. Przyjrzymy się badaniom nad neuro-technologią i jej implikacjom dla zarządzania "łańcuchem dostaw" dla zubożałych ludzi. Czy sztuczna inteligencja jest ostatecznym kolonizatorem osadników? Czy klasa miliarderów dąży do przekształcenia krystalicznej siły życiowej pochodzącej z wody w zmilitaryzowane anteny, aby złamać kod życia i uzurpować sobie prawo do bycia bogiem? Czy systemy radarowe z czasów zimnej wojny stanowiły przykrywkę do uzbrojenia naszej atmosfery w częstotliwości i nanocząsteczki? Czy rdzenny światopogląd może nam pomóc przekształcić ich planowaną transhumanistyczną przyszłość z miejsca pokoju, miłości i wzajemności?

 • Internet ciał (IoB)- wykorzystanie CRISPR do elektrycznego połączenia z genomem i kontroli nad nim

  Podobnie jak Internet Rzeczy (IoT), IoB odnosi się do dostępu i kontroli ludzkiego ciała przez internet. Tutaj opisujemy, jak CRISPR może być wykorzystany do elektrycznego połączenia z genomem i jako dowód koncepcji pokazujemy kontrolę nad informacyjnymi sieciami transkrypcyjnymi w E. coli i Salmonelli.

 • Rzecz o E.coli: Możliwości i wyzwania związane z integracją bakterii w IoT i HCI Wraz z postępem w dziedzinie nano- i biotechnologii, bakterie zyskują coraz większą uwagę w badaniach naukowych jako potencjalne podłoże dla Internetu Bio-Nano Rzeczy (IoBNT), który zakłada tworzenie sieci i komunikację poprzez nanoskalę i jednostki biologiczne. Wykorzystując szczególne cechy bakterii, w tym zdolność do autonomii - wspomaganą przez wbudowany, naturalny silnik śrubowy - mikroby wykazują obiecujący wachlarz zastosowań w opiece zdrowotnej i zdrowiu środowiskowym. W tym artykule, krótko nakreślamy istotne cechy bakterii, które pozwalają na analogie pomiędzy nimi a tradycyjnymi skomputeryzowanymi urządzeniami IoT. Argumentujemy, że takie porównania są krytyczne, jeśli chodzi o pomoc naukowcom w badaniu interakcji człowiek-bakteria w kontekście IoT i HCI. Ponadto, podkreślamy obecny brak namacalnej infrastruktury dla naukowców w IoT i HCI, aby uzyskać dostęp i eksperymentować z bakteriami. Jako potencjalne rozwiązanie, proponujemy wykorzystanie ruchu DIY biology i technik grywalizacji, aby wykorzystać zaangażowanie użytkowników i wdrożenie do bakterii.
 • COVID-19: Wielka Brytania odnotowuje 46 558 nowych przypadków i 96 zgonów – najwyższa liczba zgonów od marca Liczba ta jest również znaczącym skokiem w stosunku do ostatnich dni, a najbliższy to 15 lipca, w którym odnotowano 63 zgony
 • Lekarze ostrzegają rodziny, gdy liczba przypadków RSV wzrasta w szpitalach w Indianie  Rachel Peterson, pediatra szpitalna w Riley Hospital for Children, powiedziała, że ​​codziennie przyjmuje garstkę pacjentów z RSV, co jest rzadkością w miesiącach letnich. Wzrost zachorowań spowodował, że Riley ponownie zaostrzył restrykcje szpitalne. „Wzrost był dość wykładniczy. Wygląda na to, że jesteśmy w środku zimy, jeśli spojrzysz na dane RSV” – powiedział Peterson. Peterson powiedział, że wirus może atakować ludzi w każdym wieku, ale jest najcięższy u małych dzieci i niemowląt. Objawy są podobne do przeziębienia, ale bardzo szybko mogą stać się poważne. (podobnie w Dakocie)
 • COVID-19: Dlaczego obecnie następuje gwałtowny wzrost liczby wirusów zimowych?  Ograniczenia związane z COVID-19 stworzyły „dług odpornościowy”, który, jak ostrzegają urzędnicy ds. zdrowia, może wywierać presję na NHS w nadchodzących miesiącach. Ponieważ ograniczenia COVID-19 zostały zniesione w ostatnich tygodniach, nastąpił gwałtowny wzrost chorób układu oddechowego, które zwykle osiągają szczyt w miesiącach zimowych. Infekcje inne niż COVID spadły w ciągu ostatniego roku ze względu na ograniczenia w kontaktach towarzyskich, poprawę higieny i noszenie masek. Zmniejszyło to gromadzenie się przeciwciał, które chronią ludzi przed chorobami, tworząc coś, co eksperci nazywają „długiem odpornościowym”. Wielka Brytania już zaczyna zauważać wzrost chorób układu oddechowego, takich jak RSV, powszechny wirus układu oddechowego, który powoduje zapalenie oskrzelików. Według danych Public Health England (PHE) w tygodniu poprzedzającym 4 lipca dodatni wynik RSV w Anglii wzrósł do 3,4% z zaledwie 0,1% dwa miesiące wcześniej.
 • NZ Epidemia RSV: szczyt wirusa „jeszcze nadejdzie”, podaż leków „krytycznie niska” Liczba dzieci wymagających hospitalizacji z powodu wirusa RSV jest dwukrotnie wyższa od oczekiwanej, a ekspert ostrzega, że ​​szczyt prawdopodobnie jeszcze nie nadejdzie. Tymczasem w ostatnim miesiącu znacznie wzrosło stosowanie leku steroidowego w leczeniu chorób układu oddechowego, prednizolonu, a podaż postaci płynnej – powszechnie stosowanej u dzieci – osiągnęła krytycznie niski” poziom – poinformował w poniedziałek Pharmac. Obecna liczba przypadków była ponad dwukrotnie większa niż historyczna średnia dla tej pory roku w ciągu pięciu lat od 2014-19, powiedziała w piątek lekarz zdrowia publicznego ESR, dr Sarah Jefferies.
 • Zgony dzieci i młodzieży w Anglii po zakażeniu SARS-CoV-2 w pierwszym roku pandemii: badanie krajowe z wykorzystaniem powiązanych danych dotyczących obowiązkowego zgłaszania zgonów dzieci Wykorzystaliśmy wysokiej jakości unikalny krajowy zestaw danych dotyczących śmiertelności połączony z krajowymi danymi szpitalnymi i danymi z testów SARS-CoV-2 PHE, w połączeniu z przeglądem klinicznym, aby zidentyfikować 25 CYP(Children and Young People), którzy zmarli z powodu zakażenia SARS-CoV-2 w pierwszym roku pandemii. Odpowiada to 2 zgonom na milion w całej populacji CYP w Anglii. Oszacowaliśmy, że wskaźnik śmiertelności zakażeń wynosi 5 na 100 000, co oznacza, że >99-995% CYP wraca do zdrowia po zakażeniu SARS-CoV-2. SARS-CoV-2 przyczynił się do 0-8% z 3105 zgonów ze wszystkich przyczyn. W tym samym badanym okresie było 124 zgonów z powodu samobójstwa i 268 zgonów z powodu urazów, co podkreśla, że COVID-19 rzadko jest śmiertelny u CYP. Wyniki te są ważne dla ukierunkowania polityki w zakresie strategii szczepień wśród dzieci i młodzieży oraz dla rodzin i szkół w zakresie ochrony osób o podwyższonym ryzyku klinicznym. W przyszłości powiązanie NCMD z innymi krajowymi zbiorami danych umożliwi pełne ujęcie chorób współistniejących u osób z grupy CYP.
 • AMERICA’S FRONTLINE DOCTORS - WNIOSEK SKARŻĄCYCH O WYDANIE WSTĘPNEGO NAKAZU ZAPRZESTANIA SZKODLIWYCH PRAKTYK
 • Pojawia się nowa grupa o zwiększonym ryzyku zakażenia SARS-CoV-2: Niedawno zaszczepiona Obserwacje poczynione ostatnio w naszym Szpitalu Uniwersyteckim wskazują, że w kampaniach szczepień przeciwko Covid-19 należy nakłaniać odbiorców szczepionek dopuszczonych obecnie w Unii Europejskiej do zachowania czujności i zachowań profilaktycznych, chroniących zarówno przed zakażeniem, jak i przed przeniesieniem zakażenia. Jest to szczególnie ważne w przypadku pracowników służby zdrowia.

Udostępnij ten artykuł

Nawigacja po wpisach

Zostaw komentarz:

Skomentuj jako pierwszy(a)

Tylko nie córka! Brak kobiet w Azji i jego następstwa.

Żeby zrozumieć teraźniejszość, trzeba znać przeszłość. Efekty działań takich grup jak Fundacja ...

AAPS: Maski nie zapobiegają rozprzestrzenianiu się wirusów oddechowych, powodują szkody i naruszają prawo do świadomej zgody

Zalecenia i nakazy rządowe dotyczące zakrywania twarzy były sprzeczne, przekazywane opinii publ...

Lasy nie są już naszymi klimatycznymi przyjaciółmi

Kanadyjskie pożary spaliły w tym roku obszar większy niż 104 z 195 krajów świata. Dwutlenek węg...

Czy czerwone mięso będzie obciążone podatkiem od emisji CO2?

Wywiad z Erikiem Lambinem, głównym doradcą naukowym Komisji Europejskiej, na temat konsensusu n...

Akta Vax-Gene: Czy organy regulacyjne zatwierdziły konia trojańskiego?

Czy organy regulacyjne nie wywiązały się ze swojego obowiązku ochrony ludzi, czy były współwinn...

Władze Londynu naciskały na zmianę niekorzystnego dla ULEZ badania

Zastępca Sadiqa Khana wezwała naukowców do zmiany badania Lancet, które wykazało, że londyńska ...

Wyrok w sprawie utajnienia szczepionki Covid-19 - zwycięstwem demokracji

Sąd Najwyższy w Pretorii orzekł wczoraj na korzyść Health Justice Initiative, że Minister i Dep...

Federalne "Wizje hiperpołączonego świata"

"Karta inteligentnego miasta - Zrównoważone kształtowanie transformacji cyfrowej w gminach" opi...

Bawarscy sędziowie: kwarantanna spowodowana koronawirusem niezgodna z prawem

Podczas pandemii koronawirusa każda osoba wjeżdżająca do Bawarii z obszaru ryzyka została podda...

Zmiany klimatu nie podpaliły świata

W 2022 r., ostatnim roku, za który dostępne są kompletne dane, świat osiągnął nowy rekordowo ni...

Najnowsze posty

Tags

Podążaj za nami