Przegląd wieści 06.08.2021

 • Dyrektor CDC: Szczepionki już nie zapobiegają rozprzestrzenianiu się COVID W pełni zaszczepione osoby, które zarażą się „przełomową” infekcją COVID-19, mogą przenosić wirusa na innych, nawet jeśli nie mają objawów, powiedziała w czwartek CNN dyrektor Centrum Kontroli Chorób Rochelle Walensky. Ostrzegła, że ​​jesienno-zimowy wzrost wariantu COVID „Delta” może ponownie spowodować setki tysięcy przypadków dziennie. „Nasze szczepionki działają wyjątkowo dobrze” – powiedziała. „Nadal dobrze pracują z deltą w odniesieniu do poważnych chorób i śmierci, ale nie mogą już zapobiegać przenoszeniu”. „Więc, jeśli idziesz do domu do kogoś, kto nie został zaszczepiony, do kogoś, kto nie może się zaszczepić, do kogoś, kto ma obniżoną odporność lub jest trochę wątły, do kogoś z chorobami współistniejącymi, sugerowałbym noszenie maski w miejscach publicznychtwitt dyrektor CDC
 • Meksyk pozywa amerykańskich producentów broni za przemyt broni Rząd meksykański pozwał w środę amerykańskich producentów i dystrybutorów broni w amerykańskim sądzie federalnym, argumentując, że ich zaniedbania i nielegalne praktyki handlowe spowodowały ogromny rozlew krwi w Meksyku.
 • Nie ma nic nieetycznego w ukrytych psychologicznych „szturchach”, mówi BPS  Po sześciu miesiącach uników i obstrukcji, Brytyjskie Towarzystwo Psychologiczne (BPS) jasno określiło swoje stanowisko: nie widzi nic wątpliwego etycznie w stosowaniu ukrytych strategii psychologicznych (często określanych jako "kuksańce") wobec Brytyjczyków jako sposobu na zwiększenie zgodności z ograniczeniami dotyczącymi zdrowia publicznego.
 • Merck ogłosił drugą umowę o współpracy w dziedzinie innowacji bioelektronicznej z Innervia Bioelectronics. Celem współpracy jest wspólne opracowanie nowej generacji bioelektronicznych terapii nerwu błędnego na bazie grafenu ukierunkowanych na ciężkie choroby przewlekłe w obszarach terapeutycznych, którymi zajmuje się firma Merck. „Naszym celem jest przyspieszenie rozwoju w powstającej dziedzinie bioelektroniki poprzez wzmocnienie nowatorskiej modalności selektywnej neurostymulacji” – powiedziała Laura Matz, dyrektor ds. nauki i technologii w Merck KGaA, Darmstadt, Niemcy. „Dzisiejsza umowa z Innervia Bioelectronics daje naszej firmie dostęp do unikalnej technologii, która zwiększa efektywność energetyczną w neurostymulatorach i dzięki temu może stać się prawdziwym narzędziem umożliwiającym cyfrowe spersonalizowane leczenie pacjentów cierpiących na ciężkie i przewlekłe choroby, takie jak zaburzenia zapalne”.
 • Przeszacowanie i niedoszacowanie liczby zgonów spowodowanych przez COVID-19 Zgony związane z COVID-19 były najwyraźniej niedoszacowane na początku pandemii i nadal są niedoszacowane w kilku krajach, szczególnie w Afryce, podczas gdy zawyżone liczenie prawdopodobnie istnieje obecnie w kilku innych krajach, szczególnie tych, w których przeprowadzono intensywne testy i wysokie uwrażliwienie i / lub zachęty do diagnozowania COVID-19. Przypisywanie zgonów w takiej syndemii jak COVID-19 wymaga wielkiej ostrożności. Wreszcie, szacunki dotyczące nadmiernej liczby zgonów podlegają znacznej rocznej zmienności i obejmują również pośrednie skutki pandemii oraz skutki podjętych środków.
 • Główny patolog na Uniwersytecie w Heidelbergu domaga się dalszych sekcji zwłok zaszczepionych osób Główny patolog Uniwersytetu w Heidelbergu, Peter Schirmacher, wzywa do przeprowadzenia jeszcze wielu autopsji osób zaszczepionych. Oprócz zgonów z powodu c19 należy również częściej badać zwłoki osób, które zmarły w związku ze szczepieniem, powiedział Schirmacher w wywiadzie dla Deutsche Presse-Agentur w Stuttgarcie. Dyrektor Instytutu Patologii w Heidelbergu ostrzega nawet przed dużą liczbą niezgłoszonych przypadków zgonów poszczepiennych i skarży się, że patolodzy nie wiedzą o większości pacjentów, którzy umierają po i prawdopodobnie w wyniku szczepienia. Zaprzeczają mu jednak inni naukowcy, a także Stała Komisja ds. Szczepień (Stiko) i Instytut Paula Ehrlicha. Główny patolog zlecił autopsję ponad czterdziestu zmarłych osób, które zmarły w ciągu dwóch tygodni od szczepienia. Znalazł przy tym wiele niepokojących rzeczy: "Schirmacher zakłada, że 30 do 40 procent z nich zmarło w wyniku szczepienia. Jego zdaniem, częstość śmiertelnych następstw szczepień jest niedoszacowana"...
 • Oświadczenie popierające prawo wszystkich, w tym pracowników medycznych, do odmowy interwencji medycznej W związku ze wspólnym oświadczeniem różnych organizacji, że wszyscy „pracodawcy opieki zdrowotnej i opieki długoterminowej” powinni nałożyć wymóg otrzymania „szczepionki COVID-19” na wszystkich swoich pracowników, Association of American Physicians and Surgeons (AAPS) oświadcza, że wszyscy ludzie mają prawo do wolności, której nie tracą, służąc chorym lub niepełnosprawnym. Etyczne zobowiązanie do ochrony innych nie wymaga od pracowników rezygnowania z integralności cielesnej i samostanowienia oraz akceptowania „interwencji” podyktowanych przez władze rządowe lub quasi-rządowe...
 • Szczepionka Pfizer COVID-19 powiązana z rzadkimi przypadkami zapalenia oka Według wieloośrodkowego izraelskiego badania prowadzonego przez prof. Zohara Habot-Wilnera z Centrum Medycznego Sourasky w Tel Awiwie, szczepionka Pfizer może być powiązana z rodzajem zapalenia oka zwanym zapaleniem błony naczyniowej oka. Dwadzieścia jeden osób zachorowało na zapalenie przedniego odcinka błony naczyniowej, au dwóch rozwinął się zespół wielu zanikających białych kropek (MEWDS).
 • Dokument ( z końca lipca) opracowany przez SAGE, doradzający rządowi Wielkiej Brytanii w sprawie przyszłych wariantów Covid-19 i ich konsekwencji, wyraźnie stwierdza, że prawdopodobnie pojawi się nowy wariant, który będzie miał 35% śmiertelność przypadków, a powodem jest to, że obecne w ofercie zastrzyki Covid-19 nie zapobiegają zakażeniu ani przenoszeniu istniejących wariantów Covid-19.
 • COVID-19: Nowy, bardziej śmiercionośny wariant koronawirusa, który może zabić jedną na trzy zarażone osoby „realistyczna możliwość”, ostrzega SAGE "scenariusz, w którym wariant unika obecnych szczepionek z powodu procesu znanego jako „dryf antygenowy”, jest „prawie pewny”. Sugeruje to, że Wielka Brytania musi kontynuować szczepienie wrażliwych grup wiekowych „w regularnych odstępach czasu zaktualizowanymi szczepionkami” przeciwko dominującym wariantom, aby zwiększyć ich ochronę"
 • Oto dlaczego bojkotujemy Szczyt Systemów Żywnościowych ONZ  We wrześniu tego roku ONZ będzie gospodarzem szczytu Global Food Systems Summit w Nowym Jorku. Ruchy społeczne i naukowcy trzymają się poza szczytem ONZ, ponieważ reprezentuje on wielkie interesy agrobiznesu. W obecnym światowym handlu żywnością i towarami dominuje garstka transnarodowych firm. Na przykład tylko dwie firmy – Dow Dupont i Monsanto-Bayer Crop Science – posiadają 53-procentowy udział w rynku w branży nasiennej. Zaledwie trzy firmy posiadają 70 procent światowego przemysłu agrochemicznego, który produkuje i sprzedaje chemikalia i pestycydy stosowane w uprawach. Ta koncentracja korporacyjna jest również widoczna w sektorze hodowli zwierząt gospodarskich, przemyśle farmaceutycznym dla zwierząt, maszynach rolniczych, handlu towarami i tak dalej. Dlatego też, od siewu nasion i uprawy roślin po przetwarzanie, dystrybucję i konsumpcję żywności, międzynarodowe agrobiznesy kontrolują i decydują o wszystkim. Większość z tych korporacji wchodzi obecnie w partnerstwa z firmami Big Tech, aby zdigitalizować globalny system żywnościowy, by umocnić swoją dominację. Ale oto, co uderza w tych gigantycznych korporacjach. Pomimo kontroli nad prawie 75 procentami światowych zasobów naturalnych związanych z produkcją żywności, ledwo mogą wyżywić jedną trzecią światowej populacji. Co więcej, są one odpowiedzialne za większość strat żywności o wartości 400 miliardów dolarów rocznie oraz za emisję dużych ilości gazów cieplarnianych. Natomiast my – drobni rolnicy, rybacy, robotnicy rolni, chłopi, pasterze i rdzenni mieszkańcy – dysponujący zaledwie jedną czwartą światowych zasobów naturalnych związanych z produkcją żywności i często zaniedbywanymi w polityce publicznej – nadal dostarczamy około 70 procent światowej żywności. Nasza sieć lokalnych producentów żywności na małą skalę rozwinęła się w każdym zakątku świata, gdy przemysłowy łańcuch dostaw żywności upadł w wyniku pandemii COVID-19.
 • Bayer wycofuje produkty zawierające glifosat, w tym Roundup, z amerykańskiego rynku produktów dla domu i ogrodu  Firma przegrała kilka znaczących procesów sądowych z powództwa powodów, którzy twierdzili, że glifosat spowodował u nich raka. Nowa decyzja jest próbą zminimalizowania przyszłej odpowiedzialności. Produkty na bazie glifosatu pozostaną dostępne do użytku rolniczego. "Ten ruch jest wykonywany wyłącznie do zarządzania ryzykiem procesowym, a nie z powodu jakichkolwiek obaw o bezpieczeństwo," powiedziała firma, gdy ogłosiła swoją decyzję. Produkty zostaną zastąpione innymi składnikami aktywnymi począwszy od 2023 roku, po przeglądach przez EPA i państwowych organów regulacyjnych. 
 • Gotowość technologiczna i pokonywanie barier w celu trwałego wdrożenia nanotechnologii w rolnictwie roślinnym Nanotechnologia oferuje potencjalne rozwiązania dla zrównoważonego rolnictwa, w tym zwiększenie wydajności wykorzystania składników odżywczych, poprawę skuteczności ochrony przed szkodnikami, łagodzenie skutków zmian klimatycznych i zmniejszenie niekorzystnego wpływu produkcji rolnej żywności na środowisko.  Wiele obiecujących nanotechnologii zostało zaproponowanych i ocenionych w różnych skalach, ale aby technologia mogła zostać przyjęta, należy pokonać kilka barier, takich jak efektywne dostarczanie na skalę polową, obawy związane z regulacjami prawnymi i bezpieczeństwem oraz akceptacja konsumentów. Tutaj badamy te bariery, oceniamy gotowość technologiczną i potencjalny wpływ szerokiej gamy zastosowań nanotechnologii w rolnictwie. Proponujemy sposoby pokonania tych barier i opracowania skutecznych, bezpiecznych i akceptowalnych nanotechnologii dla rolnictwa.
 •  Podatek od mięsa? Szef Beyond Meat popiera. "Konsumenci i tak jedzą mniej mięsa" Założyciel największej na świecie firmy mięsnej na bazie roślin mówi, że podatek od mięsa może skłonić ludzi do ograniczenia spożycia produktów pochodzenia zwierzęcego. Szef Beyond Meat, Ethan Brown, powiedział BBC, że jest zwolennikiem „podatku Pigouvian” na działania, które powodują negatywne skutki uboczne dla społeczeństwa. Podkreślił, że opodatkowanie spożycia mięsa może pomóc rynkom wschodzącym w inwestowaniu w białko roślinne. Proponowany podatek od konsumpcji mięsa miałby korzystny wpływ na takie firmy jak Beyond Meat, gdyż pozwoliłby zmniejszyć ceny roślinnych odpowiedników mięsa - powiedziała w rozmowie z BBC Rebecca Scheuneman, analityk akcji w Morningstar, firmie świadczącej usługi finansowe.
 • Poniżej twitt z komentarzem Julliana Mellentina eksperta rynków żywnosci ws Beyound Meat: "Beyond poniósł stratę w wysokości 43,2 mln USD w ciągu pierwszych 6 miesięcy 2021 r. w porównaniu do 6,3 mln USD straty w pierwszych 6 miesiącach 2020 r. Więc wszystko idzie naprawdę dobrze! Jak powiedzieliśmy wcześniej, model wzrostu Doliny Krzemowej jest niszczony przez kontakt z realiami supermarketu"

Udostępnij ten artykuł

Nawigacja po wpisach

Zostaw komentarz:

Skomentuj jako pierwszy(a)

Dochodzenia przeciwko von der Leyen docierają do Bundestagu

Politycy opozycji w Bundestagu wzywają Niemcy do współpracy w śledztwie przeciwko Ursuli von de...

Przesłanie z Japonii dla Świata

Masowe wiece w Japonii przeciwko pandemicznemu traktatowi WHO. "Powstrzymajmy trzecią bombę ato...

Czy węże mogą wkrótce zastąpić kurczaka?

Zwierzęta te potrzebują niewiele pożywienia, aby rosnąć, a ich mięso jest bogate w białko i ma ...

Chiny wykorzystały PCR na C19 do pobierania DNA od milionów ludzi na całym świecie

Raporty rządu USA i agencji wywiadowczych potwierdzają, że Chiny wykorzystywały testy PCR COVID...

CDC ujawnia ukryte raporty dotyczące NOP po preparatach na COVID-19

Agencja została zmuszona przez sędziego federalnego do ujawnienia raportów.

Dokumenty RKI a sytuacja prawna poszkodowanych

Według Prof. Dr. Olafa Gierhake publikacja dokumentów RKI znacząco zmienia sytuacje poszkodowan...

Niedobory żywności wywołane programami proekologicznymi?

UK. Dostawy warzyw i zbóż mogą ucierpieć, ponieważ nowe dotacje środowiskowe sprawiają, że bard...

Musimy znaleźć model zapewniający zgodność

Jak skłonić ludzi w demokracji do głosowania za środkami przymusu? Heinz Bude był doradcą niemi...

Należy zwiększyć ocenę ryzyka

Multipolar ujawnił tajne protokoły RKI. Wynika z nich jasno, że zaostrzenie oceny ryzyka z "umi...

Lukratywne behawioralne bigdata kierowców

Kierowcy samochodów mogą nie zdawać sobie sprawy, że ich dane dotyczące jazdy są udostępniane f...

Najnowsze posty

Tags

Podążaj za nami