Przegląd wiadomości 21.06.2021

 • Przypadek małopłytkowości immunologicznej po szczepieniu BNT162b2 mRNA COVID-19  Trzy dni po otrzymaniu drugiej dawki szczepionki BNT162b2 mRNA COVID-19, u 39-letniej kobiety wystąpiła wysypka wybroczynowa na tułowiu, nogach i ramionach oraz zmęczenie i bóle mięśni. W chwili przyjęcia do szpitala liczba płytek krwi wynosiła 1000/µL. WNIOSKI ITP należy uznać za ciężkie działanie niepożądane szczepionki BNT162b2 mRNA COVID-19.
 • Immunologiczna plamica małopłytkowa związana z zastosowaniem szczepionki COVID-19 Pfizer-BioNTech BNT16B2b2 mRNA  W wykonanych badaniach laboratoryjnych stwierdzono ciężką małopłytkowość (2*109/L), przy prawidłowych parametrach układu krzepnięcia. Prawidłowe stężenie d-dimerów pozwoliło wykluczyć towarzyszącą zakrzepicę. Na podstawie obrazu klinicznego i badań laboratoryjnych rozpoznano immunologiczną plamicę małopłytkową związaną ze szczepionką SARS-CoV-2.
 • Przypadek małopłytkowości i zakrzepicy mnogiej po szczepieniu ChAdOx1 nCoV-19 przeciwko SARS-CoV-2 Chociaż związek przyczynowy nie został ustalony, nasz przypadek podkreśla znaczenie świadomości klinicznej. Dalsze badania nad tą potencjalnie nową jednostką kliniczną sugerują, że należy ją traktować jako immunologiczną małopłytkowość indukowaną szczepionką.
 • Leczenie kalcyfediolem(wit D) i wyniki związane z COVID-19 U pacjentów hospitalizowanych z powodu COVID-19 leczenie kalcyfediolem istotnie zmniejszyło liczbę przyjęć na OIT i śmiertelność.
 • Chińczycy zakazali kopania Bitcoina. Decyzja wstrząsnęła energetyką Decyzja syczuańskiego rządu nakazała zamknięcie wszystkich działających w prowincji farm Bitcoina dokładnie o północy 20 czerwca. Wywołało to spadek zapotrzebowania na moc w lokalnej sieci o ok. 8 GW. To równowartość dwóch elektrowni Turów pracujących pełną parą lub ekwiwalent całego polskiego projektu jądrowego.
 • Dania - Prezes stowarzyszenia pediatrów: "Brakuje nam wiedzy, by szczepić 12-15-latków" Duński Urząd Zdrowia i Duńskie Towarzystwo Pediatryczne nie są zgodne co do zaleceń dotyczących szczepionek dla dzieci w wieku 12-15 lat. Stowarzyszenie nie zaleca szczepionki dla tej grupy, podkreśla przewodniczący Ugeskrift for Læger. Tutaj pełne tłumaczenie.
 • Westminster City Council poszukuje wykonawcy miejsca przechowywania ciał na wypadek nadmiaru zgonów. Urząd dąży do zawarcia umowy ramowej na tymczasowe przechowywanie zwłok na wypadek sytuacji nadmiernej liczby zgonów w 32 londyńskich dzielnicach i City of London, pod przewodnictwem Rady Miejskiej Westminster. Umowa ramowa wyznaczy jednego dostawcę i będzie obowiązywać na okres 4 lat. (Opublikowane 10 cze 2021, Termin wykonania: do czerwiec 2025 lub wcześniej)
 • Wariant Delta napędza wzrost liczby przypadków koronawirusa w Lizbonie 

  Portugalski Narodowy Instytut Zdrowia poinformował w niedzielę, że wysoce zakaźny wariant, który po raz pierwszy wykryto w Indiach, ma 60% przypadków nowych przypadków w stolicy kraju.

  Niedawny wzrost liczby infekcji skłonił władze do zakazu wszystkich weekendowych podróży do iz Lizbony, począwszy od tego weekendu. Aglomeracja Lizbony liczy około 2,8 miliona mieszkańców.

 • Demencja i schizofrenia są dwoma najważniejszymi czynnikami ryzyka ciężkiego COVID, należy zauważyć, że te dwie choroby są ściśle związane z zapaleniem naczyń. (wątek na twitterze) Poszukiwanie bardziej satysfakcjonującego modelu wyjaśniającego aspekty schizofrenii ujawnia wskazówki wskazujące na genetykę
 • Ostrzeżenie CDC: RSV rozprzestrzenia się w południowych Stanach Zjednoczonych, dlaczego jest to niezwykłe w przypadku wirusa oddechowego - Forbes; 

  W południowej części Stanów Zjednoczonych obserwuje się nietypową, późnowiosenną falę zakażeń wirusem syncytialnym układu oddechowego (RSV), a pracownicy służby zdrowia powinni mieć się na baczności, ostrzegło w czwartek amerykańskie Centrum Kontroli i Prewencji Chorób.

  Do rozprzestrzeniania się wirusa doszło ostatnio w Alabamie, na Florydzie, w Georgii, Kentucky, Missisipi, Karolinie Północnej, Karolinie Południowej, Tennessee, Arkansas, Luizjanie, Nowym Meksyku, Oklahomie i Teksasie.

  "Ze względu na tę zwiększoną aktywność, CDC zachęca do szerszego testowania w kierunku RSV wśród pacjentów z ostrą chorobą układu oddechowego, u których testy na obecność koronawirusa zespołu ostrej niewydolności oddechowej, wirusa wywołującego COVID-19, są negatywne" - głosi alert CDC.

  Zwiększona międzysezonowa aktywność wirusa syncytialnego układu oddechowego (RSV) w niektórych częściach południowych Stanów Zjednoczonych - komunikat CDC i twitt CDC; komunikat Pulmonology Advisor; W miarę jak ograniczenia pandemiczne ulegają złagodzeniu, wirus RSV powraca - CBS NY; Lekarze z Tulsy widzą wzrost zachorowań na RSV i inne wirusy powodujące konieczność umieszczania dzieci na oddziale intensywnej terapii - FOX; Szpital dziecięcy w Alabamie odnotowuje niecodzienny letni wzrost liczby pacjentów z wirusem RSV - abc;
 • COVID-19 może się skończył, ale infekcje wirusowe w Izraelu rosną

  "Nigdy nie widzieliśmy czegoś takiego," powiedział dr Tal Brosh, szef oddziału chorób zakaźnych w szpitalu Samson Assuta Ashdod.  

  Od wiosny obserwujemy rosnącą liczbę chorób układu oddechowego, a od maja nastąpił gwałtowny wzrost przypadków RSV."

  "Zwykle widzimy, jak znika w lecie, ale jeśli weźmiemy pod uwagę liczby teraz, wygląda to jak zima w poprzednich latach", powiedział Brosh. "Podczas zimy 2020-2021 nie widzieliśmy żadnego pojedynczego przypadku RSV".

 • Moderna odzyskuje prawa do programu szczepień dla dorosłych RSV od firmy Merck (08 października 2020) firma biotechnologiczna będąca pionierem w terapii i szczepionkach mRNA w celu stworzenia nowej generacji leków transformacyjnych dla pacjentów, ogłosiła dzisiaj, że odzyskał wszelkie prawa do szczepionki przeciwko wirusowi RSV (mRNA-1172) od firmy Merck, znanej jako MSD poza Stanami Zjednoczonymi i Kanadą, w tym prawa do opracowania szczepionek przeciwko RSV dla populacji dorosłych. mRNA-1172, który do dostarczania wykorzystuje nanocząsteczkę lipidową firmy Merck, wszedł w fazę rozwoju I fazy w 2019 r. Zgodnie z warunkami umowy, Merck zakończy badanie fazy I i przeniesie program do programu Moderna. Moderna skonsolidowała teraz wszystkie globalne prawa handlowe dla wszystkich kandydatów do rozwoju w swojej podstawowej metodzie szczepionek profilaktycznych.

 • Moderna ogłasza postępy kliniczne w zakresie wiodącej w branży szczepionki mRNA i kontynuuje inwestycje w celu przyspieszenia rozwoju linii produkcyjnej.

  Pierwsza analiza śródokresowa kandydata do szczepionki RSV fazy 1 (mRNA-1345) wykazuje >11-krotny wzrost przeciwciał neutralizujących RSV u młodszych dorosłych (w wieku 18-49 lat); zarówno dawki 50 μg, jak i 100 μg są ogólnie dobrze tolerowane

  We wtorek, 13 kwietnia 2021, Spółka przedstawiła aktualizację programu szczepionki COVID-19.

  Tymczasowe dane fazy 1 dla kandydata na szczepionkę przeciwko wirusowi syncytialnemu układu oddechowego (RSV) (mRNA-1345) - jest szczepionką przeciwko RSV kodującą glikoproteinę F przed fuzją, która wywołuje lepszą odpowiedź neutralizującą przeciwciał w porównaniu do stanu po fuzji. RSV jest główną przyczyną chorób układu oddechowego u małych dzieci. Starsi dorośli (65+) są w grupie wysokiego ryzyka ciężkich zakażeń RSV. mRNA-1345 wykorzystuje tę samą nanocząsteczkę lipidową (LNP), co dopuszczona do obrotu szczepionka Covid-19 firmy Moderna i zawiera zoptymalizowane sekwencje białek i kodonów. Trwa badanie fazy 1 mRNA-1345 oceniające tolerancję i reaktogenność mRNA-1345 u młodszych dorosłych, starszych dorosłych i dzieci. Wszystkie cztery kohorty młodszych dorosłych (w wieku 18-49 lat) zostały w pełni włączone do badania. Dawkowanie w kohorcie starszych dorosłych (w wieku 65-79 lat) jest w toku. Przedział wiekowy maluchów w tym badaniu fazy 1 deeskalacji wynosi 12-59 miesięcy.

  Firma udostępnia dziś pierwszą analizę śródokresową badania fazy 1 nad mRNA-1345, przeprowadzoną po 1 miesiącu od szczepienia, w młodszej kohorcie dorosłych. Pojedyncza szczepionka mRNA-1345 w dawce 50 μg (N=19) lub 100 μg (N=20) była ogólnie dobrze tolerowana przez młodszych dorosłych (w wieku 18-49 lat). Dziesięciu uczestników otrzymało placebo. Najczęściej zgłaszanym miejscowym działaniem niepożądanym był ból w miejscu wstrzyknięcia, a najczęstszymi ogólnoustrojowymi działaniami niepożądanymi były: ból głowy, zmęczenie i bóle mięśniowe. Większość działań niepożądanych wystąpiła w ciągu 1-3 dni po szczepieniu i ustąpiła po 1-4 dniach. Nie odnotowano zgonów, ciężkich zdarzeń niepożądanych, przerwania badania z powodu zdarzeń niepożądanych ani zdarzeń niepożądanych, które doprowadziły do przerwania badania.

 • Wyjaśnienie niepowodzenia szczepionki na RSV w 1966r W 1966 r. w Stanach Zjednoczonych testowano szczepionkę przeciwko wirusowi syncytialnemu dróg oddechowych (RSV), który zaraża prawie wszystkie dzieci przed ukończeniem drugiego roku życia. Testy miały tragiczne konsekwencje: Dzieci nie były chronione; wiele niemowląt nadal łapało RSV, cierpiało z powodu gorszych niż zwykle objawów i wymagało hospitalizacji; a dwoje maluchów zmarło w wyniku nasilenia objawów choroby. A bezpiecznej szczepionki na tę chorobę wciąż nie znaleziono.

 • protokół PF/BNT preparatu bnt162  - na str 29 jest że "Zwiększenie zachorowalności zaobserwowano po szczepieniu szczepionkami przeciwko wirusowi syncytialnemu układu oddechowego (RSV), koronawirusowi kotów i wirusowi dengi." (może mamy do czynienia z odwrotną relacją ws RSV?)

 • Google i USAID przez ponad dekadę finansowały eksperymenty z wirusami w Wuhan prowadzone przez współpracującego z nimi Petera Daszaka

  Związek trwający ponad dekadę jest widoczny w badaniu z 2010 r. dotyczącym flawiwirusów nietoperzy , w którym wśród autorów wymieniono Daszaka i wiceprezesa EcoHealth Alliance Jonathana Epsteina, którzy dziękują Google.org za finansowanie. Badanie z 2014 r. dotyczące henipavirus spillover, którego autorem jest Daszak, podobnie deklaruje, że było ono częściowo „wspierane przez Google.org”

 • Nowe dane z Harvardu (przypadkowo) ujawniają, jak blokady zmiażdżyły klasę robotniczą, pozostawiając elity bez szwanku Nowa analiza danych przeprowadzona przez Uniwersytet Harvarda, Uniwersytet Browna oraz Fundację Billa i Melindy Gatesów oblicza, w jaki sposób różne poziomy zatrudnienia zostały dotknięte pandemią. Ustalenia ujawniają, że rządowe nakazy zamknięcia zniszczyły pracowników na dole finansowego łańcucha pokarmowego, ale spowodowały, że pracownicy z górnej półki znaleźli się w lepszej sytuacji.
 • Inhalatory astmy mogą przyspieszyć powrót do zdrowia Covid o trzy dni - zwiększając nadzieje na zakończenie blokady - Dailymail UK
 • UK Urzędnicy skarbu opracowują plany najazdu podatkowego na emerytury na jesień, aby pomóc opłacić zwiększone wydatki publiczne podczas pandemii Covid, donosi The Telegraph.
 • Konflikt interesów w zaleceniu WHO przeciwko Iwermektynie

  McMaster projektuje i produkuje szczepionki drugiej generacji przeciwko COVID-19. Jest prawdopodobne, że ludzie będą bardziej niezdecydowani, by przyjąć szczepionkę, jeśli istnieje realna bezpieczna opcja profilaktyki i leczenia COVID-19. Po drugie, Uniwersytet McMaster otrzymuje miliony funduszy od Fundacji Gatesa, które są inwestowane w firmy rynkowe, z których niektóre produkty konkurowałyby z iwermektyną na wolnym rynku, z wyjątkiem tego, że iwermektyna jest bardzo tania. Dodatkowo, nie tylko McMaster otrzymuje miliony w funduszach od fundacji Gatesów, ale także dzieli się personelem takim jak Edward Mills, profesor nadzwyczajny McMaster i doradca ds. badań klinicznych dla fundacji Gatesów. Edward Mills jest głównym badaczem próby Together oceniającej iwermektynę.

  Mills, w wywiadzie dla McMasters z 2020 roku, mówi, że "szybko kończą nam się opcje na leki o zmienionym przeznaczeniu, więc musimy wprowadzić do badań nowe leki". Może i tak, ale przy posiadaniu przez Gatesa akcji kilku głównych producentów szczepionek i leków konkurencyjnych, mamy do czynienia z wyraźnym konfliktem interesów.

 • UK Standaryzowany wskaźnik śmiertelności ponownie spada do najniższego odnotowanego poziomu

  W ciągu ostatnich trzech miesięcy „zlikwidowano” ponad 70% nadmiernej śmiertelności, skorygowanej względem wieku, obserwowanej w styczniu i lutym. Jeśli standaryzowany wskaźnik śmiertelności w czerwcu będzie tak niski, jak w maju, ogólny poziom umieralności w pierwszych pięciu miesiącach 2021 r. będzie poniżej średniej pięcioletniej.

Udostępnij ten artykuł

Nawigacja po wpisach

Zostaw komentarz:

Skomentuj jako pierwszy(a)

Rząd naprawdę szpieguje - i jest to legalne

Dane konsumentów stały się lukratywnym towarem, a rząd USA je kupuje.

Tobias Ulbrich o walce o sprawiedliwość i zadośćuczynienie

Adwokat Tobias Ulbrich jest jednym z tych odważnych prawników, którzy ciężko pracują, aby broni...

DNA w szczepionkach na Covid: Czy to tylko przypadkowe błędy pomiarowe? - Część 2

Grupa autorów naukowych ocenia potencjalne ryzyko związane z pozostałościami DNA w preparatach ...

DNA w szczepionkach na Covid: Czy to tylko przypadkowe błędy pomiarowe? - Część 1

Grupa autorów naukowych śledzi dyskusję i ocenia potencjalne ryzyko związane z pozostałościami ...

Eksperci ds. klimatu twierdzą, że biliony wydane na "zmiany klimatu" opierają się na błędnych danych dotyczących temperatury.

Meteorolog stwierdza, że 96 procent stacji pomiarowych NOAA znajduje się na "miejskich wyspach ...

Sędzia ostrzega: wolność słowa w UE w poważnym niebezpieczeństwie

Niemcy. Nowy przepis UE zagraża prawom podstawowym: opinie, które są nieprzyjemne dla rządu, mo...

Testuj, testuj i inkasuj - Wyłudzenia za miliard €

Według szacunków Federalnego Urzędu Policji Kryminalnej oszuści zarobili 1,2 miliarda euro na f...

Klaus Cichutek - Sędzia Dredd

Witamy w świecie przyszłości, gdzie władza ustawodawcza, wykonawcza i sądownicza jest w jednych...

Medialna wrzawa wokół zanieczyszczeń DNA i raportu TV MDR

Na poczatku grudnia w niemieckich mediach zaczęły pojawiać się czarne chmury nad bezpiczeństwem...

Społeczność, którą chciałam chronić, zawiodła mnie

Nasza autorka z niecierpliwością czekała na szczepienie przeciwko koronawirusowi, ale wszystk...

Najnowsze posty

Tags

Podążaj za nami