Przegląd wiadomości 21.06.2021

 • Przypadek małopłytkowości immunologicznej po szczepieniu BNT162b2 mRNA COVID-19  Trzy dni po otrzymaniu drugiej dawki szczepionki BNT162b2 mRNA COVID-19, u 39-letniej kobiety wystąpiła wysypka wybroczynowa na tułowiu, nogach i ramionach oraz zmęczenie i bóle mięśni. W chwili przyjęcia do szpitala liczba płytek krwi wynosiła 1000/µL. WNIOSKI ITP należy uznać za ciężkie działanie niepożądane szczepionki BNT162b2 mRNA COVID-19.
 • Immunologiczna plamica małopłytkowa związana z zastosowaniem szczepionki COVID-19 Pfizer-BioNTech BNT16B2b2 mRNA  W wykonanych badaniach laboratoryjnych stwierdzono ciężką małopłytkowość (2*109/L), przy prawidłowych parametrach układu krzepnięcia. Prawidłowe stężenie d-dimerów pozwoliło wykluczyć towarzyszącą zakrzepicę. Na podstawie obrazu klinicznego i badań laboratoryjnych rozpoznano immunologiczną plamicę małopłytkową związaną ze szczepionką SARS-CoV-2.
 • Przypadek małopłytkowości i zakrzepicy mnogiej po szczepieniu ChAdOx1 nCoV-19 przeciwko SARS-CoV-2 Chociaż związek przyczynowy nie został ustalony, nasz przypadek podkreśla znaczenie świadomości klinicznej. Dalsze badania nad tą potencjalnie nową jednostką kliniczną sugerują, że należy ją traktować jako immunologiczną małopłytkowość indukowaną szczepionką.
 • Leczenie kalcyfediolem(wit D) i wyniki związane z COVID-19 U pacjentów hospitalizowanych z powodu COVID-19 leczenie kalcyfediolem istotnie zmniejszyło liczbę przyjęć na OIT i śmiertelność.
 • Chińczycy zakazali kopania Bitcoina. Decyzja wstrząsnęła energetyką Decyzja syczuańskiego rządu nakazała zamknięcie wszystkich działających w prowincji farm Bitcoina dokładnie o północy 20 czerwca. Wywołało to spadek zapotrzebowania na moc w lokalnej sieci o ok. 8 GW. To równowartość dwóch elektrowni Turów pracujących pełną parą lub ekwiwalent całego polskiego projektu jądrowego.
 • Dania - Prezes stowarzyszenia pediatrów: "Brakuje nam wiedzy, by szczepić 12-15-latków" Duński Urząd Zdrowia i Duńskie Towarzystwo Pediatryczne nie są zgodne co do zaleceń dotyczących szczepionek dla dzieci w wieku 12-15 lat. Stowarzyszenie nie zaleca szczepionki dla tej grupy, podkreśla przewodniczący Ugeskrift for Læger. Tutaj pełne tłumaczenie.
 • Westminster City Council poszukuje wykonawcy miejsca przechowywania ciał na wypadek nadmiaru zgonów. Urząd dąży do zawarcia umowy ramowej na tymczasowe przechowywanie zwłok na wypadek sytuacji nadmiernej liczby zgonów w 32 londyńskich dzielnicach i City of London, pod przewodnictwem Rady Miejskiej Westminster. Umowa ramowa wyznaczy jednego dostawcę i będzie obowiązywać na okres 4 lat. (Opublikowane 10 cze 2021, Termin wykonania: do czerwiec 2025 lub wcześniej)
 • Wariant Delta napędza wzrost liczby przypadków koronawirusa w Lizbonie 

  Portugalski Narodowy Instytut Zdrowia poinformował w niedzielę, że wysoce zakaźny wariant, który po raz pierwszy wykryto w Indiach, ma 60% przypadków nowych przypadków w stolicy kraju.

  Niedawny wzrost liczby infekcji skłonił władze do zakazu wszystkich weekendowych podróży do iz Lizbony, począwszy od tego weekendu. Aglomeracja Lizbony liczy około 2,8 miliona mieszkańców.

 • Demencja i schizofrenia są dwoma najważniejszymi czynnikami ryzyka ciężkiego COVID, należy zauważyć, że te dwie choroby są ściśle związane z zapaleniem naczyń. (wątek na twitterze) Poszukiwanie bardziej satysfakcjonującego modelu wyjaśniającego aspekty schizofrenii ujawnia wskazówki wskazujące na genetykę
 • Ostrzeżenie CDC: RSV rozprzestrzenia się w południowych Stanach Zjednoczonych, dlaczego jest to niezwykłe w przypadku wirusa oddechowego - Forbes; 

  W południowej części Stanów Zjednoczonych obserwuje się nietypową, późnowiosenną falę zakażeń wirusem syncytialnym układu oddechowego (RSV), a pracownicy służby zdrowia powinni mieć się na baczności, ostrzegło w czwartek amerykańskie Centrum Kontroli i Prewencji Chorób.

  Do rozprzestrzeniania się wirusa doszło ostatnio w Alabamie, na Florydzie, w Georgii, Kentucky, Missisipi, Karolinie Północnej, Karolinie Południowej, Tennessee, Arkansas, Luizjanie, Nowym Meksyku, Oklahomie i Teksasie.

  "Ze względu na tę zwiększoną aktywność, CDC zachęca do szerszego testowania w kierunku RSV wśród pacjentów z ostrą chorobą układu oddechowego, u których testy na obecność koronawirusa zespołu ostrej niewydolności oddechowej, wirusa wywołującego COVID-19, są negatywne" - głosi alert CDC.

  Zwiększona międzysezonowa aktywność wirusa syncytialnego układu oddechowego (RSV) w niektórych częściach południowych Stanów Zjednoczonych - komunikat CDC i twitt CDC; komunikat Pulmonology Advisor; W miarę jak ograniczenia pandemiczne ulegają złagodzeniu, wirus RSV powraca - CBS NY; Lekarze z Tulsy widzą wzrost zachorowań na RSV i inne wirusy powodujące konieczność umieszczania dzieci na oddziale intensywnej terapii - FOX; Szpital dziecięcy w Alabamie odnotowuje niecodzienny letni wzrost liczby pacjentów z wirusem RSV - abc;
 • COVID-19 może się skończył, ale infekcje wirusowe w Izraelu rosną

  "Nigdy nie widzieliśmy czegoś takiego," powiedział dr Tal Brosh, szef oddziału chorób zakaźnych w szpitalu Samson Assuta Ashdod.  

  Od wiosny obserwujemy rosnącą liczbę chorób układu oddechowego, a od maja nastąpił gwałtowny wzrost przypadków RSV."

  "Zwykle widzimy, jak znika w lecie, ale jeśli weźmiemy pod uwagę liczby teraz, wygląda to jak zima w poprzednich latach", powiedział Brosh. "Podczas zimy 2020-2021 nie widzieliśmy żadnego pojedynczego przypadku RSV".

 • Moderna odzyskuje prawa do programu szczepień dla dorosłych RSV od firmy Merck (08 października 2020) firma biotechnologiczna będąca pionierem w terapii i szczepionkach mRNA w celu stworzenia nowej generacji leków transformacyjnych dla pacjentów, ogłosiła dzisiaj, że odzyskał wszelkie prawa do szczepionki przeciwko wirusowi RSV (mRNA-1172) od firmy Merck, znanej jako MSD poza Stanami Zjednoczonymi i Kanadą, w tym prawa do opracowania szczepionek przeciwko RSV dla populacji dorosłych. mRNA-1172, który do dostarczania wykorzystuje nanocząsteczkę lipidową firmy Merck, wszedł w fazę rozwoju I fazy w 2019 r. Zgodnie z warunkami umowy, Merck zakończy badanie fazy I i przeniesie program do programu Moderna. Moderna skonsolidowała teraz wszystkie globalne prawa handlowe dla wszystkich kandydatów do rozwoju w swojej podstawowej metodzie szczepionek profilaktycznych.

 • Moderna ogłasza postępy kliniczne w zakresie wiodącej w branży szczepionki mRNA i kontynuuje inwestycje w celu przyspieszenia rozwoju linii produkcyjnej.

  Pierwsza analiza śródokresowa kandydata do szczepionki RSV fazy 1 (mRNA-1345) wykazuje >11-krotny wzrost przeciwciał neutralizujących RSV u młodszych dorosłych (w wieku 18-49 lat); zarówno dawki 50 μg, jak i 100 μg są ogólnie dobrze tolerowane

  We wtorek, 13 kwietnia 2021, Spółka przedstawiła aktualizację programu szczepionki COVID-19.

  Tymczasowe dane fazy 1 dla kandydata na szczepionkę przeciwko wirusowi syncytialnemu układu oddechowego (RSV) (mRNA-1345) - jest szczepionką przeciwko RSV kodującą glikoproteinę F przed fuzją, która wywołuje lepszą odpowiedź neutralizującą przeciwciał w porównaniu do stanu po fuzji. RSV jest główną przyczyną chorób układu oddechowego u małych dzieci. Starsi dorośli (65+) są w grupie wysokiego ryzyka ciężkich zakażeń RSV. mRNA-1345 wykorzystuje tę samą nanocząsteczkę lipidową (LNP), co dopuszczona do obrotu szczepionka Covid-19 firmy Moderna i zawiera zoptymalizowane sekwencje białek i kodonów. Trwa badanie fazy 1 mRNA-1345 oceniające tolerancję i reaktogenność mRNA-1345 u młodszych dorosłych, starszych dorosłych i dzieci. Wszystkie cztery kohorty młodszych dorosłych (w wieku 18-49 lat) zostały w pełni włączone do badania. Dawkowanie w kohorcie starszych dorosłych (w wieku 65-79 lat) jest w toku. Przedział wiekowy maluchów w tym badaniu fazy 1 deeskalacji wynosi 12-59 miesięcy.

  Firma udostępnia dziś pierwszą analizę śródokresową badania fazy 1 nad mRNA-1345, przeprowadzoną po 1 miesiącu od szczepienia, w młodszej kohorcie dorosłych. Pojedyncza szczepionka mRNA-1345 w dawce 50 μg (N=19) lub 100 μg (N=20) była ogólnie dobrze tolerowana przez młodszych dorosłych (w wieku 18-49 lat). Dziesięciu uczestników otrzymało placebo. Najczęściej zgłaszanym miejscowym działaniem niepożądanym był ból w miejscu wstrzyknięcia, a najczęstszymi ogólnoustrojowymi działaniami niepożądanymi były: ból głowy, zmęczenie i bóle mięśniowe. Większość działań niepożądanych wystąpiła w ciągu 1-3 dni po szczepieniu i ustąpiła po 1-4 dniach. Nie odnotowano zgonów, ciężkich zdarzeń niepożądanych, przerwania badania z powodu zdarzeń niepożądanych ani zdarzeń niepożądanych, które doprowadziły do przerwania badania.

 • Wyjaśnienie niepowodzenia szczepionki na RSV w 1966r W 1966 r. w Stanach Zjednoczonych testowano szczepionkę przeciwko wirusowi syncytialnemu dróg oddechowych (RSV), który zaraża prawie wszystkie dzieci przed ukończeniem drugiego roku życia. Testy miały tragiczne konsekwencje: Dzieci nie były chronione; wiele niemowląt nadal łapało RSV, cierpiało z powodu gorszych niż zwykle objawów i wymagało hospitalizacji; a dwoje maluchów zmarło w wyniku nasilenia objawów choroby. A bezpiecznej szczepionki na tę chorobę wciąż nie znaleziono.

 • protokół PF/BNT preparatu bnt162  - na str 29 jest że "Zwiększenie zachorowalności zaobserwowano po szczepieniu szczepionkami przeciwko wirusowi syncytialnemu układu oddechowego (RSV), koronawirusowi kotów i wirusowi dengi." (może mamy do czynienia z odwrotną relacją ws RSV?)

 • Google i USAID przez ponad dekadę finansowały eksperymenty z wirusami w Wuhan prowadzone przez współpracującego z nimi Petera Daszaka

  Związek trwający ponad dekadę jest widoczny w badaniu z 2010 r. dotyczącym flawiwirusów nietoperzy , w którym wśród autorów wymieniono Daszaka i wiceprezesa EcoHealth Alliance Jonathana Epsteina, którzy dziękują Google.org za finansowanie. Badanie z 2014 r. dotyczące henipavirus spillover, którego autorem jest Daszak, podobnie deklaruje, że było ono częściowo „wspierane przez Google.org”

 • Nowe dane z Harvardu (przypadkowo) ujawniają, jak blokady zmiażdżyły klasę robotniczą, pozostawiając elity bez szwanku Nowa analiza danych przeprowadzona przez Uniwersytet Harvarda, Uniwersytet Browna oraz Fundację Billa i Melindy Gatesów oblicza, w jaki sposób różne poziomy zatrudnienia zostały dotknięte pandemią. Ustalenia ujawniają, że rządowe nakazy zamknięcia zniszczyły pracowników na dole finansowego łańcucha pokarmowego, ale spowodowały, że pracownicy z górnej półki znaleźli się w lepszej sytuacji.
 • Inhalatory astmy mogą przyspieszyć powrót do zdrowia Covid o trzy dni - zwiększając nadzieje na zakończenie blokady - Dailymail UK
 • UK Urzędnicy skarbu opracowują plany najazdu podatkowego na emerytury na jesień, aby pomóc opłacić zwiększone wydatki publiczne podczas pandemii Covid, donosi The Telegraph.
 • Konflikt interesów w zaleceniu WHO przeciwko Iwermektynie

  McMaster projektuje i produkuje szczepionki drugiej generacji przeciwko COVID-19. Jest prawdopodobne, że ludzie będą bardziej niezdecydowani, by przyjąć szczepionkę, jeśli istnieje realna bezpieczna opcja profilaktyki i leczenia COVID-19. Po drugie, Uniwersytet McMaster otrzymuje miliony funduszy od Fundacji Gatesa, które są inwestowane w firmy rynkowe, z których niektóre produkty konkurowałyby z iwermektyną na wolnym rynku, z wyjątkiem tego, że iwermektyna jest bardzo tania. Dodatkowo, nie tylko McMaster otrzymuje miliony w funduszach od fundacji Gatesów, ale także dzieli się personelem takim jak Edward Mills, profesor nadzwyczajny McMaster i doradca ds. badań klinicznych dla fundacji Gatesów. Edward Mills jest głównym badaczem próby Together oceniającej iwermektynę.

  Mills, w wywiadzie dla McMasters z 2020 roku, mówi, że "szybko kończą nam się opcje na leki o zmienionym przeznaczeniu, więc musimy wprowadzić do badań nowe leki". Może i tak, ale przy posiadaniu przez Gatesa akcji kilku głównych producentów szczepionek i leków konkurencyjnych, mamy do czynienia z wyraźnym konfliktem interesów.

 • UK Standaryzowany wskaźnik śmiertelności ponownie spada do najniższego odnotowanego poziomu

  W ciągu ostatnich trzech miesięcy „zlikwidowano” ponad 70% nadmiernej śmiertelności, skorygowanej względem wieku, obserwowanej w styczniu i lutym. Jeśli standaryzowany wskaźnik śmiertelności w czerwcu będzie tak niski, jak w maju, ogólny poziom umieralności w pierwszych pięciu miesiącach 2021 r. będzie poniżej średniej pięcioletniej.

Udostępnij ten artykuł

Nawigacja po wpisach

Zostaw komentarz:

Skomentuj jako pierwszy(a)

Terminologia, której używamy w odniesieniu do leków, może być myląca

"Skuteczność i bezpieczeństwo" oraz "korzyści i ryzyko" związane z lekami to pojęcia wprowadzaj...

Pandemia jatrogenii: Włoskie protokoły...

Wciąż pojawiają się nowe szczegóły dotyczące śledztwa w Bergamo. Włosi zaczynają coraz bardziej...

Twierdzenie, że nie ma skutków ubocznych - to była przesada...

"To była przesada" takich słów użył Karl Lauterbach - niemiecki minister zdrowia, w poniedziałk...

Analiza Prawna: Propozycji zmian w Międzynarodowych Regulacjach Zdrowotnych (IHR)

Ta analiza proponowanych zmian może zachęcić osoby zaangażowane w procesy negocjacyjne w WHO do...

10 mitów opowiadanych przez ekspertów COVID - a teraz obalonych

W ostatecznym rozrachunku urzędnicy zdrowia publicznego aktywnie propagowali dezinformację, któ...

Digitalizacja sieci elektroenergetycznych: od orientacji na popyt do zarządzania popytem

Rząd niemiecki chce za pomocą nowej ustawy wspierać cyfryzację sieci elektroenergetycznych popr...

Przemysł samochodowy i dostawcy energii spierają się o racjonowanie energii elektrycznej

Już od dawna ostrzegano, że "zwrot energetyczny" położy kres bezpieczeństwu energetycznemu, któ...

Ulubienica środowisk lewicowo-liberalnych zwolniona z uniwersytetu za myślenie krytyczne

Uniwersytet w Bonn zwolnił Ulrike Guérot, która od 2021 roku była tam profesorem polityki europ...

Lewicowa krytyka pseudo-pandemii

Polityka pandemii musi być usytuowana w szerszym kontekście globalnych kryzysów finansowych. Ta...

Nowa Zelandia dotknięta cyklonem odsłania zagrożenia związane z bezgotówkowym społeczeństwem

Cyklon, który przeszedł przez NZ w zeszłym tygodniu, ujawnił zagrożenia związane z bezgotówkowy...

Najnowsze posty

Tags

Podążaj za nami