Przegląd wiadomości 20.06.2021

 • DE Instytut Paula Ehrlicha przeciążony - Katastrofa danych 

  Do końca kwietnia pojawiło się w sumie około 50 000 zgłoszeń podejrzanych przypadków , a tylko w maju w ciągu miesiąca dodano prawie 30 000 nowych przypadków, którymi zajmują się lekarze PEI.

  Przy każdym zgłoszeniu lekarze muszą sprawdzać, czy nie jest to poważna reakcja – wyjaśnia instytut. „W takim przypadku rozpoczynają się szeroko zakrojone prace badawcze”. W ciągu zaledwie jednego miesiąca dodano około 4000 raportów o poważnych reakcjach. Ocena tych raportów wymaga czasu, ale według PEI są one przetwarzane przede wszystkim przez lekarzy.

 • „Jesteś żałosnym kłamcą”: starszy naukowiec CDC do szefa CDC ds. szczepień

  Wewnętrzny e-mail CDC wydany na mocy ustawy o wolności informacji ujawnia, jak paskudne rzeczy działy się za zamkniętymi drzwiami po tym, jak starszy naukowiec CDC przyznał się do ukrywania związku między szczepionkami a autyzmem i wplątał w to swoich kolegów z CDC.

  E-mail z 2 września 2018 r. został napisany przez dr Willama (Billa) Thompsona z CDC do dr Franka DeStefano, szefa ds. bezpieczeństwa szczepień w CDC.

 • Interakcje białek szczytowych SARS-CoV-2 z białkami amyloidogennymi: potencjalne wskazówki dotyczące neurodegeneracji
 • Agencje wywiadowcze mogą być bardziej użyteczne niż CDC w następnej epidemii "Musimy zacząć patrzeć na zdrowie publiczne przez pryzmat bezpieczeństwa narodowego i zaangażować w tę misję nasze narzędzia bezpieczeństwa narodowego."
 • UK 'Trwałe zagrożenie dla bezpieczeństwa pacjentów': Szpitale w całym kraju zalewane przez rekordową liczbę pacjentów na ostrym dyżurze

  Szpitale w całym kraju ustanowiły nowe rekordy liczby pacjentów w ostatnich tygodniach, przewyższając najgorsze dni zimy 2019 roku - ostatni kryzys zimowy w NHS, zanim pandemia koronawirusa uderzyła w Wielką Brytanię.

  Lekarze A&E z całego kraju podzielili się szczegółami z The Independent, ujawniając, że w niektórych jednostkach pacjenci czekają nawet dziewięć godzin na wizytę, przy czym ogólna liczba wzrosła o 50 procent w porównaniu z poziomem sprzed pandemii.

 • Strukturalne podstawy oddziaływania czynnika wirulencji SARS-CoV-2 nsp1 z Pol α - Primase Mechanizmy molekularne, które kierują infekcją koronawirusem SARS-CoV-2, czynnikiem sprawczym pandemii COVID-19 (choroba koronawirusowa-2019), są obecnie intensywnie badane, aby zrozumieć, jak działa wirus i odkryć sposoby, w jakie chorobie można zapobiegać lub ją łagodzić. Niedawne analizy komórkowe oparte na interakcji białko SARS-CoV-2 - białko umożliwiły zmapowanie białek ludzkich, na które atakuje wirus. Kompleks polimerazy DNA α - primazy, czyli primosom, odpowiedzialny za inicjowanie syntezy DNA w duplikacji genomu, został zidentyfikowany jako cel dla nsp1 (białka niestrukturalnego 1), głównego czynnika wirulencji w zakażeniu SARS-CoV-2. W tym miejscu przedstawiamy biochemiczną charakterystykę interakcji między nsp1 a primosomem oraz strukturę cryoEM kompleksu primosom - nsp1.Nasze dane dostarczają strukturalnej podstawy dla zgłoszonej interakcji między primosomem a nsp1. Sugerują oni, że prymaza Pol α odgrywa rolę w odpowiedzi immunologicznej na infekcję wirusową i że jej celowanie przez SARS-CoV-2 ma na celu zakłócenie tej funkcji.
 • Rząd federalny widzi zapotrzebowanie na maski FFP2 dla dzieci 

  W nadchodzącym roku szkolnym federalny minister zdrowia Jens Spahn (CDU) nie chce znieść wymogu masek dla dzieci w wieku szkolnym . Jednak zgodnie z obecnym stanem najmłodsi nie muszą nosić masek FFP2. Jeden powód: maski nie pasują do rozmiaru twarzy dzieci - ale to może się wkrótce zmienić.

  Odpowiedź Ministerstwa Pracy na prośbę Zielonych pokazuje, że rząd federalny widzi zapotrzebowanie na maski FFP2 dla dzieci. W porozumieniu z Federalnym Ministerstwem Zdrowia Federalny Instytut Leków i Wyrobów Medycznych zainicjował zatem standaryzację maski chroniącej przed infekcjami w Niemieckim Instytucie Normalizacyjnym, który powinien uwzględniać również maski w rozmiarach dziecięcych.

 • Naukowcy z Ulm informują publicznie  że odkryli w 3 partiach szczypawek AZ duży poziom zanieczyszczeń 

  Naukowcy pod kierunkiem prof. Stefana Kochanka, kierownika wydziału terapii genowej w Ulm University Medical Center, przebadali trzy partie szczepionki Astrazeneca m.in. metodami biochemicznymi. Można było zauważyć, że zawierał białka, które nie były częścią szczepionki. Ponad połowa z nich była pochodzenia ludzkiego.

  Białka to pozostałości po produkcji szczepionki Astrazeneca, wyjaśnił Kochanek w wywiadzie dla SWR. Właściwie białka te powinny zostać usunięte po produkcji. Kochanek wychodzi z założenia, że ​​zanieczyszczenia można zredukować. Firma z pewnością nad tym pracuje.

  Wśród tych białek szczególnie zauważalna była akumulacja tak zwanych białek szoku cieplnego. Według profesora Kochanka wiadomo, że modulują wrodzoną i nabytą odpowiedź immunologiczną oraz mogą nasilać istniejące reakcje zapalne. „Były również powiązane z reakcjami autoimmunologicznymi”. 

 • Po czym kilka dni później Instytut Paula Ehrlicha mówi że wszystko w porządku i na poziomie jak w innych tego typu szczypawkach.

  Instytut Paula Ehrlicha wydał jednoznaczne oświadczenie w sprawie wykrytego skażenia szczepionki firmy Astrazeneca. Według instytutu, białka wykryte przez naukowców z Ulm nie mają żadnego działania ubocznego.

  Nie istnieje żadne zagrożenie dla zdrowia ze względu na białka wykryte w szczepionce firmy Astrazeneca. Powiedział w radiu SWR prezes Instytutu Paula Ehrlicha, Klaus Cichutek. Szczepionka została gruntownie przetestowana w badaniach klinicznych i zaszczepiono nią już miliony osób. Szczepionka jest skuteczna i bezpieczna.

  Ilość wykrywanych białek jest również akceptowalna - mówi Cichutek. Pochodzi ona z przemysłowej produkcji szczepionki na dużą skalę. "Nie są one wcale niezwykłe. Znajdziesz je również w szczepionce Covid firmy Johnson&Johnson" - powiedział Cichutek.

 • Zespół Sweeta wywołany przez szczepionkę mRNA SARS-CoV-2 Pfizer-BioNTech
 • IZRAEL rozważa obowiązkowe bransoletki dla nieszczepionych (również dla dzieci, powyżej 14 roku życia). Mimo zaszczepienia większości społeczeństwa. 
  "Rozważane są nowe ograniczenia dla niektórych lądujących w Izraelu. Pierwsza publikacja
  Ministerstwo Zdrowia pracuje nad powrotem elektronicznej bransoletki i hoteli • Ograniczenia - dla tych, którzy nie są zaszczepieni powyżej 14 roku życia i wracają z krajów zagrożonych • Ci, którzy odmówią - zostaną wysłani do przymusowej izolacji w hotelu Wybuch epidemii w Modiin się rozszerza: burmistrz zarządził powrót masek w szkołach i w pomieszczeniach.
 • Schmidt-Chanasit: „Blokada? Tylko jeśli masz strategię na to, co stanie się później” Wirusolog Jonas Schmidt-Chanasit został obrażony za krytykę środków koronacyjnych rządu federalnego. Wywiad.

  "Jako laikowi trudno zrozumieć, dlaczego opinie ekspertów w wielu kwestiach pandemii tak bardzo się różniły. Pytania takie jak: Jak trudna musi być blokada? Czy szkoły muszą zostać zamknięte?

  Zwykle mamy do czynienia z wirusami, a nie ze strukturami społecznymi. Jeśli my, wirusolodzy, mamy dzielić odpowiedzialność za decyzje w sprawach egzystencjalnych, takich jak zamykanie szkół lub blokady, to stąpamy po cienkim lodzie. Nie możemy odpowiedzialnie nadzorować złożoności tego, co wynika z tych zamknięć, konsekwencji dla społeczeństwa. To, co aprobuję z wirusologicznego punktu widzenia, może mieć katastrofalne skutki ze społecznego, kulturowego i ekonomicznego punktu widzenia.

  Kto powinien decydować o zamknięciu szkół?

  W każdym razie także pedagodzy, pediatrzy, psycholodzy, czyli eksperci z szerokiego spektrum. Wirusologia może wnieść tylko niewielki wkład. Nawet często cytowane wstępne badania Christiana Drostena dotyczące miana wirusa w gardle dzieci miały jedynie ograniczone zastosowanie w podjęciu takiej decyzji."

 • 4000 kobiet zgłasza problemy z miesiączką po szczypawce i w The Sun też o tym Do 17 maja brytyjska Agencja ds. Regulacji Leków i Produktów Opieki Zdrowotnej otrzymała 2734 zgłoszenia problemów menstruacyjnych związanych ze szczepionką AstraZeneca, 1158 związanych ze szczepionką Pfizer i 66 związanych ze szczepionką Moderna.


Udostępnij ten artykuł

Nawigacja po wpisach

Leave a Reply

Skomentuj jako pierwszy(a)

Czy blokady były testem dla indywidualnego limitu CO2?

14 września na stronie internetowej Światowego Forum Ekonomicznego ukazał się artykuł, sugerują...

Jak Bill Gates i partnerzy wykorzystali swoją siłę przebicia, aby kontrolować globalną reakcję na Covid cz. 1 i 2

Cztery organizacje zdrowotne, ściśle współpracujące ze sobą, wydały prawie 10 miliardów dolarów...

Unikanie blokad klimatycznych

Wielu myśli o kryzysie klimatycznym jako odrębnym od kryzysów zdrowotnych i gospodarczych spowo...

Niemiecki gaz jest już w Polsce

Podobno niemieckie magazyny gazu są puste, bo zły Putin zakręcił nam kurek. W rzeczywistości ro...

Żywność: Agendy ekonomiczne, polityczne i futurystyczne

Agendy zwalczania zwierząt gospodarskich są coraz częściej popierane przez różnych wielkich inw...

Centrum Medyczne Los Angeles - To już nie jest ta straszna choroba

Fragment z konferencji z dnia 13 lipca 2022 roku, Centrum Medycznego Hrabstwa Los Angeles (LAC+...

USA: Niepokojący składnik środków chwastobójczych znaleziony w 80% próbek moczu

Ponad 80% próbek moczu pobranych od dzieci i dorosłych w ramach badania zdrowia w USA zawierało...

SADS - Zespół Nagłej Śmierci Dorosłych

Media na całym świecie zaczęły zwracać uwagę na zjawisko medyczne zwane "zespołem nagłej śmierc...

Najnowsze posty

Tags

Podążaj za nami