Podwójne cyfrowe wejście i nowy porządek świata zakupów

WILMINGTON, MASSACHUSETTS - Na górze strony internetowej firmy Symbotic wita odwiedzających fraza opatrzona znakiem towarowym "ponownie wymyśl magazyn, ponownie wyobraź sobie łańcuch dostaw(reinvent the warehouse, reimagine the supply chain )".  Firma zajmująca się oprogramowaniem dla robotyki właśnie zakończyła fuzję ze spółką celową (SPV) utworzoną przez Softbank, aby wprowadzić ją na giełdę w transakcji wartej 5,5 miliarda dolarów z Walmartem, który współpracował z firmą technologiczną Ricka Cohena, aby w lipcu wprowadzić na rynek "wiodący w branży system automatyzacji łańcucha dostaw".

Wrodzony w fortunę biznesu spożywczego, założoną w 1918 roku przez jego dziadka, Izraela, magnat dystrybucji żywności w trzecim pokoleniu jest jedynym właścicielem C&S Wholesale Grocers Inc - największego hurtowego dostawcy żywności na świecie. Określana jako "największa firma, o której nikt nigdy nie słyszał", C&S przewodzi jednemu z najważniejszych ogniw globalnego łańcucha dostaw, dostarczając praktycznie wszystko, co można znaleźć na półkach supermarketów do ponad 7 700 sklepów poprzez 49 centrów dystrybucyjnych w całym kraju(USA).


Cohen trzyma się bardzo nisko. C&S nie umieszcza nawet logo firmy na swoich ciężarówkach i mimo że jest jednym z najbogatszych ludzi na świecie, zwykle pomija się go w rankingach bogactwa publikowanych przez takie wydawnictwa jak Forbes. Ostatnim razem, gdy w 2013 roku pojawiły się jakiekolwiek informacje na temat jego majątku, jego wartość netto obliczono na 11,2 miliarda dolarów. Jego stosunkowo skromny styl życia w małym mieście Keene w New Hampshire przeczy jego wpływowi na tektoniczne zmiany zachodzące obecnie w przepływie dóbr fizycznych i zasobów naturalnych na całym świecie.

symbotic.com


Symbotic buduje roboty dla branży zarządzania logistyką od momentu założenia w 2007 roku, krótko po tym, jak gigant handlu hurtowego rozszerzył swoją działalność na sektor detaliczny. Obie firmy, które działają jednak równolegle to jednoosobowe przedsiębiorstwa należące do Cohena,  są one liderami w swoich specjalizacjach. Symbotic stanie się spółką giełdową, jeśli fuzja z zarejestrowanym na Kajmanach SPAC zakończy się sukcesem na początku przyszłego roku.

 

Objęta gwarancją Citicorp, Deutsche Bank i UBS, Softbank's SPV stanowi znaczący dodatek do firmowego Vision Fund, centralnego punktu megalomańskiego 300-letniego planu założyciela Softbanku Masayoshi Son'a, aby wprowadzić transhumanistyczną przyszłość pełną telepatycznych interfejsów komputerowo-mózgowych i sklonowanych owiec, jak określono w talii slajdów przedstawionej na 30. dorocznym spotkaniu firmy w 2017 roku.


Jak donosił Silicon Icarus, pandemia zapewniła doskonałą przykrywkę dla tego, co jest długo planowaną rekalibracją globalnych systemów łańcucha dostaw, aby dostosować się do wyłaniającego się paradygmatu Czwartej Rewolucji Przemysłowej (4IR). To partnerstwo pomiędzy największym na świecie dostawcą hurtowym, największym sprzedawcą detalicznym i największym inwestorem technologicznym nie pozostawia wątpliwości, w którym kierunku wieje wiatr.


Przygotowanie do lądowania


Ojciec Ricka Cohena, Lester, wiedział, jak ocenić sytuację z powietrza. Po wykonaniu 42 misji bombowych nad Filipinami i Okinawą podczas II Wojny Światowej, powrócił do rodzinnej firmy i rozszerzył działalność o zaopatrywanie baz wojskowych USA na całym świecie, co ugruntowało lukratywny związek firmy z przemysłem obronnym, który trwa do dziś.


Oprócz dużej floty ciężarówek, które dostarczają towary do takich klientów jak Target i sieć supermarketów Winn Dixie, której jest obecnie właścicielem, C&S posiada kilka samolotów, których używa do transportu klientów i pracowników na całym świecie, a czasami do dostarczania pomocy dla rządu USA w ramach organizacji Corporate Angel Network, Sky Hope Network i AERObridge.


Aktywna w "lotach humanitarnych" od kilku dekad, firma C&S zbudowała prywatny oddział lotniczy z własnymi zbiornikami paliwa i stajnią doświadczonych pilotów. W 2010 r. Rick Cohen wysłał swój odrzutowiec Hawker 900XP na Haiti po katastrofalnym trzęsieniu ziemi w ramach kampanii STAND WITH HAITI, która zbierała datki pieniężne dla trzech organizacji non-profit: Oxfam International, Heifer International z siedzibą w Arkansas oraz wspieranej przez Sorosa organizacji Partners In Health (PIH).


zobacz też: Blockchain: Zaksięgowane Życie (altershot.tv)


Ta ostatnia to organizacja pozarządowa z siedzibą w Massachusetts, opisana w zeszłym roku przez tego autora, która ma rozległe i długotrwałe powiązania z rozwijającym się państwem bezpieczeństwa biologicznego, Departamentem Obrony i Fundacją Clintona. Działając na Haiti od czasu wspieranego przez USA odsunięcia od władzy Jeana Bertranda-Aristide'a - w czym bezpośrednio uczestniczył jej założyciel - PIH znajduje się w centrum wdrażania globalnych środków nadzoru związanych ze zdrowiem publicznym, takich jak programy śledzenia kontaktów i "zrównoważone systemy zdrowotne" od Afryki po Karaiby.


Aby nie zaszufladkować Cohena, absolwent Wharton School Uniwersytetu Pensylwanii jest również wielkim darczyńcą Republikanów. Człowiekowi z tak szerokimi wpływami łatwiej jest być gotowym na każdą ewentualność, a jeśli ostatnie posunięcie jest jakąkolwiek wskazówką, zarzucenie wystarczająco szerokiej sieci politycznych dobroczyńców będzie miało kluczowe znaczenie nie tylko dla sukcesu jego firmy robotycznej, ale także dla większych ambicji jego nowych partnerów biznesowych.


Robomart


Yossi Cohen (bez pokrewieństwa), właśnie wchodzi w rolę szefa nowego biura Softbanku w Izraelu. Były szef Mossadu podkreślił znaczenie pandemii w torowaniu drogi dla "zaawansowanych technologii", powtarzając twierdzenia ulubionego złoczyńcy wszystkich, Billa Gatesa, podczas konferencji Unicorn Forum, która odbyła się w weekend w Tel Awiwie. To było "szczęście, że pandemia wydarzyła się teraz", powiedział Cohen podczas sesji panelowej, doceniając czas kryzysu zdrowotnego za umożliwienie nam „rozmawiania na Zoomie”.


Oczywiste jest, że czaty wideo są najmniejszą z wielu zmian w technologii cyfrowej, które obecnie mają miejsce, a które przyspieszyły wykładniczo w ciągu ostatnich dwóch lat i wydają się wkraczać w coraz więcej naszych codziennych czynności. Wraz ze zdalną wymianą twarzą w twarz pojawiły się cyfrowe systemy identyfikacyjne powiązane ze statusem medycznym lub kartotekami szczepień, wzrost równoczesnego przemysłu zdrowia genomicznego opartego na danych oraz eksplozja kryptowalut i ich przyjęcie przez instytucje finansowe na drodze do globalnego systemu pieniądza cyfrowego.


Wszystkie te zjawiska są z kolei powiązane z wdrażaniem technologii blockchain. Systemy rozproszonych ksiąg cyfrowych będą wynikać z samego łańcucha dostaw, pod kontrolą jego największych graczy. Walmart namawia swoich dostawców do przyjęcia Hyperledger IBM od maja 2020 roku, podczas gdy C&S Wholesale Grocers inwestuje w blockchain i aplikacje cloud computing już od kilku lat. Jej czołowym dostawcą platformy analitycznej jest nikt inny jak MicroStrategy Michaela Saylora, która jest liderem w integracji Bitcoin w branży hurtowej i detalicznej.

Wiceprezydent Kamala Harris spotkała się wirtualnie z Alejandro Giammattei, prezydentem Gwatemali, w jej ceremonialnym biurze w kwietniu. (Kent Nishimura / Los Angeles Times)


Nowe przedsięwzięcie wspieranej przez Softbank firmy kryptowalutowej z Brazylii, która chce "być dostawcą infrastruktury dla gospodarki tokenów" w Ameryce Łacińskiej, jak stwierdził jej dyrektor generalny, ujawnia, jak daleko w tak krótkim czasie zaszedł już tak zwany Wielki Reset. Kolejnym dowodem na to, że stoimy u progu ogromnej transformacji, jest poniedziałkowe ogłoszenie przez wiceprezydent Kamalę Harris znaczących inwestycji wielkich korporacji, takich jak Mastercard, Microsoft i gigant agrobiznesu Cargill w Ameryce Środkowej, gdzie w Hondurasie i Salwadorze prowadzone są eksperymenty z zarządzaniem blockchain.

Tymczasem "normalizacja" stosunków między Izraelem a Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi (ZEA) otwiera drzwi dla odpowiednika, który rozwija się po drugiej stronie świata, gdzie Yossi Cohen nie tylko ma nadzieję spełnić "oczekiwania określone przez Softbank", ale także zabezpieczyć przyszłość dla swojej córki, załatwiając jej pracę w operacji zbierania danych wywiadowczych, w przebraniu emirackiej firmy zajmującej się sztuczną inteligencją i przetwarzaniem w chmurze, o nazwie Group 42.

https://www.neom.com/en-us/newsroom

Porozumienia Abrahama przyspieszają ten proces dzięki projektom mega inteligentnych miast, takich jak Neom w Arabii Saudyjskiej, zbudowany we współpracy z brytyjską firmą Arqit, która wymusi przesiedlenie 20 000 osób w celu wdrożenia systemu "Quantum Blockchain" brytyjskiej firmy, "zdolnego do obrony miast kognitywnych przed cyberatakami ze strony najbardziej zaawansowanych komputerów, które pojawią się w nadchodzących latach (podkreślenie dodane)".


Symboliczne (stokenizowane) Życie


Masowa reorganizacja społeczeństwa pod sztandarem postępu technologicznego osiąga punkt, z którego nie ma powrotu, ponieważ kraje na całym świecie, których gospodarki zostały selektywnie zatrzymane przez nieustanne ponowne pojawianie się wątpliwych szczepów wirusowych, aby zatrzymać pracowników w domu, a ich firmy zlikwidować, są postawione pod ścianą. Jednocześnie, podziały polityczne służą odwróceniu uwagi większości ludzi od tego, co faktycznie ma miejsce, pozostawiając czyste pole dla Walmartów, C&S i Softbanków świata, by mogły skonsolidować swoje zdobycze i poprowadzić nas drogą do stokenizowanej dystopii, w której roboty wykonują pracę, a my siedzimy z założonymi rękami i mamy nadzieję, że wycena naszego człowieczeństwa nie runie z hukiem w momencie otwarcia rynku.


autor:

Raul Diego, niezależny dziennikarz śledczy, dokumentalista i fotoreporter. Redaktor współpracujący Silicon Icarus.


źródło:

https://siliconicarus.org/2021/12/13/double-digital-entry-and-the-new-world-purchase-order

Udostępnij ten artykuł

Nawigacja po wpisach

Zostaw komentarz:

Skomentuj jako pierwszy(a)

Dochodzenia przeciwko von der Leyen docierają do Bundestagu

Politycy opozycji w Bundestagu wzywają Niemcy do współpracy w śledztwie przeciwko Ursuli von de...

Przesłanie z Japonii dla Świata

Masowe wiece w Japonii przeciwko pandemicznemu traktatowi WHO. "Powstrzymajmy trzecią bombę ato...

Czy węże mogą wkrótce zastąpić kurczaka?

Zwierzęta te potrzebują niewiele pożywienia, aby rosnąć, a ich mięso jest bogate w białko i ma ...

Chiny wykorzystały PCR na C19 do pobierania DNA od milionów ludzi na całym świecie

Raporty rządu USA i agencji wywiadowczych potwierdzają, że Chiny wykorzystywały testy PCR COVID...

CDC ujawnia ukryte raporty dotyczące NOP po preparatach na COVID-19

Agencja została zmuszona przez sędziego federalnego do ujawnienia raportów.

Dokumenty RKI a sytuacja prawna poszkodowanych

Według Prof. Dr. Olafa Gierhake publikacja dokumentów RKI znacząco zmienia sytuacje poszkodowan...

Niedobory żywności wywołane programami proekologicznymi?

UK. Dostawy warzyw i zbóż mogą ucierpieć, ponieważ nowe dotacje środowiskowe sprawiają, że bard...

Musimy znaleźć model zapewniający zgodność

Jak skłonić ludzi w demokracji do głosowania za środkami przymusu? Heinz Bude był doradcą niemi...

Należy zwiększyć ocenę ryzyka

Multipolar ujawnił tajne protokoły RKI. Wynika z nich jasno, że zaostrzenie oceny ryzyka z "umi...

Lukratywne behawioralne bigdata kierowców

Kierowcy samochodów mogą nie zdawać sobie sprawy, że ich dane dotyczące jazdy są udostępniane f...

Najnowsze posty

Tags

Podążaj za nami