Koniec hegemonii dolara - część 4

15 września, 2022 r.


Krach


Dziś (wrzesień 2022) mamy największą bańkę finansową w historii. Każda instytucja finansowa na świecie jest bankrutem, lub jest blisko tego. Globalny obrót finansowy wynosi około 6 bilionów dolarów dziennie, z zobowiązaniami opartymi w tym systemie finansowym. Większość z tych zobowiązań jest niewidoczna, ale uwidacznia się, gdy ktoś próbuje je ściągnąć. To tak jak z długiem w grach hazardowych. Dopiero kiedy facet przychodzi go ściągnąć, wtedy staje się widoczny. Dopiero wtedy rodzina jest świadoma tego, co się dzieje.


W reakcji łańcuchowej odkrywamy, że ludzie spieszą się, by spróbować ściągnąć dług, nie dlatego, że Wall Street upada, ale dlatego, że upada rynek instrumentów pochodnych. Banki i spekulanci próbują się ratować.


W ciągu tak krótkiego okresu jak 3 dni robocze, banki nie tylko upadną, ale i cały system finansowy wyparuje. Będzie to implozja, ponieważ stosunek niespłacalnych długów, które stają się wymagalne w jednym momencie, zderza się z praktycznie nieistniejącym marginesem aktywów na jego pokrycie.


Na przykład: Spójrz na swój portfel. Ile z twoich pieniędzy jest w formie elektronicznej? Ile z twoich pieniędzy to faktycznie gotówka? Ile dolarów/euro/funtów wypłacasz z banku, a wpłacasz - pieniędzy - w przeciwieństwie do elektronicznych depozytów i elektronicznych wypłat? Jak wiele kredytów, na których polegasz, ma formę kredytu elektronicznego, a nie gotówki?


Co oznacza ten elektroniczny kredyt? To znaczy, że masz instytucję bankową, która gwarantuje zamianę tego kredytu elektronicznego na pieniądze. Co się stanie, jeśli ta instytucja nagle przestanie funkcjonować? Zostaniesz tylko z tą kartą; to nie jest dobre.

 

Koniec hegemonii dolara - część 1 (altershot.tv)

Koniec hegemonii dolara - część 2 (altershot.tv)

Koniec hegemonii dolara - część 3 (altershot.tv)


A co się stanie za jakieś 3 lub 5 dni w lokalnym supermarkecie? Oni funkcjonują na pieniądzu elektronicznym. Co się stanie, gdy skończą się bieżące zapasy artykułów spożywczych - i nastąpi wyścig po artykuły spożywcze? Co się stanie?


Nie mogą zdobyć więcej artykułów spożywczych. Załamuje się łańcuch dostaw. Instytucje się załamują. We współczesnych gospodarkach ludzie nie zdają sobie sprawy, jak bardzo są narażeni. Nie mamy już lokalnych farm. Jesteśmy uzależnieni od kredytu, zwłaszcza elektronicznego, oraz od lokalnych sklepów i udaje nam się przeżyć tydzień, w dużej mierze na podstawie kredytu elektronicznego.


Co się stanie, jeśli ten system kredytu elektronicznego się załamie? Wtedy rzeczywiście mamy do czynienia z warunkami masowego głodu na całym świecie. Cały system handlowy staje w miejscu.  I z tym właśnie mamy do czynienia, chyba że zrobi się coś, aby temu zaradzić.


Najsłabszą częścią systemu jest system płatności międzybankowych (szczegóły w innym artykule), który z kolei zależy od wielkości strat ponoszonych przez głównych graczy na rynku.


Koniec petrodolara


Podsumujmy wszystkie te punkty jako powód, dla którego globalne panowanie dolara dobiega końca:


 • Dolar jest papierową walutą pozbawioną jakiegokolwiek oparcia w złocie.
 • Dominacja finansowa dolara pozwoliła Imperium Rockefellera uzbroić się w instrumenty pochodne, wojny walutowe, agencje ratingowe, manipulowanie stawką LIBOR - wszystko to w połączeniu z wymuszaniem niesprawiedliwych warunków handlu.
 • Trwająca kradzież złota i pieniędzy należących do innych narodów.
 • Zniszczenie fizycznej gospodarki na rzecz gospodarki wirtualnej - coś, co nie jest trwałe.
 • Brak zdrowego rozsądku i zdolności intelektualnych, połączony z bankructwem w sferze moralnej i duchowej.
 • Straty giełdowe w USA od początku marca do końca sierpnia oszacowano na około 7 bilionów dolarów. W UE jest równie źle. Amerykańskie akcje zanotowały najgorsze pierwsze półrocze od ponad 50 lat po rutynie wywołanej próbą ograniczenia przez Rezerwę Federalną utrzymującej się inflacji i pogłębionej przez narastające obawy o globalny wzrost.


Od marca Fed zaczął podnosić stopy procentowe, NIE po to, by walczyć z inflacją, ale raczej by zatrzymać dolary, które uciekały z rynku dolarowego.  Kapitał zaczął uciekać z dolara, ponieważ Putin ogłosił w marcu, że rubel zostanie powiązany ze złotem, a rosyjski eksport energii nie będzie już kupowany za złoto, lecz za ruble. To było jak "wyrok śmierci" dla dolara.


Aby uniknąć ucieczki pieniędzy z euro, EBC również podniósł stopy procentowe, a w ślad za tym poszła Wielka Brytania, która obawiała się masowego odpływu środków z funta. Później Fed jeszcze raz podniósł stopy. Zarówno EBC, jak i BOE poszły za tym przykładem. Następnie Fed ZNOWU podniósł stopy po raz trzeci! Tym razem zarówno EBC jak i BOE rzuciły ręcznik i w ten sposób w ciągu ostatnich kilku tygodni widzimy, że zarówno euro jak i funt stają się słabsze w stosunku do dolara. Mówcie o wojnach walutowych! Ta zacięta rywalizacja dopiero się zaczyna.


Z tych powodów przytoczonych powyżej, Zachód jest u kresu swojej przydatności do spożycia. Waszyngton nie docenił swojej podatności na katastrofalne skutki geopolityczne, które doprowadzą Nowy Amerykański Wiek do szybkiego i bolesnego końca.


Od Petro-Dolara do Petro-Złota


Koniec jest bliski: Świat powoli/jawnie odwraca się od USD. Gdy USD traci wpływy, niedopowiedzeniem roku byłoby stwierdzenie, że żyjemy w ciekawych czasach, bo z pewnością tak jest.


Jednym z wyraźnych znaków, że czeka nas więcej bólu, a tym samym więcej powodów, by Fed zmienił się z tymczasowego jastrzębia w stałego gołębia, jest zacieśnianie kredytu, które ma miejsce obecnie w USA.  Rynek kredytów i obligacji jest najważniejszym wskaźnikiem rynkowym i gospodarczym. Na początku tego miesiąca Fed wyszedł z informacją, że rynki kredytowe zacieśniają się. Warto wiedzieć, że w ostatnich 30 latach zacieśnienie kredytów zawsze poprzedzało recesję,


USA nie może sobie pozwolić na politykę zrównoważonych stóp, ponieważ jedynym zadaniem Fed jest utrzymanie waszyngtońskich instrumentów dłużnych przed utonięciem. Jedynym sposobem, aby uchronić amerykańskie papiery wartościowe przed zatonięciem (a tym samym rentowność obligacji i stopy procentowe przed fatalnym wzrostem), jest drukowanie przez Fed większej ilości pieniędzy w celu zakupu amerykańskiego długu publicznego.


Oczywiście pieniądze tworzone za pomocą jednego kliknięcia myszką są z natury inflacyjne i fatalnie wpływają na siłę nabywczą dolara amerykańskiego, dlatego też złoto jest z natury nastawione na osiąganie lepszych wyników niż każda waluta fiat będąca obecnie w grze, w tym światowa waluta rezerwowa. Jeśli chodzi o wzrost złota, to poza Stanami Zjednoczonymi dzieje się wiele rzeczy, które wskazują na to, że złoto będzie rosło.


Inwestorzy zauważyli, że pieniądze masowo uciekają z Chin. Odpływ kapitału osiąga poziom niewidziany od 2015 roku, który wysłał juana do piwnicy w 2016 roku. W rzeczywistości CNY trzyma się mocno pomimo ogromnych odpływów kapitałowych. Otwarcie wsteczne, nieudolne finansowo i politycznie aroganckie zachodnie sankcje przeciwko wojnie Putina równały się największej zmianie gry w globalnym systemie walutowym od czasu, gdy Nixon zamknął złote okno w 71 roku. Co więcej, pomimo ogromnego odpływu kapitału, CNY pozostaje silny, ponieważ jego rezerwy walutowe (tj. krajowy rachunek oszczędnościowy denominowany w aktywach zagranicznych) w rzeczywistości rosną, a nie maleją. A pieniądze pochodzą praktycznie zewsząd, z wyjątkiem Zachodu rządzonego przez dolara.


To znaczy, narody takie jak Chiny i Rosja, które przez ostatnią dekadę nie mogły się doczekać, aby zdetronizować dolara, teraz robią to właśnie w następstwie ostatnich posunięć Zachodu, który chce uzbroić dolara, zamrażając rosyjskie rezerwy walutowe.


Sankcyjne pyskówki Zachodu dały Wschodowi doskonały pretekst do walki finansowej i monetarnej, a walczą one o wygranie wojny walutowej. Konkretnie rzecz ujmując, kraje, które chcą nabywać chiński import (tj. towary), muszą teraz wstępnie konwertować i/lub rozliczać te zakupy z lokalnych walut na CNY, a nie na zdominowany niegdyś przez SWIFT i świat USD.


Krótko mówiąc, USD nie jest już najtwardszym facetem w pokoju ani najładniejszą dziewczyną w tańcu.


Staje się to coraz bardziej widoczne, gdy nagłówki gazet potwierdzają, że indyjskie firmy wymieniają dolary na waluty azjatyckie, Chiny i Arabia Saudyjska zawierają umowy energetyczne poza powoli umierającym (i uprzedzonym) petrodolarem, a rosyjski bank centralny rozważa zakup walut zaprzyjaźnionych krajów, takich jak Turcja, Indie i Chiny.


Ponieważ towary takie jak ropa (drożejąca o 30% od 2018 roku) opuszczają miejsca takie jak Chiny i Rosja, mogą być teraz kupowane za lokalne waluty narodowe (indyjskie, brazylijskie, tureckie), które są następnie przeliczane na CNY. Procedura ta znacznie zwiększa rezerwy walutowe Chin (zwłaszcza gdy ceny ropy rosną), tym samym pozwalając ich walucie pozostać silną pomimo ogromnych odpływów kapitałowych.


Przejście na wielowalutowe i alternatywne systemy płatnicze


Rosja zaczęła rozwijać swój własny krajowy system płatności, gdy USA wymierzyły w ten kraj sankcje w 2014 roku. Wtedy klienci kilku rosyjskich banków z powodu ograniczeń nie mogli tymczasowo korzystać z kart Visa i Mastercard. Od czasu wprowadzenia nowego systemu płatności rosyjskie banki wydały już ponad 129 mln kart Mir. Obecnie są one akceptowane w Turcji, Wietnamie, Armenii, Korei Południowej, Uzbekistanie, Białorusi, Kazachstanie, Kirgistanie, Tadżykistanie, Osetii Południowej i Abchazji. Ponadto indyjskie bankomaty i terminale mogą wkrótce zacząć akceptować karty debetowe i kredytowe Mir, a Rosja planuje odwzajemnić się i zacząć akceptować indyjską rupię. W lipcu szef wydziału ekonomicznego ambasady ZEA w Moskwie, Ahmed Al-Ketb, powiedział, że narody zaczęły negocjować umowę, która pozwoliłaby na korzystanie z systemu płatności Mir w państwie Zatoki Perskiej. Nikaragua jest gotowa zbadać wykorzystanie systemu płatności Mir, opracowanego przez Moskwę w odpowiedzi na zachodnie sankcje, i pozwolić na korzystanie z rosyjskich kart kredytowych i debetowych w kraju.  To dopiero początek, gdyż następuje efekt kuli śnieżnej. Wiele krajów zaczyna teraz wprowadzać zmiany w swoich systemach finansowych.


Uwaga na marginesie tego punktu: Dwie rodziny nienawidzące gotówki na rzecz płatności kartą spłodziły nowy chwyt mający na celu zwiększenie wykorzystania kart kredytowych i debetowych. W wielu krajach strefy A, a także w niektórych bardziej zaawansowanych gospodarkach strefy B, rozpoczęto nową kampanię marketingową. Chodziło o "zdobywanie punktów" i system bonusów "cash-back". Te dwie rodziny dominujące w światowych systemach finansowych, plus 1000 światowych firm w ich orbicie, umożliwiły "dofinansowanie" w długim okresie czasu w tym programie. Jeśli VISA i MasterCard, itp. są zastępowane przez chińskie, indyjskie i rosyjskie systemy kart debetowych/kredytowych, to oznacza, że wkrótce około 40-60% Globalnego Południa nie będzie już używać zachodnich systemów kart.


Cel tych dwóch rodzin jest ściśle związany z Rockefeller Agenda 2030/ Wielkim Resetem/ Cyfrowym ID, poprzez zwiększenie wykorzystania zachodnich systemów kart. Miliardy dolarów " dofinansowania" pójdzie w błoto. To dobrze dla ludzkości. Fatalnie dla tych złych rodzin.


Krótko mówiąc, pomimo zachodnich prób naprężenia swojej siły walutowej poprzez sankcje napędzane przez USD, narody takie jak Rosja i Chiny prowadzą obecnie szarżę od świata jednej waluty do świata wielowalutowych płatności importowych. Proces ten obecnie przyspiesza, ponieważ Rosja, Indie, Chiny i wiele krajów Globalnego Południa są zdeterminowane, aby odejść od tyranii dominacji dolara. Przyszłość będzie należała do globalnego handlu w wielu walutach. Dodatkowo, żaden naród nie chce, aby ich ciężko zarobione oszczędności i aktywa w zachodnich systemach finansowych zostały "skradzione".


Mając zamrożone przez Zachód rezerwy walutowe, Rosja na przykład może wykorzystać swoje zyski energetyczne i Ruble na zakup walut zaprzyjaźnionych krajów jak Chiny, Indie i Turcja, aby odbudować swoje rezerwy poza USD. W ten sposób od lutego 2022 roku Zachód strzelił sobie i światowej walucie rezerwowej w stopę. Stary świat powoli, ale nieodwracalnie odwraca się od systemu walutowego zdominowanego przez USD w kierunku modelu cenowego opartego na wielu walutach i wielu rodzajach kursów.


A gdy nadejdzie zima, kraje takie jak Wielka Brytania, Japonia, Austria i Niemcy, które ślepo podążały za linią USA, będą odczuwały zimne szczypanie związane z popieraniem niewłaściwej polityki, podczas gdy inne kraje będą ogrzewać się ropą i gazem, które można kupić poza starym systemem opartym na USD.


Tak czy inaczej, z czasem okaże się, że USD jest jawnym przegranym i już nigdy nie będzie można mu zaufać jako neutralnej walucie. Ale zgadzając się lub nie, możesz nadal pytać: Co to wszystko ma wspólnego ze złotem?


Ma to wszystko związek ze złotem. W miarę jak coraz więcej narodów odwraca się od Zachodu (i dolara) i zbliża do Wschodu (np. Rosji), by zaspokoić swoje potrzeby energetyczne, jak będą one mogły zdobyć ruble lub juany, by kupić ropę, gaz i inne towary?


W końcu w nowym, postsankcyjnym, wielofrakcyjnym modelu importu opisanym powyżej, Turcja nie może po prostu kupić rosyjskiej ropy w lirach; musi najpierw rozliczyć handel w rublach. A zatem, ponownie, jakiej waluty będzie używać Turcja?


Od Petro-Dolara do Petro-Złota


Import złota przez Turcję wzrósł o 44% do prawie 70 ton i może łatwo osiągnąć wcześniejszy poziom 300 ton rocznie. Innymi słowy, Turcja może zrzucać dolary, kupując złoto po - jak wszyscy wiemy - celowo sfałszowanej (tj. niskiej) cenie na giełdzie COMEX/LBMA. Turcja może następnie sprzedać to złoto bankowi centralnemu Rosji w zamian za ruble "po wynegocjowanej cenie", potrzebnej skądinąd do zakupu ropy Putina.


Biorąc pod uwagę, że rynek fizycznej ropy jest prawie 15 razy większy od rynku fizycznego złota, można sobie tylko wyobrazić, co dalsze transakcje typu ropa za złoto, o których mowa powyżej, zrobią z rosnącą ceną tak deficytowego aktywa, jakim jest złoto.


Zobacz, dlaczego ustalenie cen złota przez BIS/COMEX/OTC na początku tego roku było idealnym (i sztucznym, zalegalizowanym oszustwem) momentem potrzebnym do tego, by złoto było tanie dla innych narodów?


Być może całe to zainteresowanie złotem, a nie dolarem, wyjaśnia niedawne parcie Arabii Saudyjskiej do rafinacji złota w jej własnych granicach? Może to również wyjaśnia, dlaczego mniej przychylne USA kraje (tj. Nigeria i Indie) uruchamiają giełdę złota i otwierają handel złotem?

 

Żywność: Agendy ekonomiczne, polityczne i futurystyczne (altershot.tv)

Toksyczne rolnictwo i Fundacja Gatesów (altershot.tv)

Zaprojektowany kryzys żywności i ubóstwa, by zabezpieczyć ciągłą dominację USA. (altershot.tv)


Być może nowe role złota są powodem, dla którego BIS, największy gracz (legalny oszust) w papierowym ustalaniu cen złota, w ciągu roku zlikwidował prawie 90% swoich swapów na złoto (z 502 do 56 ton)?


A być może uparte znaczenie złota dodatkowo wyjaśnia, dlaczego dwaj najwięksi amerykańscy manipulanci cenami złota w transakcjach terminowych, JP Morgan i Citi, groteskowo powiększali swój portfel instrumentów pochodnych na złoto (posiadają 90% całego złota amerykańskich banków pochodnych) w tym samym czasie, gdy BIS likwidował swoje swapy? Dlaczego?

 

Proste: Aby utrzymać cenę naturalnego złota w ryzach jeszcze trochę dłużej, podczas gdy oni gromadzą więcej złota, zanim system walutowy, który pomogli zrujnować, w końcu imploduje? Duzi chłopcy mają teraz krótkie kontrakty terminowe na amerykańskie akcje. Po klęsce Nixona w 1971 roku, w latach 1973-1974 złoto podskoczyło o 400% w ciągu jednego roku. Jak na ironię, można śmiało twierdzić, że nawet te banki będą gromadzić więcej fizycznego złota (po obecnie tłumionych/fałszowanych cenach), gdy świat, który stworzyły, imploduje pod wpływem własnych grzechów systemowych. A jeśli banki Rockefellera, takie jak JP Morgan czy Citi, przygotowują się, to czy Ty nie powinieneś?

 

Nadchodzący kryzys żywnościowy

 

W ciągu ostatnich kilku miesięcy pojawiły się fakty, które pokazują, że globalna produkcja żywności będzie znacznie niższa w 2022 roku.  Niestety, większość ludzi nie rozumie, że żywność, która nie będzie uprawiana w 2022 roku, nie znajdzie się na naszych półkach sklepowych w 2023 roku.  Potencjalnie stoimy w obliczu absolutnie bezprecedensowego światowego kryzysu żywnościowego w przyszłym roku, ale zdecydowana większość populacji nie wydaje się być tym bardzo zaniepokojona.  Jak zobaczycie poniżej, mamy teraz tak wiele punktów danych, że nie sposób zaprzeczyć temu, co nadchodzi.

 

Poniżej znajduje się lista tego, co wiemy o nadchodzących niedoborach żywności...

 

 • Zbiory twardej czerwonej pszenicy zimowej w Stanach Zjednoczonych w tym roku "były najmniejsze od 1963 roku". Ale w 1963 roku w tym narodzie żyły tylko 182 miliony ludzi.Dzisiaj nasza populacja wzrosła do 329 milionów.
 • Od roku do roku spadły dostawy marchwi, słodkiej kukurydzy, pomidorów, brzoskwiń, ryżu w Stanach Zjednoczonych.
 • Prawie trzy czwarte wszystkich amerykańskich farmerów twierdzi, że tegoroczna susza szkodzi ich zbiorom.
 • Dzięki niekończącej się suszy łączna liczba bydła w Oregonie, Nowym Meksyku, Rexas i innych rejonach spadła o połowę.
 • Co najmniej 40 procent Stanów Zjednoczonych cierpi z powodu skutków suszy przez 101 kolejnych tygodni.
 • Ogólnie rzecz biorąc, jest to najgorsza wieloletnia megasusza w Stanach Zjednoczonych od 1200 lat.
 • Ceny niektórych nawozów potroiły się od 2021 roku, podczas gdy ceny niektórych innych nawozów faktycznie wzrosły czterokrotnie.
 • Na domiar złego, w ciągu ostatniego roku wiele zakładów produkujących i przetwarzających żywność na terenie USA zostało spalonych i zniszczonych.
 • Firma One Payment informuje, że liczba Amerykanów korzystających z ich aplikacji do zaciągania krótkoterminowych pożyczek na zakupy spożywcze wzrosła o 95 procent.
 • Europa doświadcza obecnie najgorszej suszy, jaką widziała od 500 lat.W niektórych częściach Europy Środkowej poziom rzek spadł tak nisko, że po raz pierwszy od wieków odsłaniają się "kamienie głodu". Produkcja kukurydzy, zboża i innych produktów spożywczych dla całej UE może spaść o jedną trzecią, lub więcej.

 

W 2022 r:

 

 • Produkcja rolna w Somalii zmniejszy się w tym roku o około 80 procent.
 • We wschodniej Afryce niekończąca się susza spowodowała już śmierć co najmniej siedmiu milionów zwierząt.
 • W Chinach stoją w obliczu najgorszej suszy, jakiej doświadczyli w zarejestrowanej historii.
 • Indie stanowią zwykle 40 procent światowego handlu ryżem, ale ostrzega się nas, że produkcja w tym kraju będzie znacznie niższa w 2022 roku z powodu "znacznych niedoborów deszczu w kluczowych stanach produkujących ryż".
 • Jedna trzecia całego Pakistanu znalazła się pod wodą po ostatnich powodziach, które całkowicie zdewastowały ten kraj, a obszary rolnicze ucierpiały szczególnie mocno.W rezultacie zdecydowana większość upraw w kraju została "zmyta". .... Szacuje się również, że około 65% krajowego koszyka żywności - w szczególności uprawy takie jak ryż, bawełna, pszenica i cebula - zostało zmyte. Minister Spraw Zagranicznych Pakistanu przedstawił jeszcze bardziej surową prognozę, mówiąc, że "około 80 do 90 procent" upraw w kraju zostało zniszczonych przez powodzie.

 

Każdej nocy 828 milionów ludzi na świecie kładzie się spać głodnych. Nie trzeba dodawać, że wkrótce liczba ta będzie znacznie wyższa. W miarę jak światowe zapasy żywności stają się coraz bardziej ograniczone, rośnie też ryzyko niepokojów społecznych. Ryzyko niepokojów społecznych wzrosło w tym roku w ponad połowie krajów świata, sygnalizując nadchodzący okres wzmożonej globalnej niestabilności napędzanej przez inflację, wojny i niedobory podstawowych produktów. W 101 ze 198 krajów objętych Indeksem Niepokojów Społecznych ryzyko niepokojów społecznych wzrosło między drugim a trzecim kwartałem tego roku. W ostatnich tygodniach byliśmy świadkami absolutnie masowych protestów w miastach na całej planecie. Ale warunki nie są jeszcze tak złe. Jak więc będzie wyglądała sytuacja w 2023 roku, kiedy stanie się jasne, że po prostu nie wystarczy żywności dla wszystkich? Bogate kraje będą miały środki, aby wykupić większość tego, co jest dostępne na rynku, a to oznacza, że wiele biednych krajów głęboko ucierpi. W 2023 roku na całym świecie dojdzie do klęsk głodu i niepokojów społecznych.

 

Świat przechodzi tektoniczne zmiany - koniec jednej cywilizacji i początek następnej.

 

autor:

 

źródło:

https://behind-the-news.com/the-end-of-dollar-hegemony-part-4-of-a-4-part-series/

 

grafika okładki: Zhang Chengliang  | China Daily

Udostępnij ten artykuł

Nawigacja po wpisach

Zostaw komentarz:

Skomentuj jako pierwszy(a)

Dochodzenia przeciwko von der Leyen docierają do Bundestagu

Politycy opozycji w Bundestagu wzywają Niemcy do współpracy w śledztwie przeciwko Ursuli von de...

Przesłanie z Japonii dla Świata

Masowe wiece w Japonii przeciwko pandemicznemu traktatowi WHO. "Powstrzymajmy trzecią bombę ato...

Czy węże mogą wkrótce zastąpić kurczaka?

Zwierzęta te potrzebują niewiele pożywienia, aby rosnąć, a ich mięso jest bogate w białko i ma ...

Chiny wykorzystały PCR na C19 do pobierania DNA od milionów ludzi na całym świecie

Raporty rządu USA i agencji wywiadowczych potwierdzają, że Chiny wykorzystywały testy PCR COVID...

CDC ujawnia ukryte raporty dotyczące NOP po preparatach na COVID-19

Agencja została zmuszona przez sędziego federalnego do ujawnienia raportów.

Dokumenty RKI a sytuacja prawna poszkodowanych

Według Prof. Dr. Olafa Gierhake publikacja dokumentów RKI znacząco zmienia sytuacje poszkodowan...

Niedobory żywności wywołane programami proekologicznymi?

UK. Dostawy warzyw i zbóż mogą ucierpieć, ponieważ nowe dotacje środowiskowe sprawiają, że bard...

Musimy znaleźć model zapewniający zgodność

Jak skłonić ludzi w demokracji do głosowania za środkami przymusu? Heinz Bude był doradcą niemi...

Należy zwiększyć ocenę ryzyka

Multipolar ujawnił tajne protokoły RKI. Wynika z nich jasno, że zaostrzenie oceny ryzyka z "umi...

Lukratywne behawioralne bigdata kierowców

Kierowcy samochodów mogą nie zdawać sobie sprawy, że ich dane dotyczące jazdy są udostępniane f...

Najnowsze posty

Tags

Podążaj za nami